Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Zwyciężył w "The Voice", a nikt nawet nie podejrzewał, z czym się zmaga: "Za długo się męczyłem". Ukrył wszystko pod uśmiechem
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.04.2024 22:11

Zwyciężył w "The Voice", a nikt nawet nie podejrzewał, z czym się zmaga: "Za długo się męczyłem". Ukrył wszystko pod uśmiechem

Dominik Dudek
Dominik Dudek opowiedział o walce, fot. KAPiF

Dominik Dudek zwyciężył w 13. edycji „The Voice of Poland”. Później osiągał kolejne sukcesy w muzyce. Nikt nie wiedział, z czym mierzył się on przez wszystkie ostatnie lata. W nowym wpisie zaczął mówić o swoim zdrowiu psychicznym.

Dominik Dudek w "The Voice of Poland"

Dominik Dudek dał się poznać całej Polsce w 2022 roku. Pojawił się wtedy w 13. sezonie programu „The Voice of Poland”. Trafił do drużyny Tomsona i Barona. W finale, który odbył się 19 listopada 2022, wykonał swoją autorską piosenkę. Utwór „Wydaje się” zrobił gigantyczne wrażenie nie tylko na jurorach, ale i widzach.

Dudek wygrał w głosowaniu telewidzów, dzięki czemu zgarnął w ramach nagrody kontrakt płytowy z Universal Music Polska i 50 tysięcy złotych. To był jednak dopiero początek jego sukcesów. Okazuje się jednak, że wspinając się po kolejnych ścieżkach kariery, jednocześnie walczył z wieloma własnymi demonami, szczegóły poniżej.

Kim jest Dominik Dudek? Niesamowity głos pozwolił mu zwyciężyć 13. edycję "The Voice of Poland" Tomson i Baron z "The Voice of Poland" zdradzili, jak rozpoznają zwycięzcę. "Już dwóch doszło do finału"

Co robił Dominik Dudek po "The Voice of Poland"?

Pierwszy, debiutancki singiel Dominika pojawił się tuż przed finałem „The Voice of Poland”. Piosenka „Wydaje się” miała premierę 11 listopada 2022. Rok później, 19 maja 2023 Dudek wydał pierwszy minialbum „Ja śnię”, w ramach umowy z Universal Music Polska.

Kolejne sukcesy przyszły szybko. Z utworem „Idę” wystąpił rok temu na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Próbował też swoich sił w polskich preselekcjach do Eurowizji. W finale „Tu bije serce Europy!” z utworem „Be good” zajął trzecie miejsce. Z czym musiał zmagać się przez cały ten czas?

Co wyznał Dominik Dudek o swoim zdrowiu?

Dudek opublikował dziś bardzo odważny wpis w mediach społecznościowych. Ogłosił na Instagramie, z jakimi problemami natury psychicznej zmagał się przez całą ostatnią dekadę.

Pierwszy raz mówię o tym co czuję i nie jest to dla mnie łatwe, bo zazwyczaj na moim profilu dzielę się z Wami sami pozytywnymi rzeczami, ale rzeczywistość jest nieco inna i przyszedł czas, żeby być całkiem szczerym przed sobą i przed Wami. Nie zawsze jest kolorowo. Wierzę, że będzie dobrze, jestem z Wami. Za niedługo nowe piosenki. Staram się dla siebie i dla Was – napisał Dominik na Instagramie.

Zwycięzca programu „The Voice of Poland” przyznał, że od niedawna uczęszcza na terapię. Wyznał, jak trudne były dla niego niektóre kwestie.

10 lat. Aż 10. Tyle lat walczę o siebie i dalej będę, bo wiem, że są tu osoby, które we mnie wierzą, ale nie ukrywam, że czasem jest mi naprawdę ciężko. Muzyka zawsze była dla mnie autoterapią, ale od jakiegoś czasu chodzę na taką prawdziwą terapię. Za długo się męczyłem, za długo źle o sobie myślałem, za długo nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić, kiedy nic się nie układało, a ja wpadałem w coraz większy dół. Wychodzenie na prostą nie jest łatwe, ale dzielę się tym z wami, żebyście wiedzieli, że nie jesteście sami. Napisałem na ten temat dużo piosenek, które niedługo usłyszycie, a może nawet kogoś zainspirują do działania – zapewnił Dominik swoich fanów.

Muzyk z serdecznością pozdrowił fanów i zapewnił, że patrzy w przyszłość z optymizmem.

Dominik Dudek, The Voice of Poland, zdrowie psychiczne, nowy wpis
Dominik Dudek, fot. KAPiF
Dominik Dudek, The Voice of Poland, zdrowie psychiczne, nowy wpis
Dominik Dudek w “The Voice of Poland”, fot. KAPiF
Dominik Dudek, The Voice of Poland, zdrowie psychiczne, nowy wpis
Dominik Dudek, fot. KAPiF