Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Z hukiem wyleciała, a teraz wraca do TVP. Kurdej-Szatan dostała własny program
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.06.2024 14:10

Z hukiem wyleciała, a teraz wraca do TVP. Kurdej-Szatan dostała własny program

Barbara Kurdej-Szatan
fot. KAPiF

Barbra Kurdej-Szatan w 2021 roku została zwolniona z Telewizji Polskiej. Teraz w mediach pojawiła się informacja o jej powrocie do TVP, według której aktorka dostanie własny program. 

Dlaczego Barbara Kurdej-Szatan została zwolniona z TVP?

Barbara Kurdej-Szatan przez wiele lat była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Grała jedną z głównych ról w ulubionym serialu Polaków “M jak Miłość” oraz prowadziła wiele imprez organizowanych przez stację telewizyjną. Byłą m.in. prowadzącą formatu “Kocham Cię Polsko”. 

Ta sytuacja uległa zmianie w 2021 roku. Wówczas Kurdej-Szatan zdecydowała się opublikować wpis w mediach społecznościowych, gdzie w mocnych i emocjonalnych słowach o Straży Granicznej. W mediach wybuchł skandal, a skutkiem działań aktorki było zwolnienie jej z TVP przez wtedy prezesa, Jacka Kurskiego. 

Po skandalu i głośnym zwolnieniu Barbara Kurdej-Szatan wróciła do TVP. Tak przywitała się z widzami Ta gwiazda odrzuciła prowadzenie "Pytania na śniadanie"! TVP bardzo ją chciała, a ona… "Tu chodzi o mój wizerunek"

Barbara Kurdej-Szatan poprowadzi własny program w TVP

Po zakończeniu współpracy z Telewizją Polską Barbara Kurdej-Szatan brała udział w programie “Mask Singer” stacji TVN. W późniejszym czasie dostała również propozycję od Polsatu, by wystąpić w show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz w produkcji “Domek na szczęście”. 

W tym roku została również zaproszona do udziału we specjalnej, jubileuszowej edycji formatu - “Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Oprócz tego nadal gra w teatrze i bierze udział w wielu projektach. 

Niedawno w mediach pojawiły się przesłanki, że aktorka ponowie wstąpi w szeregi TVP. Kurdej-Szatan potwierdziła, że odbyły się rozmowy w tej sprawie, jednak nie zdradziła szczegółów. 

W tej chwili na razie zależy, na ile do przodu mówimy. Nie mogę póki co za dużo mówić, ale może coś się będzie działo. Na pewno jakieś rozmowy trwały - powiedziała w rozmowie z “Jastrząb Post”. 

Serwis “Pudelek” dowiedział się więcej na ten temat i donosi, że Barbara Kurdej-Szatan ma poprowadzić nowy format rozrywkowy na kanale TVP 2. 

Będzie główną prowadzącą. Program będzie przypominał formułą "Kocham cię, Polsko!". Na razie omawiane są szczegóły. Data premiery nie jest jeszcze znana - przekazuje informator portalu. 

Kurdej-Szatan ponownie w "M jak Miłość"

W mediach co jakiś czas pojawiają się również spekulacje, co do powrotu Kurdej-Szatan do serialu “M jak Miłość”, gdzie przez lata wcielała się w postać Joanny Chodakowskiej, drugiej żony Tomka Chodakowskiego. Scenarzyści wysłali jej bohaterkę za granicę, dlatego istnieje spora szansa, by wznowić jej wątek. Jednak o powrocie aktorki nie można mówić w bieżącym roku. 

Żadne rozmowy z aktorką jeszcze się nie odbyły. W ramach obowiązującej umowy mamy zaplanowane wątki do końca roku kalendarzowego, ale żadnego wariantu nie wykluczamy. Widzowie lubili jej postać, więc wszystko jest możliwe, ale na pewno nie w tym roku - powiedziała osoba z produkcji “M jak Miłość” w rozmowie z “Pudelkiem”. 

Co Wy na to?

Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF