Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Szefowa "Pytania na śniadanie" obraża widzów i byłych prowadzących
Anna Lipska
Anna Lipska 19.06.2024 22:33

Szefowa "Pytania na śniadanie" obraża widzów i byłych prowadzących

Pytanie na śniadanie
fot. TVP

Szefowa "Pytania na śniadanie" obraża widzów i byłych prowadzących. Kinga Dobrzyńska w środku nocy weszła w polemikę z internautami. Padło wiele cierpkich słów.

Zmiany w "Pytaniu na śniadanie"

Program "Pytanie na śniadanie" w październiku przeszedł wielką rewolucję. Wymieniono całą obsadę prezenterów. Pożegnaliśmy m.in.: Kasię Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Tomasza Kammela, Aleksandra Sikorę i Małgorzatę Tomaszewską. 

Na ich miejsce powstało pięć par: Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Joanna Górska i Robert Stockinger, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Beata Tadla i Tomasz Tylicki oraz Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.

Niestety od jakiegoś czasu program zmaga się z problemami. Spadek oglądalności jest bardzo odczuwalny. Nerwowo reaguje na to wszystko szefowa śniadaniówki, która wdaje się w dyskusje z widzami…

Filip Chajzer pokazał zdjęcie z wypadku, w którym zginął jego syn Plejada stanowczo reaguje na przemowę Dody. Jest odpowiedź gwiazdy

Szefowa "Pytania na śniadanie" dyskutuje z widzami, obrażając ich

Nową szefową programu “Pytanie na śniadanie”, nadawanego w TVP2, została Kinga Dobrzyńska, która przez wiele lat związana była z Telewizją Polską. To ona wprowadziła szereg zmian i prosiła o cierpliwość, żeby wdrożone, zaczęły przynosić rezultaty. Jak dotąd nie powtórzyła sukcesu Joanny Kurskiej.

Chciałabym, żeby ten program był ciągle lubiany przez widzów. I zrobię wszystko, żeby tak było – powiedziała Wirtualnemedia.pl

Tymczasem chyba sama traci cierpliwość i wdaje się w dyskusje z widzami. Nie zawsze jest miła. Jakby tego było mało, obrywa się byłym prowadzącym śniadaniówkę. Na stwierdzenie jednej z użytkowniczek, że nie ogląda nowej odsłony “PnŚ”, zaatakowała ją, a przy okazji oberwało się Idzie Nowakowskiej, która była jedyną tancerką w dawnym składzie i Tomaszowi Kammelowi, który kiedyś powiedział “o cudzie narodzin”.

Nie oglądajcie! Widocznie poziom dzisiejszego "Pytania" jest za trudny! […] Nie ma durnych tancerek i nadętych chłopczyków, przekonanych, że istnieje cud narodzin i trzeba udawać, kim się nie jest – napisała wyraźnie zdenerwowana. 

 Poniżej więcej dyskusji z udziałem Dobrzyńskiej. 

Pytanie na śniadanie, dyskusje z widzami, fot. Facebook
Pytanie na śniadanie, dyskusje z widzami, fot. Facebook

Co chętniej oglądają widzowie, "PnŚ" czy "DDTVN"?

Według danych Nielsen Audience Measurement "Dzień Dobry TVN" wyszło na prowadzenie w kategorii porannych programów. W maju średnia wyniosła 315 tysięcy osób.

Dla porównania "Pytanie na śniadanie" oglądało średnio 306 tysięcy osób. Warto jednak zaznaczyć, że śniadaniówka Telewizji Polskiej w ostatnim czasie regularnie traci widzów. Zaledwie w ubiegłym roku poranny program śledziło ponad 100 tysięcy więcej odbiorców.

Joanna Kurska gorzko podsumowała zmiany wprowadzone przez Kingę Dobrzyńską:

Jeśli wymienia się bez powodu ukochane twarze, to świadczy o braku szacunku do widzów. To nieprofesjonalny ruch, który z pewnością odbije się na ratingu. Wielka szkoda dla programu. "Pytanie" zostało przez nas odmłodzone, wprowadziliśmy piękne, młode twarze, ciepłe i sympatyczne osoby, na które czekało się co dzień w setkach tysięcy polskich domów – mówiła w rozmowie z “Faktem” na początku roku.

Sukces z pewnością udzieli się produkcji TVN. Na horyzoncie obecnie nie widać programu, który mógłby stwarzać konkurencję dla “Dzień Dobry TVN”, chociaż coraz częściej mówi się o śniadaniówce Polsatu. Takowa miałaby ruszyć jesienią.

Pytanie na śniadanie, fot. KAPiF
Ekipa "Pytanie na śniadanie", fot. KAPiF
Kinga Dobrzyńska, fot. PnŚ
Kinga Dobrzyńska, fot. PnŚ