Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom

„Nasz nowy dom” – czym jest?

„Nasz nowy dom” jest jednym z najpopularniejszych reality show w Polsce. Już od 2013 roku odbiorcy mają możliwość poznania przykrych historii uczestników programu, a także przeżywać wraz z nimi radość z remontu ich domów. Program emitowany jest w telewizji Polsat.

 • Tytuł: Nasz nowy dom
 • Gatunek: reality show
 • Stacja telewizyjna: Polsat
 • Pora emisji: środa i czwartek 20:05
 • Czas trwania odcinka: 44 minuty
 • Data premiery: 29 września 2013
 • Produkcja: Constantin Entertainment Polska
 • Prowadzący: Elżbieta Romanowska (od 21), poprzednio Katarzyna Dowbor (1 - 20)
 • Nagrody: Telekamera TeleTygodnia
 • Instagram: @nasznowydom
 • Facebook: @NaszNowyDom

„Nasz nowy dom” – przebieg programu

Każdy odcinek programu „Nasz nowy dom” poświęcony jest rodzinie, która znalazła się w ciężkiej sytuacji życiowej, uniemożliwiającej jej członkom zawalczenie o lepszy byt. W konsekwencji zamieszkują oni domy, które dalekie są od podstawowych standardów dzisiejszego świata.

Takiej rodzinie z pomocą przychodzi ekipa budowlana, która pod nieobecność lokatorów ma tylko 5 dni na wyremontowanie ich domu. Oprócz budowlańców, odbiorcy poznają także architekta, bez którego remont nie byłby możliwy, a także prowadzącą programu.

„Nasz nowy dom” – obsada

Od samego początku, aż do 20 sezonu „Naszego nowego domu”, rolę prowadzącej pełniła Katarzyna Dowbor. Przez lata stała się ona ikoną programu. Od 21 sezonu program prowadzony jest przez Elżbietę Romanowską.

W programie można było także poznać kilku architektów. W każdym sezonie swoje projekty prezentowała Martyna Kupczyk. Sporą popularnością cieszy się także Maciej Pertkiewicz. Oprócz nich odbiorcy mogli oglądać także Wojciecha Strzelczyka oraz Martę Kołdej.

Remonty nie mogłyby się oczywiście obyć bez grupy budowlanej. Wśród najpopularniejszych kierowników prac budowlanych z pewnością znajduje się Artur Witkowski oraz Wiesław Nowobilski. W kilku sezonach ekipą budowlaną przewodził także Przemysław Oślak. Oprócz nich kierowaniem pracami budowlanymi zajmowały się również takie osoby jak Michał Przybylski, Jarosław Powirski, Robert Grudek, Wiesław Skiba, Waldemar Wolff, Sławomir Ciba oraz Krzysztof Modzelewski.

„Nasz nowy dom” – kontrowersje

W programie nie obyło się także bez kontrowersji. Najgłośniejszą z nich była fala krytyki z jaką spotkała się uczestniczka 11 odcinka 9 sezonu programu. Według okolicznych mieszkańców rodzinie nie należał się remont mieszkania. Odbiorcom rodzina również nie przypadła do gustu. W konsekwencji dochodziło do pukania w okna, a nawet obrzucania budynku kamieniami. 

Jakby tego było mało w aferę włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie informując, iż nie ustalono z nimi kwestii remontowych. Naprzeciw tym oskarżeniom wystąpiła była już prowadząca programu, Katarzyna Dowbor twierdząc, że rodziny występujące w programie są dokładnie sprawdzane. Kolejnym nieprzyjemnym zdarzeniem jest także podpalenie domu innej uczestniczki, do którego doszło w 2020 roku.

Pokaż więcej

Nasz nowy dom
24.04.2024 10:31 "Nasz nowy dom": Dowbor spotkała po latach bohatera programu. Jak radzi sobie po koszmarnym wypadku?

Katarzyna Dowbor przez dekadę była prowadzącą programu "Nasz nowy dom". Ruszając na pomoc potrzebującym rodzinom, poznała wiele łamiących serce historii. Niedawno miała okazję ponownie zobaczyć bohaterów jednego z odcinków. Jak radzą sobie po koszmarnym wypadku?

"Nasz nowy dom"
18.04.2024 12:01 Widzowie "Nasz nowy dom" węszą przekręt. "Najdziwniejszy odcinek od początku edycji"

W sieci wybuchła burza po najnowszym odcinku “Nasz nowy dom”. Fani wyrazili mieszane odczucia co do historii bohaterki oraz podają w wątpliwość jej autentyczność. Szczegóły. 

