Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Nasz nowy dom": Dowbor spotkała po latach bohatera programu. Jak radzi sobie po koszmarnym wypadku?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.04.2024 10:31

"Nasz nowy dom": Dowbor spotkała po latach bohatera programu. Jak radzi sobie po koszmarnym wypadku?

Nasz nowy dom
fot. kadr z programu "Nasz nowy dom", Polsat

Katarzyna Dowbor przez dekadę była prowadzącą programu "Nasz nowy dom". Ruszając na pomoc potrzebującym rodzinom, poznała wiele łamiących serce historii. Niedawno miała okazję ponownie zobaczyć bohaterów jednego z odcinków. Jak radzą sobie po koszmarnym wypadku?

Kasia Dowbor pomagała rodzinom w programie "Nasz nowy dom"

Kasia Dowbor przez 10 lat tworzyła jeden z najpopularniejszych programów Polsatu. "Nasz nowy dom" odmieniał los potrzebujących rodzin w zaledwie 7 dni. Prezenterka wraz z ekipą remontową podejmowała się wyzwań w lokalach o nawet najbardziej opłakanym stanie.

Tym większe było zdziwienie, gdy okazało się, że w jesiennym sezonie na jej miejscu zobaczyliśmy Elę Romanowską. Zwolnienie byłej gospodyni programu wywołało wiele kontrowersji.

W każdym razie usłyszałam: "Polsat postanowił się z panią pożegnać". Pytałam, jakie są merytoryczne uwagi do mojej pracy, i nie usłyszałam żadnej. Nie neguję, że nowy dyrektor ma prawo do własnych decyzji i własnych pomysłów. Gdy ktoś mnie nie chce, po prostu odchodzę. Ale można było inaczej to załatwić. Na przykład zaproponować, bym poprowadziła program do trzechsetnego odcinka, a potem oddała stery młodszej koleżance, która podobno ma więcej wigoru - wyjaśniła Kasia Dowbor w rozmowie z "Vivą!".

Obecnie prezenterka świetnie sobie radzi na antenie TVP jako jedna z gospodyń "Pytania na śniadanie". Nie brak też doniesień o kolejnych sukcesach. Niedawno miała okazję spotkać się z jedną z rodzin z programu "Nasz nowy dom". Los nie oszczędzał im cierpienia nawet po metamorfozie mieszkania.

Widzowie "Nasz nowy dom" węszą przekręt. "Najdziwniejszy odcinek od początku edycji" Okrucieństwo w „Nasz nowy dom”! Zrobili maskotkę z chorego kota, a teraz usuwają dowody. Zwierzę walczy o życie

Tragedia uczestnika "Nasz nowy dom". W wypadku stracił nogę

Kasia Dowbor poznała Mateusza i jego babcię w 137. odcinku "Nasz nowy dom". Seniorka wychowywała wnuka w słabych warunkach, a ekipa budowlana wraz z prowadzącą postanowiła odmienić ich los. Remont się udał, a duet zamieszkał we wspaniałym domu.

Niestety ich problemy się nie zakończyły. W 2022 roku młody chłopak rzucił się pod pociąg. Udało się uniknąć najgorszej tragedii, choć 22-latek wyszedł z wypadku bez nogi. Później jego relacje z babcią mocno się pogorszyły, a on nawet wyprowadził się do innego miasta.

Po trzech latach wyprowadziłem się z domu do Krakowa. Z babcią pogorszył mi się kontakt, było to spowodowane tym, że dowiedziała się, że mam chłopaka, ale jak zamieszkałem w Szczecinie, to już normalnie mieliśmy kontakt i zaakceptowała mnie tym, kim jestem. Po wypadku odezwała się do mnie moja mama, która pomogła mi załatwiać wszystkie urzędowe sprawy, wróciłem też do mojego byłego chłopaka, który zorganizował zrzutkę właśnie na protezę. […] Po wypadku mieszkałem z moim chłopakiem w Szczecinie u jego rodziców, ale w lutym się rozstaliśmy i wynajmuję mieszkanie w Gliwicach - opowiada portalowi Shownews.pl.

Kasia Dowbor niedawno miała okazję przekonać się jak radzi sobie babcia i jej wnuk. W mediach społecznościowych pojawiło się ich wspólne zdjęcie.

Kasia Dowbor ponownie spotkała się z rodziną z programu "Nasz nowy dom"

Oprócz występów w śniadaniówce TVP prezenterka chętnie pojawia się na wydarzeniach jako gość specjalny. Niedawno uczestniczyła w Gliwicach w finale konkursu na wiosenne inspiracje. Okazuje się, że na spotkaniu z gwiazdą pojawili się dawni bohaterowie programu "Nasz nowy dom".

Na profilu Kasi Dowbor pojawiło się urocze zdjęcie w towarzystwie Mateusza i jego babci. Po uśmiechach można wnioskować, że relacja między rodziną uległa poprawie. Dziennikarka ujawniła także jak radzi sobie młody mężczyzna po wypadku.

Kiedy kilka dni temu byłam w Gliwicach, na spotkanie ze mną przyszła Pani Małgosia i jej wnuk Mateusz. Wiele lat temu remontowaliśmy ich mieszkanie. Do dziś mam świetny kontakt z nimi i bardzo przeżywałam wypadek Mateusza… Tak bardzo się ucieszyłam widząc go w świetnej formie. Trzymam za tę rodzinę mocno kciuki! - pisała internautom.

Obecnie widzowie Polsatu mogą oglądać nowe odcinki "Nasz nowy dom" z udziałem Eli Romanowskiej. Większą jednak ciekawością cieszą się inne tytuły stacji jak m.in.: "Taniec z Gwiazdami".

Kasia Dowbor
Kasia Dowbor spotkała się z bohaterami programu "Nasz nowy dom", fot. KAPiF
Kasia Dowbor
Kasia Dowbor spotkała się z bohaterami programu "Nasz nowy dom", fot. KAPiF

Źródło: Viva!, Shownews.pl