Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Sanatorium Miłości

Sanatorium Miłości

„Sanatorium miłości” – czym jest?

„Sanatorium miłości” jest popularnym polskim reality show, emitowanym w telewizji TVP1. Już od 2019 roku przyciąga odbiorców za sprawą interesujących uczestników programu, ich życiowych historii, a także wspólnych przeżyć w uzdrowisku. Sporą sympatię wzbudza także prowadząca programu, Marta Manowska.

  • Tytuł: Sanatorium miłości
  • Gatunek: telenowela dokumentalna, reality show
  • Stacja telewizyjna: TVP1
  • Pora emisji: niedziela 21:15
  • Czas trwania odcinka: 45 minut
  • Data premiery: 20 stycznia 2019 roku
  • Produkcja: Telewizja Polska
  • Prowadzący: Marta Manowska
  • Instagram: @sanatorium_milosci_tvp
  • Facebook: @sanatoriummiloscitvp

Koncepcja programu wpadła do głowy Piotrowi Poraj-Poleskiemu oraz Iwonie Karpiuk. W połowie 2019 roku Global Agency, będący tureckim dystrybutorem, nabył licencję „Sanatorium miłości”. Zakupem licencji zainteresowane są również takie kraje jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Hiszpania, Słowacja, Gruzja oraz Ukraina.

„Sanatorium miłości” – przebieg programu

W każdej edycji programu udział bierze sześć kobiet oraz sześciu mężczyzn po 60. roku życia. Spędzają oni trzy tygodnie w tytułowym sanatorium (w Ustroniu w 1 i 2 edycji, w Polanicy-Zdrój w 3 i 4 edycji, w Busko-Zdrój w 5 edycji). Podczas turnusu biorą udział w wielu aktywnościach, a oprócz tego mogą rozwijać relacje z innymi uczestnikami – zarówno przyjacielskie, jak i romantyczne.

„Sanatorium miłości” udowadnia, że życie wcale nie kończy się po sześćdziesiątce, a dla wielu osób dopiero się rozpoczyna. Program zachęca także innych seniorów to aktywnego trybu życia oraz pozytywnego patrzenia w swoją przyszłość.

„Sanatorium miłości” – oglądalność

„Sanatorium miłości” cieszy się sporą popularnością. Średnia oglądalność pierwszego sezonu wynosiła ok. 3,5 miliona odbiorców podczas premiery odcinka.  Rekordową oglądalność przyniósł 3 odcinek pierwszego sezonu, bowiem podczas premiery oglądało go prawie 3,9 miliona odbiorców. Późniejsze edycje mają niższą oglądalność, jednak wciąż mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem.

„Sanatorium miłości” – gdzie można obejrzeć?

„Sanatorium miłości” oglądać można nie tylko na antenie TVP1. Wszystkie odcinki programu znajdują się bowiem w serwisie TVP VOD, a od 2020 roku poczynania uczestników oglądać można także na Netfliksie.

Pokaż więcej

Maria z "Sanatorium miłości"
23.05.2024 22:10 Maria z "Sanatorium" jest dziedziczką fortuny. Mieszka jak królowa

Maria z “Sanatorium miłości” była jedną z najbardziej barwnych uczestniczek show. Okazuje się, że jest dziedziczką wielkiego majątku. Jej posiadłość robi wrażenie. 

"Sanatorium miłości"
23.05.2024 08:30 Andrzej z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie po finale

Kolejna odsłona programu “Sanatorium miłości” za nami, jednak o jej uczestnikach w mediach nadal jest głośno. Andrzej wypowiedział się na temat związku Tadeusza i Janiny. Tego się nie spodziewaliście. 

Maria z "Sanatorium miłości"
22.05.2024 13:38 Maria z "Sanatorium miłości" ujawnia nieznane kulisy. To było najtrudniejsze

Za nami finał 6. edycji “Sanatorium miłości”. Teraz jedna z uczestniczek, Maria, ujawniła nieznane fakty dotyczące programu. Zdradziła, co sprawiło jej największą trudność. Szczegóły. 

Tadeusz i Janina z "Sanatorium miłości"
20.05.2024 16:10 Tło afery między Tadeuszem i Janinką z "Sanatorium"

Uczestnicy „Sanatorium miłości” Janina i Tadeusz oczerniają się wzajemnie, a ich konflikt tym samym narasta. O co poszło? Szczegóły.