Okrucieństwo w programie „Nasz nowy dom”, fot. Polsat/Facebook
29.03.2024 11:19 Okrucieństwo w „Nasz nowy dom”! Zrobili maskotkę z chorego kota, a teraz usuwają dowody. Zwierzę walczy o życie

Widzowie programu "Nasz nowy dom" byli w szoku na widok tego jak ekipa potraktowała zwierzę jednej z potrzebujących rodzin. Sprawą zainteresowała się Fundacja Serce Dla Zwierząt, która przygarnęła czworonoga. Leczenie rozpoczął w opłakanym stanie. Internauci grzmią na produkcję hitu Polsatu. Całą sprawę opisał “Super Express”.

Katarzyna Dowbor, EdwardMiszczak
28.03.2024 22:14 Dowbor ujawnia koszmarne kulisy zwolnienia z Polsatu. Przed spotkaniem z Miszczakiem dostała SMS-a. Mówi, jak została upokorzona

Katarzyna Dowbor bardzo przeżywała decyzję Edwarda Miszczaka. Po zwolnieniu z „Naszego nowego domu” znalazła już stałą, nową pracę. Jak teraz opisuje moment zwolnienia? Właśnie podała nowe szczegóły, mówi o publicznym upokorzeniu.

Zaręczyny w "Nasz nowy dom" (Rąblów)
22.03.2024 11:53 Oświadczyny na planie "Nasz Nowy Dom". Tego nie było w scenariuszu. Wzruszenie sięgnęło zenitu

“Nasz nowy dom” jeszcze nigdy dotąd nie był tak romantyczny. W ostatnim odcinku programu doszło do zaskakujących zaręczyn. To musiało być prawdziwe zaskoczenie dla Elżbiety Romanowskiej.

Nasz Nowy Dom
21.03.2024 10:39 "Nasz Nowy Dom". Po zakończeniu odcinka przekazano wieści o chorobie bohaterki. Łzy cisną się do oczu

Program “Nasz Nowy dom” pomógł kolejnej rodzinie. Tuż po remoncie, który zachwycił widzów i właścicieli domu, pojawiła się niespodziewana informacja dla rodziny. Trudno powstrzymać łzy. 

fot. kadr z programu "Nasz nowy dom"/Polsat
16.03.2024 12:40 "Nasz nowy dom": Burza w sieci po odcinku z samotną matką. "Smutno, tanio i bez przemyślenia"

“Nasz nowy dom” w ogniu krytyki internautów. Ostatni odcinek, w którym Elżbieta Romanowska wraz z ekipą programy przeprowadziła remont domu 35-letniej samotnej matki, wzbudził niemałe kontrowersje.

Ela Romanowska, Nasz nowy dom
14.03.2024 10:35 "Nasz Nowy Dom". Rodzina mieszkała w koszmarnych warunkach. Ekipa programu dokonała niemożliwego

Program "Nasz nowy dom" jest jednym z najpopularniejszych tytułów wiosennej ramówki Polsatu. Widzowie mogą zobaczyć, jak w ekspresowym czasie ekipa na czele z Elą Romanowską potrafi odmienić życie potrzebujących. Tym razem padło na trzyosobową rodzinę. Serce ściska na widok domu, w jakim musieli mieszkać.

Nasz Nowy Dom
03.03.2024 14:13 Historia 4-latki chorej na złośliwy nowotwór wyciska łzy. Ekipa "Nasz Nowy Dom" ruszyła z pomocą

“Nasz nowy dom” często powoduje wiele wzruszeń. Tak było również tym razem. W programie została przedstawiona historia małej dziewczynki chorej na nowotwór. Ekipa programu pomoże jej rodzinie. Ale nie tylko!

Elżbieta Romanowska
02.03.2024 14:22 Pracowała z Dowbor. Zaczęła mówić o „Nasz nowy dom”. Nagle przerwała jej Romanowska: „Ale co ty kłamiesz?”

Ostatnio nowa prowadząca “Nasz nowy dom” zdradziła sekrety programu. Teraz opublikowane zostało kontrowersyjne nagranie z udziałem Eli Romanowskiej. Powiedziała, że współpracownica kłamie. O co chodziło?

Elżbieta Romanowska, fot. KAPiF
13.02.2024 13:44 Romanowska ujawnia całą prawdę o kulisach "Nasz nowy dom". Widzowie domyślali się tego od dawna

Elżbieta Romanowska postanowiła raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące największej tajemnicy “Naszego nowego domu”. Gwiazda wyjawiła, jak tak naprawdę przebiegają remonty od kulis.

