Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Kim jest Dominik Dudek? Niesamowity głos pozwolił mu zwyciężyć 13. edycję "The Voice of Poland"
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 20.11.2022 07:54

Kim jest Dominik Dudek? Niesamowity głos pozwolił mu zwyciężyć 13. edycję "The Voice of Poland"

Dominik Dudek
fot. instagram.com/voiceofpoland

Jakiś czas temu odbył się pełen emocji, wzruszeń i zachwycających występów finał 13. edycji programu "The Voice of Poland". Widzowie stacji TVP2 śledzili losy swoich ulubionych uczestników. Zdaniem głosujących, zwycięzcą został Dominik Dudek.

Zdobywcą głównej nagrody "The Voice of Poland 13" został Dominik Dudek, który w ostatnich tygodniach pod pieczą Tomsona i Barona szkolił swoje umiejętności muzyczne. Charyzmą i talentem oczarował widzów. Czym zajmuje się na co dzień? Poznajcie go bliżej.

Wielki finał "The Voice of Poland 13"

Muzyczny program "The Voice of Poland" emitowany jest na stacji TVP2 od 2011 roku. Na przestrzeni lat mogliśmy obserwować rozwój wielu uczestników, ale także zmieniający się skład jury. W ciągu wszystkich edycji muzyka była zawsze na pierwszym miejscu, a dzięki udziałowi w programie udało się rozwinąć skrzydła wielu wokalistom.

19 listopada miał miejsce wielki finał 13. edycji programu. O główną wygraną konkurowali: Łukasz Drapał, Dominik Dudek, Konrad Baum i Ewelina Gancewska. Po wykonaniu pierwszych utworów, z produkcją pożegnała się Ewelina. Panowie zacięcie i pełni pasji prezentowali swoje umiejętności, które zostały docenione.

W szczególności Dominik oczarował publikę, której zdaniem zasłużył na miano najlepszego głosu w Polsce. Tym samym zwyciężył program, a o jego niezwykłym talencie usłyszała cała Polska. Otrzymał 50 tys. zł, kontrakt płytowy z firmą Universal Music, statuetkę najlepszego głosu Polski i dodatkowo zaproszenie na koncert Premier na Festiwalu w Opolu.

Czym na co dzień zajmuje się Dominik Dudek?

Dominik Dudek na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Z zawodu jest budowlańcem, a pracy fizycznej się nie boi. Muzyka jest jego pasją, na której skupia się po godzinach pracy. Niegdyś Dominik spełniał się również jako wokalista zespołu Redford, który stworzył wraz z przyjaciółmi.

Zwycięzca "The Voice of Poland" od dziecka związany jest z muzyką. Pochodzi bowiem z utalentowanej muzycznie rodziny, a melodię ma we krwi. Dominik spełnia się nie tylko jako wokalista, ale również sam pisze teksty piosenek.

W półfinałowym odcinku programu Dominik zaprezentował swój autorski singiel pt. "Wydaje się", który być może już niebawem stanie się wielkim hitem. Ulubionym zespołem Dominika jest Coldplay, który jednocześnie stanowi dla niego ogromną inspirację.

Utwór Dominika pt. "Wydaje się" posłuchacie poniżej:

Zobacz zdjęcia: