Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Przekupili Dowbora, żeby został w Polsacie. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nikt
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.06.2024 12:22

Przekupili Dowbora, żeby został w Polsacie. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nikt

Maciej Dowbor, Edward Miszczak
fot. KAPiF

Maciej Dowbor przez 20 lat współpracował z Polsatem, jednak ta przygoda dobiegła końca. Wyszło na jaw, jak ostatnio wyglądały relacje stacji z prezenterem. Został przekupiony, by wziąć udział w programie? Oto, jak wygląda jego "bezrobocie".

Maciej Dowbor żegna się z Polsatem

Ta wiadomość zelektryzowała miliony telewidzów. Po 20 latach z Polsatem pożegnał się jeden z najpopularniejszych prezenterów, Maciej Dowbor. Doskonale znaliśmy go d tej pory m.in. z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", a także najbardziej topowych wydarzeń stacji. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… […] Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! - przekazał.

Choć Maciej Dowbor nie chciał komentować szczegółów zakończenia współpracy, do mediów wypłynęły nowe informacje. Prezenter był zdecydowany na odejście. Produkcja przekonała go sporą podwyżką?

Nagła decyzja Dowbora o rozstaniu z Polsatem wywołała burzę w sieci Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. W oświadczeniu zdradził powody

Maciej Dowbor był przekupiony przez Polsat? Jak wyglądały ostatnie lata współpracy?

Dla fanów decyzja o odejściu może być szokująca, tym bardziej że Maciej Dowbor niedawno występował w jubileuszowej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Okazuje się, że jego wątpliwości z dalszą współpracą trwały już od dawna. Produkcja musiała się nieźle nasilić, by zachować go w projekcie.

Okazuje się, że Maciej chciał już odejść zeszłej jesieni, ale producenci namówili go, żeby został na 19. edycję, a potem dołożyli mu pieniędzy - w sumie przekupili, żeby został na jubileuszową, 20., edycję TTBZ. Zgodził się. Dlatego wszystkie jego opowieści o tym, że odejdzie, każdy traktował bardziej jak żart - wyznał informator portalu Shownews.pl.

Maciej Dowbor w oświadczeniu mówi o "wypaleniu", jednak jego frustracja mogła być spowodowana decyzjami stacji o braku nowych projektów. W końcu prezenter się postawił.

Polsat nie dawał mu nowych rzeczy, a on sam jest bardzo kapryśny na planie. Tam więc było czasem nerwowo, bo za jego zachowanie inni czasem też robili mu pod górę. Frustracja w nim narastała, więc to było takie błędne koło - przekazano.

Rezygnacja gwiazdora miała nieźle namieszać w szeregach Polsatu. Informator portalu mówi o zwołaniu "narady nadzwyczajnej" na plan jesiennej ramówki. Jak w tym czasie radzi sobie Maciej Dowbor?

Co teraz z Maciejem Dowborem? Pokazał, jak wygląda na "bezrobociu"

Maciej Dowbor nie zniknął z mediów społecznościowych po głośnym oświadczeniu. Jeszcze tego samego dnia pokazał fanom, jak wygląda na "bezrobociu". Na krótkim nagraniu widzimy go odprężonego z kubkiem zasiadającego w wygodnym fotelu.

Jego spokój jednak mąci żona. Joanna Koroniewska przedstawiła mu szereg zadań, którymi będzie musiał się zająć, z uwagi na więcej czasu wolnego. Wśród obowiązków nie brak m.in.: przypilnowania dzieci.

I pamiętaj, kto tu jest teraz szefem - kończy aktorka z groźną miną.

Oczywiście post jest jednym z wielu komediowych filmików na profilu małżeństwa, ale od razu pokazuje, jak oboje radzą sobie z nową sytuacją. Nie brak tutaj poczucia humoru i spokoju o przyszłość. Z pewnością niejedna stacja chętnie przygarnie tak doświadczonego prezentera.

Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Szczegóły odejścia Macieja Dowbora z Polsatu, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Szczegóły odejścia Macieja Dowbora z Polsatu, fot. KAPiF

Źródło: Shownews.pl