Nasz nowy dom
02.02.2024 22:42 "Nasz nowy dom". Pożar zniszczył wszystko, a uczestniczka cudem uniknęła śmierci! To nie koniec dramatu

Program „Nasz nowy dom” przyniósł im nadzieję na lepszą przyszłość. Starania ekipy remontowej zdały się jednak na nic. Po pięknym, odnowionym domu zostały zgliszcza. Mamy zdjęcia pożaru, który strawił cały dobytek pani Bogusławy.

Po jednym sezonie z Elą Romanowską rewolucja w "Nasz Nowy Dom", fot. KAPiF
25.01.2024 12:35 Po jednym sezonie z Elą Romanowską rewolucja w "Nasz Nowy Dom". Zmiana, jakiej nikt się nie spodziewał

“Nasz nowy dom” po dołączeniu do Polsatu nowego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka, przeszedł zmiany obsadowe. Okazuje się, że to nie koniec rewolucji. Podano właśnie plany odnośnie kolejnej odsłony show. Tego widzowie na pewno się nie spodziewali. 

Nasz Nowy Dom
20.11.2023 09:26 "Nasz Nowy Dom". Zmiany w nowej edycji programu. Tego chcieli widzowie!

Nasz Nowy Dom rusza z kolejną edycją. Już wiadomo, że wiosną program znowu pojawi się w ramówce. Zaszły jednak zmiany, o które walczyli widzowie. Kto poprowadzi nową edycję? Już wszystko wiadomo.

Elżbieta Romanowska / Nasz nowy dom
01.11.2023 18:15 Rewolucja w "Nasz nowy dom" po drastycznym spadku wyników oglądalności. Co z Romanowską?

„Nasz nowy dom” przeszedł gigantyczną rewolucję. Edward Miszczak zwolnił Katarzynę Dowbor, która była twarzą programu od samego początku, a na jej miejsce zatrudnił Elżbietę Romanowską. Teraz oglądalność programu ostro pikuje w dół. Co zrobi szef Polsatu? Wiemy, jakie będą kolejne zmiany.

Katarzyna Dowbor
16.10.2023 08:19 "Zabolało mnie to". Dramat Katarzyny Dowbor po zwolnieniu z "Nasz Nowy Dom"

Katarzyna Dowbor po zakończeniu współpracy z Polsatem opowiedziała o kulisach powstawania programu "Nasz nowy dom". Po wielu wyrzeczeniach i poświęceniach nie przypuszczała, że zostanie potraktowana przez produkcję w taki sposób. Zdradziła też, do czego zmuszała własną córkę. 

Nasz nowy dom
13.10.2023 16:14 "Nasz Nowy dom". Przez 10 lat nie było takiego odcinka. Trudno powstrzymać łzy

W nowym odcinku „Nasz nowy dom” działy się rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy w programie. Sama ekipa remontowa, mimo ogromnego doświadczenia, była przerażona. Ela Romanowska nie miała pojęcia, jak przekazać rodzinie swoją decyzję. Nawet Katarzyna Dowbor nie stanęła przed takim wyzwaniem.

Katarzyna Dowbor, Edward Miszczak, fot. KAPIF
25.09.2023 17:07 Katastrofalne wieści o "Nasz nowy dom". Widzowie zadecydowali! Edward Miszczak musi być wściekły

Zrobiło się nieciekawie wokół programu “Nasz nowy dom”. Edward Miszczak może pożałować zwolnienia Katarzyny Dowbor. Widzowie okazali się bezwzględni.

Jaka naprawdę jest Ela Romanowska? Fot. KAPiF
10.09.2023 13:15 Była na planie "Nasz nowy dom". Właśnie opowiedziała, czego naprawdę można spodziewać się po Eli Romanowskiej!

Ela Romanowska zastąpiła w “Naszym nowym domu” Katarzynę Dowbor, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Wielu internautów było zdania, że gwiazda nie poradzi sobie w butach prowadzącej. Jaka tak naprawdę jest nowa gospodyni show i jak zachowuje się na planie? Dowiedzieliśmy się tego z relacji osoby, która miała okazję uczestniczyć w nagrywaniu programu. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości.

Nasz nowy dom, Ela Romanowska
01.09.2023 11:03 "Nasz Nowy Dom" pokazał nową czołówkę. Widzowie grzmią i nie wierzą własnym oczom. "To jest tak ohydne"

Już niedługo na antenie Polsatu pojawi się nowy sezon programu "Nasz nowy dom". Tym razem w roli prowadzącej zobaczymy Elę Romanowską, która zastąpiła Katarzynę Dowbor. Produkcja podzieliła się odnowioną czołówką. Internauci po jej obejrzeniu byli jednogłośni.

