Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Rewolucja w "Nasz nowy dom" po drastycznym spadku wyników oglądalności. Co z Romanowską?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.11.2023 18:15

Rewolucja w "Nasz nowy dom" po drastycznym spadku wyników oglądalności. Co z Romanowską?

Elżbieta Romanowska / Nasz nowy dom
"Nasz nowy dom" ze spadkiem oglądalności, co z Romanowską?, fot. AKPA

„Nasz nowy dom” przeszedł gigantyczną rewolucję. Edward Miszczak zwolnił Katarzynę Dowbor, która była twarzą programu od samego początku, a na jej miejsce zatrudnił Elżbietę Romanowską. Teraz oglądalność programu ostro pikuje w dół. Co zrobi szef Polsatu? Wiemy, jakie będą kolejne zmiany.

"Nasz nowy dom": zmiany i nowa prowadząca

Edward Miszczak, który zastąpił Ninę Terentiew na Polsacie, od miesięcy wprowadza tam swoje porządki. Wygląda jednak na to, że jego decyzje nie zostały dobrze przyjęte przez widzów. Przypomnijmy, że nowy program „Temptation Island”, który miał być wielkim hitem, miał na tyle niską oglądalność, że szef stacji zdecydował o niekontynuowaniu formatu.

Dużo poniżej oczekiwań został też przyjęty inny nowy program, „Żony Warszawy”. W związku z niską oglądalnością Polsat zdecydował o zmianie godziny emisji na późniejszą, co wywołało jeszcze większy spadek widzów. 

Teraz okazuje się, że nawet dotychczasowy hit stacji, który od 10 lat miał średnią oglądalność grubo powyżej miliona widzów, czasem sięgając nawet do dwóch milionów, także leci w dół na łeb na szyję. Czyżby widzowie źle przyjęli odejście Katarzyny Dowbor? Co zatem z nową prowadzącą, Elą Romanowską? Poniżej szczegóły.

"Zabolało mnie to". Dramat Katarzyny Dowbor po zwolnieniu z "Nasz Nowy Dom" "Nasz Nowy dom". Przez 10 lat nie było takiego odcinka. Trudno powstrzymać łzy

"Nasz nowy dom": gigantyczny spadek oglądalności

Do wyników średniej oglądalności „Naszego nowego domu” dotarł serwis WirtualneMedia. Agencja Nielsen Audience Measurement informuje, że średnia oglądalność trzech odcinków obecnego, 21. sezonu programu wyniosła 874 tysiące widzów. Spadek widoczny był już w 20. sezonie, kiedy odcinki oglądał średnio 1 milion osób.

Wypada to bardzo blado w porównaniu z 19. sezonem, w którym prowadzącą była jeszcze Dowbor. Wówczas program przyciągnął średnio 1,12 miliona odbiorców. Mimo tych problemów WirtualneMedia donoszą, że nowy 22. sezon formatu zobaczymy już wiosną 2024 roku. Stacja szykuje jednak spore zmiany, o czym poniżej.

Elżbieta Romanowska, Nasz nowy dom.jpg
Ela Romanowska z resztą ekipy na planie “Nasz nowy dom”, fot. AKPA

Jakie zmiany i kiedy nowy sezon "Nasz nowy dom"?

Według portalu WirtualneMedia, 22. sezon „Naszego nowego domu” trafi do wiosennej ramówki 2024 roku. Program będzie można oglądać od marca co tydzień na Polsacie, w czwartki o godz. 20.05. Cykl ma mieć 12 odcinków. Na szczęście nadchodzące zmiany nie obejmą prowadzącej, i Ela Romanowska zostaje na swoim stanowisku.

Format będzie jednak delikatnie odświeżony. Stacja planuje urozmaicenia techniczne. Podobno zostaną przywrócone choćby wizualizacje 3D, ukazujące projekty remontowanych budynków.

Elżbieta Romanowska, Nasz nowy dom.jpg
Ela Romanowska i ekipa “Nasz nowy dom”, fot. KAPiF
Elżbieta Romanowska.jpg
Ela Romanowska, fot. AKPA
Elżbieta Romanowska.jpg
Ela Romanowska, fot. KAPiF
Elżbieta Romanowska.jpg
Ela Romanowska, fot. KAPiF

Źródło: WirtualneMedia