Telewizja.Swiatgwiazd.pl > The Voice Of Poland

The Voice Of Poland

The Voice of Poland – co to za program?

„The Voice of Poland” to polska wersja popularnego na całym świecie programu „The Voice”. W jego ramach uczestnicy prezentują swoje umiejętności wokalne, podlegając ocenie jurorów, od których zależą ich dalsze losy w „The Voice”. Na dalszych etapach programu wpływ na jego przebieg mają także telewidzowie.

  • Nazwa programu: „The Voice of Poland”
  • Gatunek: talent show
  • Stacja telewizyjna: TVP2
  • Data premiery: 3 września 2011
  • Ilość sezonów: 14
  • Ilość odcinków: 285 (od 17 do 26 na sezon)
  • Czas trwania odcinka: od 45 minut do 160 minut, zależnie od rodzaju odcinka
  • Dzień i godzina emisji: sobota 20:00

Nagrodę główną w programie stanowi kontrakt fonograficzny z wytwórnią Universal Music Polska oraz 50 000 złotych. Alternatywną wersję programu stworzoną dla osób poniżej 16. roku życia stanowi „The Voice Kids”.

O co chodzi w The Voice of Poland?

Program „The Voice of Poland”, emitowany na antenie stacji TVP2, składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich to „Przesłuchania w ciemno”, podczas których jurorzy nie widzą występujących uczestników – mogą ich zobaczyć wyłącznie wyrażając chęć przyjęcia ich do swojej drużyny. W tym etapie bierze udział około 100 uczestników wyłonionych w nieemitowanych preselekcjach. Każdy z jurorów (trenerów) może wybrać maksymalnie od 12 do 15 uczestników (liczebność jest zależna od sezonu programu).

Drugi etap stanowią „Bitwy”, w trakcie których trenerzy wybierają ze swoich drużyn po dwie osoby, które stają ze sobą do pojedynku śpiewając tę samą piosenkę. Jeden z uczestników odpada decyzją jurora. Podobne zasady ma etap trzeci, od drugiego sezonu znany jako „Nokaut”.

Ostatnim etap „The Voice of Poland” stanowią odcinki na żywo, czyli odcinki finałowe. To właśnie w ich ramach telewidzowie mogą głosować za pomocą SMS-ów na swoich faworytów. W pierwszych odcinkach trenerzy wybierają uczestnika odpadającego z programu spośród dwóch osób, które otrzymały najmniejszą liczbę głosów od publiczności. Losy finałowej czwórki uczestników są z kolei rozstrzygane w pełni przez telewidzów.

The Voice of Poland – jurorzy i prowadzący

W dwóch ostatnich edycjach programu (13 i 14), w gronie jurorów zasiadali: Tomasz „Tomson” Lach i Aleksander Milwiw-Baron (członkowie grupy Afromental), Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska i Małgorzata „Lanberry” Uściłowska. 

W innych edycjach programu w rolę jurorów wcieliły się także takie osobistości jak Michał Szpak, Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny czy Maria Sadowska. W rolę głównego prowadzącego od drugiego sezonu „The Voice of Poland” wciela się Tomasz Kammel.

Zwycięzcy The Voice of Poland

Zwycięzcy programu „The Voice of Poland” mogą liczyć nie tylko na nagrodę pieniężną, ale także na znaczne wsparcie w rozwoju swojej kariery muzycznej. Wśród zwycięzców pierwszej trzech edycji znaleźli się Damian Ukeje, Natalia Sikora i Mateusz Ziółko. Zdobywcą nagrody głównej w sezonie 14 został z kolei Jan Górka.

Pokaż więcej

The Voice of Poland
21.05.2024 09:48 Ujawniono nazwisko nowego trenera "The Voice of Poland". Ma powiązania z prezydentem

Już wkrótce ruszają przesłuchania do nowej edycji “The Voice of Poland”. Jak donoszą media, wokalnym popisom uczestników przysłuchiwać się będzie zupełnie nowy skład jury. Poznaliśmy właśnie nazwiska pierwszego trenera. To spore zaskoczenie.

The Voice
23.04.2024 18:11 Pamiętacie zakonnicę z "The Voice"? Po programie zrzuciła habit. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda

W “The Voice” pojawiało się już wiele barwnych osobowości. Żadna jednak nie dorównała pewnej zakonnicy, która nie tylko zauroczyła jurorów, ale wygrała cały sezon programu. Później siostra Cristina odeszła z zakonu. Jak wygląda i co robi teraz?

Dominik Dudek
09.04.2024 22:11 Zwyciężył w "The Voice", a nikt nawet nie podejrzewał, z czym się zmaga: "Za długo się męczyłem". Ukrył wszystko pod uśmiechem

Dominik Dudek zwyciężył w 13. edycji „The Voice of Poland”. Później osiągał kolejne sukcesy w muzyce. Nikt nie wiedział, z czym mierzył się on przez wszystkie ostatnie lata. W nowym wpisie zaczął mówić o swoim zdrowiu psychicznym.

The Voice of Poland
29.02.2024 14:38 TVP wzięło się za "The Voice"! Na fotel wraca jeden z byłych jurorów. Pozostali? Czystki większe niż w "Pnś"

Ostatnie zmiany w TVP doprowadził do zupełnie innego wyglądu stacji telewizyjnej. Z prestiżowymi posadami pożegnały się nawet najbardziej rozpoznawalne gwiazdy. To jednak nie koniec rewolucji. Nowa edycji muzycznego show "The Voice of Poland" ma przybrać nowy wygląd. Co wiadomo o gronie trenerów? Już zapowiedziano wielki powrót.

The Voice of Poland
07.02.2024 10:23 "The Voice of Poland" z nowymi prowadzącymi? Już padły pierwsze nazwiska. Na miejsce Tomka Kammela aż dwóch kandydatów

W ostatnim czasie z TVP pożegnało się szereg znanych gwiazd, w tym wszyscy dotychczasowi prowadzący "Pytania na śniadanie". Wśród nich znalazł się Tomasz Kammel, który oprócz śniadaniówki występował także w muzycznym show "The Voice of Poland". Kto zajmie jego miejsce jako prowadzący? Padły konkretne nazwiska.

Adam Stachowiak
06.02.2024 21:00 Gwiazdor "The Voice" nawrócił się i podjął radykalną decyzję ws. małżeństwa. Cud, że jego żona się na to godzi

Programy, które odkrywają nowe talenty, są skarbnicą przyszłych polskich gwiazd. Adam Stachowiak zasłynął z udziału w programie “The Voice of Poland”. To tam cała Polska miała okazję usłyszeć jego autorską piosenkę zadedykowaną nieżyjącej mamie. Teraz wyszła na jaw kontrowersyjna zasada, jaką muzyk wyznaje w małżeństwie. 

Łukasz Drapała, Sebastian Riedel
05.01.2024 17:53 Syn lidera Dżemu wściekły na gwiazdę "The Voice". Nie tak to zaplanował...

Kto będzie nowym wokalistą legendarnego Dżemu? Gwiazda “The Voice” wsadziła kij w mrowisko, fani rozgrzani do czerwnoności, a syn legendarnego Ryśka Riedla raczej nie jest zadowolony. Szczegóły.

Baron wyskoczył na antenie z niezwykłym wyznaniem
26.12.2023 19:07 Baron niespodziewanie wygadał się na antenie. Zostanie ojcem! Wszystko przy włączonych kamerach

Baron zaskoczył wyznaniem o ojcostwie podczas nagrania programu “The Voice of Poland”. Wszystko nagrały kamery. Od komentarza nie mogła się powstrzymać Justyna Steczkowska. Co tam się wydarzyło?

siostra Janka Górki
29.11.2023 22:57 Janek Górka wygrał "The Voice of Poland", ale jego siostrę... poznała wcześniej cała Polska! Gdzie wystąpiła?

Kim jest Adrianna Górka, siostra zwycięzcy "The Voice of Poland" Jana Górki? Okazuje się, że miała okazję poznać ją cała Polska. Zobaczcie szczegóły.

Lanberry nie wytrzymała po komentarzach fanów, fot. KAPiF
27.11.2023 14:18 Wielka afera po finale "The Voice"! Lanberry nie wytrzymała po tym, co pisali fani. Jest kilka dosadnych słów

14. edycja “The Voice of Poland” jest już historią, jednak emocje po finale programu wciąż nie opadły. Wielu widzów wciąż nie może uwierzyć w wygraną Jana Górki. Głos w sprawie jego zwycięstwa zabrała sama Lanberry.

Burza po finale "The Voice of Poland", fot. KAPiF
26.11.2023 09:18 Burza po finale "The Voice of Poland". Od początku znali zwycięzcę? "Oddaj statuetkę"

14. edycja “The Voice of Poland” zakończyła się w sobotę wielkim finałem, w którym zwycięstwo odniósł reprezentujący drużynę Lanberry Jan Górka. W sieci pojawiły się jednak wątpliwości co do wyniku głosowania.

Finał The Voice of Poland
25.11.2023 22:42 Oto zwycięzca "The Voice of Poland"! Znamy kolejny najlepszy głos w Polsce

Finał “The Voice of Poland”. Kto wygrał 14. sezon show? Maja Walentynowicz z drużyny Justyny Steczkowskiej, Antoni Zimnal z teamu Marka Piekarczyka, Becky Sangolo od Tomsona i Barona, czy Jan Górka z zespołu Lanberry? Oto wyniki. Kim jest zwycięzca? 

The Voice of Poland
25.11.2023 19:59 Historia "The Voice of Poland" obfituje w skandale. Przypominamy najgłośniejsze z nich

W „The Voice of Poland” nie brakowało afer, skandali i potężnych wpadek. Najsłynniejsze dramaty przeszły do historii programu. Jakie kontrowersje wzbudziły najwięcej emocji?

Lanberry
21.11.2023 10:24 Lanberry spotyka się z uczestnikiem "The Voice". Informacje o związku jurorki i wokalisty właśnie obiegły media

Widzowie muzycznego programu "The Voice of Poland" doskonale znajdą Lanberry jako jedną z gwiazdorskich trenerek. Choć piosenkarka niedawno dołączyła do ekipy, już skradła serca widzów. Jej własne jest jednak zajęte i to przez artystę, którego widzieliśmy już w hicie TVP.

The Voice of Poland
20.11.2023 15:04 Daniel Borzewski z "The Voice" odpowiada na krytykę Barona. Nie przebierał w słowach i wspomniał o hejcie

Jednym z popularniejszych uczestników 14. edycji programu "The Voice of Poland" został Daniel Borzewski. Wokalista od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji, jednak to, co stało się w półfinale przeszło do historii. Teraz początkujący piosenkarz odpowiada na krytykę, jaką usłyszał z ust Barona. Ne gryzł się w język przy ocenie trenera.

The Voice of Poland
20.11.2023 10:23 Pierwsza taka sytuacja w "The Voice of Poland". Produkcja nie była przygotowana

Jesteśmy po emocjonującym półfinale muzycznego programu "The Voice of Poland". Jurorzy i widzowie byli świadkami pierwszej takiej sytuacji podczas wyboru zwycięzcy. Nikt z gwiazd nie wiedział, co zrobić. Nagle Tomasz Kammel podjął decyzję. Trenerzy wstrzymali oddech.

Baron o Danielu Borzewskim
19.11.2023 11:14 Baron pierwszy raz zrobił coś takiego w "The Voice". Wywołał burzę tym, co powiedział do uczestnika

Za nami emocjonujący półfinał programu "The Voice of Poland", który ponownie poróżnił internautów. Wszystko za sprawą jednego z uczestników, który tygodniami zaskakuje zarówno widzów jak i jurorów. Tym razem Baron nie wytrzymał. Przed kamerami powiedział wokaliście, co uważa o jego umiejętnościach. Nie gryzł się w język.

Internauci oburzeni sobotnim odcinkiem "The Voice of Poland", fot. KAPiF; kadr z programu "The Voice of Poland"/TVP
12.11.2023 11:35 Widzowie oburzeni werdyktem w "The Voice". W sieci prawdziwa lawina krytyki

Sobotni odcinek “The Voice of Poland” wywołał w sieci istną burzę. Fani drużyny Lanberry są wściekli i to z zadziwiającego powodu. Niewielu z nich spodziewało się takiego obrotu spraw.

Baron z pierścionkiem na planie The Voice of Poland
29.10.2023 16:39 "Przyjmuję oświadczyny". Baron nagle wyciągnął pierścionek! Wzruszające sceny na oczach widzów "The Voice of Poland"

“The Voice of Poland” to program, który na każdym etapie obfituje w niespodzianki. Tym razem wszystkich w studiu zaskoczył Baron, który nagle wyskoczył z pierścionkiem. Co tam się działo?

Justyna Steczkowska
21.10.2023 19:40 Justyna Steczkowska nie mogła powstrzymać łez w "The Voice of Poland". Wszystko przez innego polskiego artystę. "Przepraszam was"

Justyna Steczkowska jest już zaprawioną w bojach jurorką i trenerką „The Voice of Poland”. Teraz jednak okoliczności sprawiły, że zalała się łzami. Piosenkarka, krztusząc się od płaczu, nagle zaczęła przepraszać zebranych. Co wydarzyło się w programie? 

The Voice of Poland / Ola Nizio
14.10.2023 22:18 Ślub gwiazdy „The Voice of Poland”. Oburzyła internautów krótkim nagraniem. Zarzucono jej złamanie tradycji

Kiedy wygrała w „The Voice of Poland”, wszyscy jej gratulowali i życzyli sukcesu. Jej wykonanie piosenki z Marylą Rodowicz stało się hitem. Teraz wychodzi za mąż i powinna być otoczona pozytywną energią, stało się jednak wręcz przeciwnie. Jeden film wywołał potworną burzę i nieprzyzwoity hejt. Co zamieściła Ola Nizio?

The Voice of Poland
07.10.2023 20:07 Wielkie zmiany w "The Voice of Poland". W komentarzach istne szaleństwo

Takich zmian w „The Voice of Poland” TVP nie spodziewał się chyba nikt. Twórcy muzycznego show niespodziewanie poinformowali o zmianach w kolejnym etapie programu. W komentarzach widzowie wywołali prawdziwą burzę. Co zmieni się w formacie?

The Voice of Poland
30.09.2023 11:44 "The Voice of Poland". Jako dziecko była w programie z chorym na raka bratem, dziś wróciła sama... W TVP polały się łzy

Podczas ostatnich Przesłuchań w ciemno jedna z uczestniczek "The Voice of Poland" zupełnie oczarowała jurorów. Po występie opowiedziała im osobistą historię. W studio polały się łzy. Kilka lat temu próbowała swoich sił w programie u boku kochającego brata.

Justyna Steczkowska, The Voice of Poland
17.09.2023 10:21 Justyna Steczkowska zaliczyła wpadkę w "The Voice of Poland". Wspomniała o synu i... Przecież to niemożliwe

Kolejny odcinek programu "The Voice of Poland" wywołał sporo emocji w jurorach. Justyna Steczkowska na wizji zaliczyła drobną wpadkę podczas sprzeczki z Markiem Piekarczykiem. Musiała szybko się tłumaczyć, gdy uświadomiła sobie, co powiedziała o własnym synu.

Widzowie o "ustawce" w "The Voice of Poland"!
11.09.2023 22:19 Widzowie węszą ustawkę w "The Voice of Poland"! Wyszło, kim naprawdę jest jeden z uczestników. Wydał oświadczenie

“The Voice od Poland”. Afera w 14. edycji show. Uczestnik został oskarżony o ustawkę i o znajomości wśród trenerów. Wydał już oświadczenie. Co napisał Łukasz Darłak? Jak się tłumaczy?

Uczestniczka "The Voice of Poland" zaatakowana przez nożownika, fot. TVP/materiały promocyjne
09.09.2023 12:20 Uczestniczka "The Voice of Poland"... zaatakowana przez nożownika! "Próbował zabić, wbijając nóż w plecy"

Uczestniczka “The Voice of Poland” została zaatakowana przez nożowniczkę. Kobieta otrzymywała groźby, jednak uznała je za niewarte uwagi. Niestety, wkrótce miało się okazać, że były one bardzo poważne.

Dorota Osińska wystąpiła na koncercie "Gwiazdy The Voice", fot. AKPA; kadry z programu "The Voice of Poland"/TVP
09.09.2023 11:40 Po występie w "The Voice of Poland" o Dorocie Osińskiej usłyszał cały świat. Właśnie przypomniała o sobie na koncercie TVP

Dorota Osińska była objawieniem drugiej edycji “The Voice of Poland” – doprowadziła jurorów do autentycznych łez. Piosenkarka powróciła na koncercie “Gwiazdy The Voice” i zaskoczyła widownię.

The Voice of Poland
02.09.2023 22:12 Prawdziwa bitwa w "The Voice of Poland"! Lanberry naprawdę zrobiła to Justynie Steczkowskiej, nie mogła odpuścić

14. sezon „The Voice of Poland” zaczął się dziś i to od razu z wielkim przytupem. To, co wydarzyło się między jurorami w pierwszym odcinku, może przejść do historii. Nowe zasady wprowadziły niemałe zamieszanie. Dziś było niezwykle ostro.