Ela Romanowska
26.08.2023 14:41 Ela Romanowska zniknie z "Pierwszej miłości" przez nową pracę? Właśnie rozwiała wszystkie wątpliwości. Klamka zapadła

Ela Romanowska prężnie działa w show-biznesie, zastępując Katarzynę Dowbor w programie "Nasz nowy dom". Nowe obowiązki zupełnie pochłonęły jej czas, a fani zaczynają martwić się o inne projekty. Aktorka zabrała głos w sprawie znanego serialu ze swoim udziałem.

Elżbieta Romanowska
12.08.2023 21:00 Wpadka Polsatu. Ela Romanowska szybko odpowiedziała na zamieszanie z prowadzącym. Wspomina o złych przelewach

Festiwal Weselnych Przebojów 2023 za nami. Polsat zaliczył wpadkę z gospodarzami, na którą zareagowała Elżbieta Romanowska. Napisała o złych przelewach.

Elżbieta Romanowska
04.08.2023 08:18 Ela Romanowska mówi o początkach w „Nasz nowy dom” podczas ramówki Polsatu. Dowbor zareagował, nie powstrzymał się

Wczoraj na premierze ramówki Polsatu doszło do zadziwiających scen. Kiedy Elżbieta Romanowska zaczęła mówić o swoich pierwszych doświadczeniach na planie „Naszego nowego domu” jedna osoba pokazała, co o tym myśli. Maciej Dowbor zareagował w sposób, który był trudny do przewidzenia.

Elżbieta Romanowska o początkach w "Naszym nowym domu", fot. KAPiF; swiatgwiazd.pl
03.08.2023 22:40 Tylko u nas: "To nie był łatwy czas". Ela Romanowska w poruszających słowach o początkach w "Nasz nowy dom"

Elżbieta Romanowska oczekuje na wrześniową premierę “Naszego nowego domu”, którego najnowszą edycję miała okazję poprowadzić. W rozmowie ze Światem Gwiazd zdradziła, jak wyglądały jej początki w show oraz czy miała możliwość poznać Katarzynę Dowbor.

Elżbieta Romanowska
31.07.2023 20:16 Elżbieta Romanowska ujawniła, co naprawdę dzieje się na planie "Nasz nowy dom". "Nie radzę sobie"

Elżbieta Romanowska nie ma łatwego zadania. Zastąpienie Katarzyny Dowbor w programie „Nasz nowy dom” to dla niej nie tylko sprawdzian zawodowy, ale też dużo trudniejsze wyzwanie: sprostanie oczekiwaniom widzów i dopasowanie się do zgranego zespołu. W nowym wywiadzie opowiedziała, jak radzi sobie na planie. Ujawniła, jakie emocje nią teraz targają. 

Ela Romanowska
15.07.2023 22:37 Ela Romanowska przed nagraniami do "Nasz nowy dom" musi informować, w co będzie ubrana. Powód zaskakuje

Ela Romanowska została nową prezenterką programu "Nasz nowy dom" i chętnie zdradza internautom kulisy przygotowań do roli. Jeszcze przed wejściem na plan musi poinformować ekipę o swoim ubraniu. Nie jest to jednak przypadkowy zabieg.

Elżbieta Romanowska opowiedziała o pracy nad "Naszym nowym domem", fot. KAPiF, instagram.com/elaromanowska
14.07.2023 11:06 Niestety, stało się. Elżbieta Romanowska bała się jednego na planie "Nasz nowy dom". "Nie udało się"

Elżbieta Romanowska ma już za sobą nagrania pierwszych odcinków nowego sezonu “Naszego nowego domu”. W nowym wywiadzie gospodyni show przyznała, że jest jedna rzecz, która się jej nie udała.

Maciej Pertkiewicz z "Naszego nowego domu" ujawnia tajemnice programu, fot. instagram.com/maciejpertkiewiczofficial
10.07.2023 16:48 "Nasz nowy dom": Po zwolnieniu Dowbor architekt ujawnia prawdę o programie. To tyle trwają remonty

“Nasz Nowy Dom” słynie z remontów wykonywanych w pięć dni. Jednak, czy naprawdę ekipa jest w stanie dokonać ich w tak krótkim czasie? Maciej Pertkiewicz, czyli architekt z show, zdradza tajemnice programu.