Sanatorium miłości
17.05.2024 18:15 Maria przekazała radosne wieści. Oto, co zyskała dzięki "Sanatorium miłości"

“Sanatorium miłości” dobiegło końca, ale TVP nie zapomina o swoich gwiazdach. Maria z Czarnowa właśnie opowiedziała, jakie ma plany, to bardzo ekscytujące wieści i prawdziwa gratka dla fanów.

"Sanatorium miłości"
17.05.2024 11:06 Wulgaryzmy i zastraszanie w "Sanatorium miłości"

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły, co działo się za kulisami programu “Sanatorium miłości”. Elżbieta opowiedziała o licznych wulgaryzmach oraz o zastraszaniu, którego doświadczyła. Szczegóły. 

"Sanatorium miłości"
17.05.2024 10:04 Tadeusz z "Sanatorium miłości" uderza w jedną z kuracjuszek

W mediach coraz więcej uczestników 6. odsłony programu “Sanatorium miłości” opowiada o tym, co działo się za kulisami show. Tadeusz wypowiedział się na temat jednej z kuracjuszek. Szczegóły.

Maria z "Sanatorium" znika w oczach
16.05.2024 19:08 Maria z "Sanatorium" znika w oczach. Wszystko przez udział w programie

Maria z “Sanatorium miłości” została wybrana Królową Turnusu. Teraz pochwaliła się metamorfozą. Bardzo dużo schudła, a wszystko przez udział w programie. Oto szczegóły.

"Sanatorium miłości"
16.05.2024 09:39 Prawda o uczestnikach "Sanatorium miłości" wyszła na jaw

Po finale programu “Sanatorium miłości” emocje nadal nie opadły. Reżyserka formatu zabrała głos w mediach społecznościowych. Wypowiedziała się o uczestnikach produkcji. 

Sanatorium miłości
15.05.2024 16:58 Panie z "Sanatorium" po finale nie przebierają w słowach

6. edycji programu "Sanatorium miłości" dobiegła końca, jednak nadal nie cichną skandale z udziałem uczestników. Dopiero co żyliśmy zawirowaniami w życiu miłosnym seniorów, a teraz jesteśmy świadkami ich poważnych konfliktów. Panie nie przebierały w słowach po kolejnej aferze.

Sanatorium miłości
14.05.2024 23:04 Jednak miłość? Stanisław z "Sanatorium" o relacji z Małgosią

6. sezon “Sanatorium miłości” za nami. Czy którekolwiek z par przetrwały? Co dzieje się z Małgosią i Stanisławem? Uczestnik właśnie ujawnił, czy są razem.

Sanatorium miłości
14.05.2024 22:16 Janinka z "Sanatorium" uderza w Tadeusza. Ostry odwet

W “Sanatorium miłości” byli jedyną parą, która stworzyła związek. Tuż po emisji finału zaczęli obrzucać się oskarżeniami. Janina właśnie odpowiedziała na zarzuty Tadeusza.

Sanatorium miłości
14.05.2024 17:04 Tajemnica "Sanatorium" ujawniona: "Zakochali się"

Finał “Sanatorium miłości” już za nami. Maria i Stanisław gościli dziś w “Pytaniu na śniadanie”, a kuracjuszka ujawniła pewną tajemnicę. Czyżby wszyscy się mylili?

Sanatorium miłości
14.05.2024 14:20 "Sanatorium miłości". Tadeusz ujawnił prawdziwe powody rozstania z Janiną

Widzowie programu "Sanatorium miłości" są w szoku po wiadomościach o rozstaniu ich ulubionego duetu. Przed kamerami wydawało się, że seniorzy są doskonale do siebie dobrani. Jak było naprawdę? Tadeusz przerwał milczenie i ujawnił powody rozstania. Wszystko z powodu zachowania Janiny?

Sanatorium miłości
14.05.2024 09:10 Uczestniczka "Sanatorium miłości" przekazała smutne wieści. Plotki się potwierdziły

Bohaterowie programu "Sanatorium miłości" po raz kolejny zaskoczyli widzów. Dopiero co cieszyliśmy się szczęściem jednej z par, a teraz pojawiają się smutne informacje. Co wydarzyło się po opuszczeniu przez nich telewizyjnego show? Jeszcze nie tak dawno mieli poważne plany względem swojego związku.

Sanatorium miłości 6
12.05.2024 22:08 Wielki Finał "Sanatorium miłości" wśród dramatów. Ile par razem?

