Polsat

Polsat – co to za telewizja? Podstawowe informacje

Polsat to jedna z pierwszych komercyjnych stacji telewizyjnych w Polsce o profilu ogólnym. Jej założycielem jest Zygmunt Solorz – Żak. Stacja rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku z Holandii, z uwagi na nieuregulowane prawo radiowo-telewizyjne w Polsce. Swoją siedzibę do Warszawy przeniosła dopiero po otrzymaniu koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w roku 1993.

Aktualnie Polsat znajduje się na trzecim miejscu pod kątem najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych w Polsce. Warto zaznaczyć, że Telewizja Polsat (spółka) posiada w swojej ofercie więcej kanałów, które dopełniają propozycje produkcyjne właścicieli stacji.

Polsat – program. Co można zobaczyć na Polsacie?

Polsat to kanał telewizyjny oferujący odbiorcom rozrywkę rozmaitego rodzaju – zarówno na swoim kanale głównym, jak i wielu pobocznych. Na Polsacie możemy obejrzeć rozmaite seriale, filmy, wydarzenia sportowe, oraz wydarzenia kulturalne. Nie zabraknie także programów edukacyjnych czy historycznych. Znaczną część działalności stacji pochłaniają także wiadomości – Polsat posiada kilka programów które zapewniają telewidzom najnowsze informacje z Polski i ze świata, a także rozmaite reportaże czy dokumenty.

Wymieniając najbardziej znane seriale i programy Polsatu, na pewno będziemy musieli wspomnieć o takich, jak „Must be the Music”, „Na ratunek 112”, „Gliniarze”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Trudne sprawy”, „Top Chef” czy „Chłopaki do wzięcia”. W ramach programów informacyjnych wymienimy takie jak „Wydarzenia” czy „Interwencja”.

Jakie kanały należą do Polsatu?

Telewizja Polsat posiada także kilka innych kanałów, które dopełniają ofertę programową spółki. Oprócz Polsatu, stanowiącego główny filar spółki, wymienić należy także Polsat 2, Super Polsat, Polsat Rodzina, TV4, TV6 i Nowa TV – profil wszystkich tych kanałów jest ogólny, oferując widzom bardzo szeroki zakres oferty programowej.

Oprócz tego Polsat posiada liczne kanały sportowe (na przykład Polsat Sport, Eleven Sports czy Polsat Games), filmowo-serialowe (Polsat Film czy Polsat Seriale), informacyjne (Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24) czy dokumentalne (Polsat Doku czy Crime+Investigation Polsat). 

Ponadto Polsat posiada aż 12 kanałów muzycznych (między innymi Polsat Cafe, Eska TV, Polo TV czy 4Fun TV), a we współpracy z Viasat prowadzi trzy kanały edukacyjne – przyrodniczy, historyczny i serialowo-kryminalny. Do Polsatu należy także kanał telezakupowy TV Okazje.

Polsat online – gdzie oglądać?

Telewizja nie jest jedyną opcją na to, by oglądać kanały serwowane przez Polsat – można w tym celu posłużyć się internetem. Żeby oglądać Polsat online, wystarczy udać się na stronę dedykowaną przez właściciela stacji, lub skorzystać z jednej z legalnych stacji streamingowych, takich, jak na przykład Megogo. 

Pokaż więcej

"Nasz nowy dom"
23.05.2024 20:06 "Nasz nowy dom". Przerwali remont. Pierwszy raz w historii programu

Pierwszy raz w historii “Nasz nowy dom” miała miejsce tak niespotykana sytuacja. Ekipa była zmuszona przerwać remont. 

"Nasz nowy dom"
23.05.2024 17:09 "Nasz nowy dom". Została sama. Rak zabrał jej mamę, a teraz babcię

Okazało się, że uczestników “Nasz nowy dom” spotkała wielka tragedia. Najpierw zmarła mama dziewczynki, a teraz przez nowotwór musiała pożegnać się z babcią. Szczegóły. 

Taniec z Gwiazdami
23.05.2024 13:48 Podali uczestników nowej edycji "TzG". Kto wystąpi?

Ostatnia edycja programu "Taniec z Gwiazdami" wzbudziła wiele emocji. Produkcja pomimo afer mogła cieszyć się ogromną oglądalnością. Już szykuje kolejny sezon, który ma pobić poprzedni. Kto zastąpi dotychczasową skandalistkę, Dagmarę Kaźmierską? Padło nazwisko naprawdę mocnej kandydatki.

Polsat
22.05.2024 21:00 Miszczak zdejmuje z anteny uwielbiany show Polsatu

Dyrektor programowy stacji telewizyjnej Polsat, Edward Miszczak podjął decyzję, że jeden z popularnych formatów stacji nie powróci na antenę. Szczegóły. 

Polsat, Edward Miszczak
22.05.2024 10:19 A jednak. Polsat rusza z własną śniadaniówką. Ujawniono nazwiska prowadzących

Polsat od dawna zapowiadał, że szykuje konkurencyjny program dla propozycji TVP i TVN. Po objęciu stanowiska dyrektora programowego przez Edwarda Miszczaka wydawało się, że plany w końcu przejdą do realizacji. Wiadomo, kto ma szanse na zostanie gospodarzami śniadaniówki. Nie brak znanych nazwisk.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
21.05.2024 14:21 Huknęły wieści o głośnym transferze w Polsacie. Miszczak ściągnął swoją ulubienicę z TVN?

Polsat dopiero co zakończył wyjątkową edycję programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", a już szykuje się do gromadzenia gwiazd kolejnego sezonu. Na liście propozycji znalazła się niemała niespodzianka. Wszystko wskazuje na udział dotychczasowej reprezentantki TVN. Takiego transferu jeszcze nie było.

TTBZ
17.05.2024 23:19 Smutny komunikat w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie żyje członkini ekipy

20. edycja “TTBZ” już po finale. Znamy wyniki “Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Finałowy odcinek miał jednak bardzo smutny wydźwięk, wszystko przez śmierć członkini zespołu.

Twoja twarz brzmi znajomo
17.05.2024 22:06 Znamy zwycięzcę jubileuszowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Za nami wielki finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi", czyli jubileuszowej, 20. edycji flagowego show telewizji Polsat. Sprawdźcie, kto wygrał.

Wielka metamorfoza Aldony z "Chłopaków do wzięcia"
16.05.2024 16:16 Wielka metamorfoza Aldony z "Chłopaków do wzięcia"

Aldona z "Chłopaków do wzięcia przeszła ogromną metamorfozę. Gwiazda bardzo schudła. Internauci są zachwyceni. 

Twoja twarz brzmi znajomo
14.05.2024 13:46 Pilny komunikat tuż przed finałem "TTBZ". Polsat dokonał historycznej zmiany

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Na kilka dni przed wielkim finałem jubileuszowej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na oficjalnych profilach show pojawił się specjalny komunikat. Chodzi o historyczną zmianę.

Twoja twarz brzmi znajomo
10.05.2024 22:11 Zaskakujące wyniki 9. odcinka "TTBZ". Nie uwierzycie, kogo zabraknie w finale

"Twoja twarz brzmi znajomo": jesteśmy już po 9. odcinku. Program nieubłaganie zbliża się do finału. Kto się do niego dostał? Ta informacja może was zaskoczyć!

"Nasz Nowy Dom"
10.05.2024 10:26 Wyremontowali mu dom na siłę. Fala oburzenia po "Nasz Nowy Dom"

Fani programu “Nasz Nowy Dom” są oburzeni tym, jak potraktowano uczestnika programu. Mężczyzna nie zgadzał się na remont, a ekipa i tak go dokonała. Co tam się działo?

Taniec z Gwiazdami
05.05.2024 23:24 Wielka wojna w komentarzach po finale "TzG". Co piszą fani?

"Taniec z Gwiazdami". W finałowym odcinku nie brakowało silnych emocji. Wiadomo już, kto wygrał 14. sezon programu Polsatu. Jak komentują to widzowie? Co piszą o zwyciężczyni Anicie Sokołowskiej?

Jury Tańca z Gwiazdami
05.05.2024 10:10 Juror z takim wpisem tuż przed finałem "TzG". Co opublikował?

Finał “Tańca z Gwiazdami” już za kilka godzin. Oto co zrobił jeden członków jury. Rafał Maserak nie mógł się powstrzymać. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
04.05.2024 16:08 "Oni się na nią uwzięli?". Afera po "TTBZ"

“Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”. W 8. odcinku decyzja o tym, kto wygra, bardzo zaskoczyła widzów. Wiele osób cieszy się z  wyniku, ale inni ostro krytykują jurorów. Jakie stawiają zarzuty?

Taniec z Gwiazdami
03.05.2024 21:00 Finał "TzG". To oni są faworytami widzów. Wyciekły wyniki głosowań

Wielkimi krokami zbliża się finał 14. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Tym razem to trzy pary zawalczą o Kryształową Kulę i nagrodę pieniężną dla gwiazdy i tancerza. Kto ma największe szanse na triumf? Ujawniono, kogo od tygodni typują widzowie na faworytów tego sezonu. Jest niespodzianka?

Taniec z gwiazdami
02.05.2024 23:10 Gęsto przed finałem "TzG". Pokazali zdjęcie z prób. Dagmara w centrum uwagi

Finał programu “Taniec z gwiazdami” już za chwilę. Po ostatnich aferach, związanych z Dagmarą Kaźmierską, atmosfera bardzo zgęstniała. Wyraźnie pokazało to nowe zdjęcie z prób.

Love Island
01.05.2024 23:09 Co z ich wielką miłością? Rafał z "Love Island" nie pozostawił wątpliwości

Rafał i Asia z 9. edycji “Love Island. Wyspa miłości” przed samym finałem stali się najmniej lubianą parą. Niemal nikt nie wróżył przyszłości ich relacji. Czy wciąż są razem? Sprawdziliśmy.

Dagmara Kaźmierska
30.04.2024 15:10 Ujawniono powód odejścia Kaźmierskiej z "TzG". Nie chodziło o kontuzję

Dagmara Kaźmierska była uczestniczką 14. edycji "Tańca z Gwiazdami". Przed ćwierćfinałem podjęła decyzję o rezygnacji z dalszego udziału ze względu na kłopoty zdrowotne. Niedługo później pojawiły się reportaże ujawniające jej przestępczą przeszłość. Co naprawdę kryje się za powodem nagłego zniknięcia celebrytki?

Dagmara Kaźmierska
29.04.2024 13:34 No i się zaczęło. Do KRRiT wpłynęła skarga na program z Kaźmierską

W sprawie Dagmary Kaźmierskiej pojawiły się kolejne informacje. Jej przestępcza przeszłość maluje się w coraz czarniejszych barwach. Doszło do zdecydowanych kroków. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargę na program z jej udziałem.

Roksana Węgiel, Taniec z Gwiazdami
29.04.2024 11:49 Roxie Węgiel odniosła się do zarzutów o faworyzowanie. Padły mocne słowa

Roksana Węgiel została jedną z finalistek 14. edycji programu “Taniec z Gwiazdami” w Polsacie. Występy piosenkarki spotykają się z wysokimi notami i ciepłymi słowami od jurorów. Czy młoda gwiazda jest faworyzowana? 19-latka właśnie odniosła się do nieprzyjemnych zarzutów.

Magdalena Narożna
28.04.2024 20:54 Odchudzona Narożna na półfinale "TzG"! Obok niej narzeczony

Magdalena Narożna niespodziewanie pojawiła się w “Tańcu z gwiazdami”. U jej boku pojawił się narzeczony. Jak wyglądali? Mamy zdjęcia.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
26.04.2024 22:25 "TTBZ". Gwiazda wygrała 7. odcinek mimo licznych przeszkód

Wiemy, kto wygrał 7. odcinek “Twoja twarz brzmi znajomo”. Gwiazda miała poważne trudności, jednak udało jej się je przezwyciężyć. Co się wydarzyło?

Dagmara Kaźmierska
26.04.2024 19:21 TVN nie chce mieć nic wspólnego z Dagmarą. Ruch, który zmienia wszystko

Dagmara Kaźmierska stała się znana na całą Polskę dzięki programom z Grupy TVN. Teraz stacja zdecydowała się na stanowczy ruch wobec dawnej gwiazdy. To ostateczny koniec jej kariery?

Dagmara Kaźmierska
26.04.2024 18:21 Polsat przerywa milczenie ws. Kaźmierskiej. Jest oświadczenie stacji

Dagmara Kaźmierska mierzy się z informacjami dotyczącymi jej przestępczej przeszłości. Wcześniej Polsat usunął materiały z jej udziałem. Teraz wiadomo, jak zareagował Edward Miszczak. A oświadczenie Polsatu? Treść zadziwia.

Taniec z Gwiazdami
25.04.2024 10:38 To będzie się działo w finale "TzG". Jest przeciek z produkcji. Widzowie mogą być w szoku

Wielkimi krokami zbliża się finał programu "Taniec z Gwiazdami". Wiosenna edycja przyniosła widzom wiele emocji i skandali. Okazuje się, że do samego końca będziemy zaskakiwani przez produkcję. 

Kris Florek
23.04.2024 16:04 Gwiazdy pchają się do programu z polskim milionerem. Kim jest Kris Florek?

Kris Florek na co dzień mieszka za granicą, ale przyjechał do Polski, by wziąć udział w uwielbianym programie. A polskie gwiazdy? Ustawiają się w kolejce, by wystąpić wraz z nim!

Love Island
22.04.2024 23:13 Zaskakujące wyznanie Patrycji z "Love Island". Zdradziła prawdę na temat relacji z Robertem

Za nami 9. sezon programu "Love Island. Wyspa miłości". Po tygodniach niepewności dowiedzieliśmy się, która para jest najlepiej dobrana według widzów. Niedługo po emisji w mediach społecznościowych pojawiły się zaskakujące wieści. Patrycja ujawniła prawdę na temat relacji z Robertem.