Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Twoja twarz brzmi znajomo - czym jest?

„Twoja twarz brzmi znajomo” już od prawie dziesięciu lat podbija serca milionów odbiorców telewizji Polsat. W każdej edycji popularni uczestnicy mają za zadanie jak najwierniej odwzorować występy gwiazd świata muzyki. Oprócz genialnego odwzorowania wokalu i ruchów scenicznych, odbiorcy mogą także zobaczyć powalające metamorfozy, dzięki którym uczestnicy jeszcze bardziej upodabniają się do naśladowanych przez nich postaci.

 • Tytuł: Twoja twarz brzmi znajomo
 • Gatunek: rozrywkowy, celebrity talent show
 • Stacja telewizyjna: Polsat
 • Pora emisji: piątek 20:00
 • Czas trwania odcinka: 88 minut
 • Data premiery: 8 marca 2014 roku
 • Produkcja: Endemol Shine Polska
 • Prowadzący: Maciej Dowbor, Maciej Rock (od 18 edycji)
 • Jury: Małgorzata Walewska, Robert Janowski, Paweł Domagała
 • Nagrody: 2 Telekamery
 • Instagram: @twojatwarzbrzmiznajomo
 • Facebook: @twojatwarzbrzmiznajomo

W tym programie oprócz gwiazd ogromną rolę pełnią trenerzy, osoby odpowiedzialne za charakteryzację, oraz osoby odpowiedzialne za oprawę sceniczną. Występy uczestników nierzadko są zdumiewające i potrafią do złudzenia przypominać pierwowzór.

„Twoja twarz brzmi znajomo” jest międzynarodowym show, które zapoczątkowano w Hiszpanii. Oprócz Polski program ten zrealizowano również w ponad 40 innych krajach.

Twoja twarz brzmi znajomo - zasady programu

W każdej edycji udział bierze kilkoro popularnych uczestników. Ich zadaniem jest jak najdokładniej odwzorować występ artysty, którego wylosowali w poprzednim odcinku. Ich występy poddawane są ocenie jury. Pod koniec odcinka, oprócz ocen jury, każdy z uczestników również przyznaje punkty osobie, która jego zdaniem najlepiej sobie poradziła. Zwycięzca wybierany jest pod koniec każdego odcinka. Jego nagrodą jest czek o wartości 10 tysięcy złotych, który przeznaczany jest przez niego na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Pod koniec edycji podliczane są punkty zdobyte przez wszystkie odcinki. Czworo uczestników z najwyższym wynikiem przechodzi do finału, w którym sami mogą wybrać artystę, w którego się wcielą. Pozostali uczestnicy również występują w odcinku finałowym, jednak ich występy nie podlegają już ocenie. Zwycięzca programu wygrywa czek o wartości 100 tysięcy złotych, który również trafia na szczytny cel.

Twoja twarz brzmi znajomo - obsada

Prowadzącym program już od pierwszej edycji jest Maciej Dowbor. Do 17. edycji towarzyszył mu także Piotr Gąsowski, którego później zastąpił Maciej Rock.

Występy uczestników podlegają ocenie jury, w którego skład wchodzą Małgorzata Walewska, Robert Janowski oraz Paweł Domagała. We wcześniejszych edycjach w roli tej mogliśmy zobaczyć także takie osoby jak np. Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski, Paweł Królikowski czy Kacper Kuszewski.

Twoja twarz brzmi znajomo - skandale

Kilka lat temu zagraniczne media zarzuciły polskiej produkcji rasizm z powodu stosowania rzekomego „blackface'u” podczas występu Bogumiła Romanowskiego, który wcielał się w rolę Drake'a. Produkcja tłumaczyła się tym, iż przyświeca im cel, którym jest jak najwierniejsze odwzorowanie naśladowanego artysty. Parę lat później miała miejsce podobna sytuacja.

Pokaż więcej

fot. KAPiF, Instagram
19.04.2024 22:25 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wiemy, kto wygrał 7. odcinek. W komentarzach burza. Widzowie mocno podzieleni

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Kto wygrał szósty odcinek programu Polsatu? Rozstrzygnięcie zaskakujące? Sprawdzamy!

Barbara Kurdej-Szatan i Robert Janowski
19.04.2024 14:08 Janowski nie wytrzymał po tym, co zrobiła uczestniczka "TTBZ". Gorąco już przed emisją odcinka. "Teraz to już nie wiem, czy traktować cię jako aktorkę"

Kolejny odcinek “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” będzie pełen emocji. Już teraz zdradzamy, jak Robert Janowski zareaguje na występ jednej z uczestniczek.l Szykuje się mocne show. 

Twoja Twarz Brzmi Znajmo
12.04.2024 22:35 "TTBZ". To ona wygrała 5. odcinek. Piotr Gąsowski mocno podpadł. Widownia zaczęła buczeć po tym, co zrobił

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo” świętowało 200. odcinek programu. Kto wygrał i co się działo? Nie brakowało momentów wzruszenia. 