Wielki finał “Sanatorium miłości”. Kto znalazł miłość? Którzy uczestnicy zostali okrzyknięci Królową i Królem turnusu? Szczegóły poniżej.

"Sanatorium miłości"
12.05.2024 18:19 Ostro przed finałem "Sanatorium". Fani zażenowani zachowaniem pań

Tuż przed finałem opublikowano rozmowę pań z “Sanatorium miłości”. Fani są zniesmaczeni tym, jak zachowały się kuracjuszki. 

"Sanatorium miłości"
11.05.2024 15:04 To oni są ukochaną parą z "Sanatorium". Fani nie mają wątpliwości

Finał 6. odsłony “Sanatorium miłości” coraz bliżej. Widomo, która para cieszy się największą sympatią widzów. Szczegóły. 

"Sanatorium miłości"
11.05.2024 13:52 Jak mu nie wstyd! Wyszło na jaw, jak potraktował Teodozję

Przed nami finał 6. sezonu programu "Sanatorium miłości'. W mediach społecznościowych pojawił się przedpremierowy fragment ostatniego odcinka. Nie uwierzycie, co Andrzej powiedział o Teodozji. Szczegóły. 

"Sanatorium miłości"
11.05.2024 10:42 Wygadała się tuż przed finałem "Sanatorium". Co zdradziła?

Uczestniczka programu “Sanatorium miłości”, Ela tuż przed finałem zdradziła, kto jest winien zepsuciu atmosfery w produkcji. Szczegóły. 

Sanatorium miłości
10.05.2024 20:21 Rozstanie pary z "Sanatorium miłości". Sensacyjne wieści tuż przed finałem

Finał 6. sezonu “Sanatorium miłości”. Jak wyglądali uczestnicy podczas balu? Czy komuś udało się przenieść uczucie do życia codziennego?

Sanatorium miłości 6
08.05.2024 17:29 Wielki finał "Sanatorium miłości". Tak zakończył się turnus

Finał 6. sezonu “Sanatorium miłości”. Jak wyglądali uczestnicy podczas balu? Czy komuś udało się przenieść uczucie do życia codziennego? Zobaczcie!

Sanatorium miłości
05.05.2024 19:12 Iskrzy w "Sanatorium". "Tak był wpatrzony w moje oczy"

“Sanatorium miłości” w 6. sezonie obfituje w miłosne dramaty. Teraz jednak dwoje uczestników wyraźnie kroczy w stronę pięknego uczucia. Co ujawniono w sieci?

"Sanatorium miłości"
05.05.2024 10:40 Andrzej z "Sanatorium Miłości" nie powstrzymał łez. Ma złamane serce

Andrzej z “Sanatorium miłości” to jeden z najbardziej nietuzinkowych uczestników programu. Jednak niedawno mężczyzna przeżył prawdziwy miłosny zawód, a to wszystko działo się prze kamerami. 

Uczestnicy "Sanatorium miłości" potwierdzają związek
04.05.2024 14:19 Uczestnicy "Sanatorium miłości" potwierdzają związek

W “Sanatorium miłości” czasem uczestnikom udaje się swtorzyć stałe związki. Tym szczęściem może poszczycić się para po której, mam kto by się tego nie spodziewał. 

Sanatorium miłości
02.05.2024 17:09 Dramat Teodozji z "Sanatorium": "Straciłam wszystko". To był moment

W “Sanatorium miłości” dawno nie usłyszeliśmy tak smutnej historii. To, co opowiedziała Teodozja, wywołuje łzy. Uczestniczka 6. sezonu doznała potwornej, zupełnie niespodziewanej straty.

Sanatorium Miłości
01.05.2024 11:35 Gorące sceny w "Sanatorium miłości". Na całusach się nie skończyło

W “Sanatorium miłości” doszło do gorących scen między uczestnikami. W hotelowej windzie dużo się działo. Co wyznała Janina?

Ela z "Sanatorium miłości"
29.04.2024 19:08 Konfliktowa i niemiła. Ela z "Sanatorium" pokazała prawdziwą twarz?

W “Sanatorium miłości” dzieje się coraz więcej. Na początku Ela wydawała się pogodną i towarzyską osobą, jednak teraz kuracjusze zmienili o niej zdanie. Czyżby teraz okazało się, jaka naprawdę jest Elżbieta?