Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Zmiany w "Nasz Nowy Dom". Już nie tylko remonty domów
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.05.2024 14:17

Zmiany w "Nasz Nowy Dom". Już nie tylko remonty domów

"Nasz nowy dom"
fot. Instagram

Stacja telewizyjna Polsat podęła decyzje o wprowadzeniu kolejnych zmian w programie “Nasz Nowy Dom”. Tego się nie spodziewaliście. Szczegóły. 

"Nasz nowy dom" - w telewizji Polsat

“Nasz Nowy Dom” to program emitowany przez stację telewizyjną Polsat. Pierwszy odcinek formatu pojawił się na antenie w 2013 roku. W każdym odcinku prezentowana jest historia rodziny, która na co dzień żyje w trudnych warunkach. Telewidzowie obserwują, jak ekipa programu podejmuje się remontu w danych domostwach. 

Po pracach, które trwają pięć dni, prowadząca Ela Romanowska prezentuje mieszkańcom ich nowy dom. Produkcja cieszy się dużą popularnością wśród telewidzów. Na ekranach odbiorników dostępna jest 22. edycja programu. Nowe odcinki emitowane są w środy i czwartki o godzinie 20:05.

"Nasz nowy dom": Dowbor spotkała po latach bohatera programu. Jak radzi sobie po koszmarnym wypadku? Widzowie "Nasz nowy dom" węszą przekręt. "Najdziwniejszy odcinek od początku edycji"

Ela Romanowska gospodynią "Nasz nowy dom"

Prowadzącą programu “Nasz Nowy Dom” przez ponad 10. lat była Katarzyna Dowbor. Wcześniej pracowała jako dziennikarka m.in. w Telewizji Polskiej. Po wyemitowaniu 20. odsłony programu władze stacji postanowiły i wprowadzeniu modyfikacji w formacie. 

Dlatego zdecydowano o zastąpieniu Dowbor. Jej miejsce zajęła Elżbieta Romanowska, znana aktorka, która przyznała, że miała świadomość, ze fani mogą być niezadowoleni z tego, że przejęła funkcję gospodyni show, jednak postanowiła podjąć się tego wyznania. 

Pisano, że jestem kobietą bez honoru, bo powinnam odmówić. Powiem wprost. Nie wygryzłam pani Katarzyny Dowbor. Dostałam propozycję poprowadzenia wyjątkowego programu, propozycję obarczoną sporym ryzykiem, bo przez 10 lat widzowie nie tylko do pani Kasi się przyzwyczaili, ale ją pokochali. Postanowiłam jednak podjąć to wyzwanie - opowiadała. 

Kolejne zmiany w programie "Nasz nowy dom"

W najnowszej edycji programu stacji Polsat “Nasz Nowy Dom” wprowadzono już pewne modyfikacje, mianowicie zadecydowano o zwiększeniu liczby rodzin, którym pomaga ekipa, dlatego tez ukazują się dwa odcinki formatu w tygodniu. 

Niedawno poinformowano o kolejnych zmianach, które wejdą w życie w 23. sezonie produkcji. Prace nad nową odsłoną już trwają, a efekty zobaczymy jesienią tego roku. Władze stacji podjęły decyzję, że od teraz ekipa programu będzie również pomagać placówkom i instytucjom publicznym, które zmagają się z problemami finansowymi. 

Polsat rozpoczął pracę nad kolejnym sezonem programu. Jesienne odcinki będą przedstawiać nie tylko historie pełne wzruszeń i niezwykłe metamorfozy prywatnych domów bohaterów. Tym razem ekipa wraz z Elą Romanowską zaangażuje się w pomoc instytucjom i placówkom publicznym, które borykają się z niedofinansowaniem. Wszystko po to, żeby działać na szerszą skalę w myśl przyświecającej programowi "Nasz nowy dom" idei: pomagania nigdy za wiele - brzmi oficjalny komunikat stacji. 

Pomoc oprócz rodzin, mieszkających w trudnych warunkach otrzymają również takie instytucje, jak domy dziecka:

Nasz nowy dom" pomoże między innymi domom dziecka, przychodniom czy szpitalom. Zmienione zostaną nie tylko życia rodzin, które potrzebują remontu swoich domów, ale również wsparte zostaną instytucje, takie jak domy dziecka, mieszkania wspomagające rozwój dzieci z niepełnosprawnościami, szpitale oraz przychodnie.

Stacja telewizyjna przekazała, że celem tych działań w “Nasz Nowy Dom” jest wprowadzenie pozytywnej atmosfery i zmiana otoczenia dla osób, które przebywają w placówkach publicznych. 

Co myślicie o tych zmianach?

Ekipa programu
Ekipa programu "Nasz nowy dom", fot. Instagram
Ekipa programu
Ekipa programu "Nasz nowy dom", fot. Instagram