Maria Tyszkiewicz jako Doda w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
11.04.2024 14:33 Kapitalna metamorfoza w "TTBZ". Doda jak malowana. Ten występ przejdzie do historii

W “Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20” jedna z gwiazd wcieli się w Dodę. Już na pierwszy rzut oka można je pomylić. A co z wokalem? Mamy fragment występu. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20, odc. 4
05.04.2024 22:02 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Znamy zwycięzcę 5. odcinka. W komentarzach szaleństwo! Widzowie nie zamierzają milczeć

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Kto wygrał czwarty odcinek programu Polsatu? Rozstrzygnięcie zaskakujące? Zobaczcie. 

"Twoja twarz brzmi znajomo"
05.04.2024 21:02 Małgorzata Walewska w sieci: "Dziękuję Polsat za 10 pięknych lat". Jurorka "TTBZ" tłumaczy, co się wydarzyło

Małgorzata Walewska, jurorka “Twoja twarz brzmi znajomo” opublikowała nowe zdjęcie w mediach społecznościowych, a przy tym złożyła podziękowania w stronę stacji telewizyjnej Polsat. Fani zmartwili się, ale śpiewaczka pospieszyła z wyjaśnieniem. Szczegóły.

Blanka, Barbara Kurdej-Szatan
23.03.2024 12:19 Lawina krytyki na Basię Kurdej-Szatan po występie w roli Blanki. "Bejba" zabrała głos. Dorzuciła do pieca?

Basia Kurdej-Szatan jest jedną z uczestniczek jubileuszowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Podczas trzeciego odcinka zmierzyła się z rozsławioną na Polskę i Europę Blanką i jej hitem "Solo". W mediach społecznościowych aż huczy od tego wystąpienia a co na to "Bejba"? Zwróciła się do aktorki w jednej z relacji.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Piotr Gąsowski
23.03.2024 11:08 "Ja mam k**** tego dosyć". Piotr Gąsowski urządził scenę na planie "TTBZ". To ona wyprowadziła go z równowagi

Za nami kolejny emocjonujący odcinek programu "Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi". Uczestnicy dali prawdziwy popis swoich umiejętności, ale tym razem również jurorzy zwrócili na siebie uwagę widzów. Piotr Gąsowski po jednym z występów zrobił zaskakującą scenę. Przed kamerami padł wulgaryzm, a gwiazdor nawet odszedł od stołu. Co wprowadziło go w taki stan?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20
22.03.2024 22:02 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Konkurencja zmieciona! Ta gwiazda wygrała w 3. odc. i pokazała, jak się robi metamorfozy

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi". Kto zwyciężył w 3. odcinku programu? Tym razem faworytki daleko z tyłu. Zdjęcia i wideo.

Barbara Kurdej-Szatan, Blanka
22.03.2024 18:40 Kurdej-Szatan jako Blanka w „TTBZ”! Tak genialnej metamorfozy nie było od lat. Oni sklonowali Bejbę!

Barbara Kurdej-Szatan bierze udział w 20. jubileuszowej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!”. W najnowszym odcinku wcieliła się w ubiegłoroczną reprezentantkę Polski na Eurowizji – Blankę. Dawno nie było tak spektakularnej metamorfozy. Bejba 1:1!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
20.03.2024 22:29 Tylko u nas: Sztuczki z planu "TTBZ" ujawnione! To dlatego uczestnicy nagle mają głos wylosowanej gwiazdy!

W “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” telewidzowie mogli zobaczyć wiele niesamowitych, spektakularnych występów i metamorfoz. Wielu zadaje sobie pytanie, jak uczestnicy potrafią odtworzyć głos danej gwiazdy. Świat Gwiazd dotarł do tych informacji. Tylko u nas, zdradzamy tę tajemnicę!

"Twoja twarz brzmi znajomo"
17.03.2024 13:22 "TTBZ": Krzysztof Cugowski ujawnił niewygodną prawdę na temat show. To dlatego odszedł już po jednym sezonie

Krzysztof Cugowski był jurorem 16. edycji “Twoja twarz brzmi znajomo”. Szybko jednak zrezygnował z udziału w show, a jego miejsce zajął Robert Janowski. Teraz muzyk ujawnił kulisy rozstania z formatem. Szczegóły. 

Kasia Skrzynecka
16.03.2024 15:54 Burza po 2. odc. "TTBZ"! Jest spisek przeciw Kasi Skrzyneckiej? Zrobiło się nieprzyjemnie

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Za nami drugi odcinek show. Wygrała Ola Szwed, która wcieliła się w Cesarię Evorę, pokonując o włos Kasię Skrzynecką, która tryumfowała w premierowym epizodzie. Widzowie alarmują, że jest spisek. O co chodzi?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
16.03.2024 09:13 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Maciej Rock zadrwił z Roberta Janowskiego. Tak go nazwał przy wszystkich!

We wiosennej ramówce Polsatu tradycyjnie nie zabrakło miejsca na uwielbiany program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". 20. edycja musiała jednak zostać uhonorowana w specjalny sposób. Z tego powodu uczestnikami zostali najlepsi artyści dotychczasowych odsłon. Nie brakuje emocji. Już podczas 2. odcinka wszyscy usłyszeli słowa skierowane przez Macieja Rocka do Roberta Janowskiego. Nie było to miłe określenie.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kto wygrał drugi odcinek show?
15.03.2024 22:02 Królowa zdetronizowana! Kto wygrał 2. odc. "TTBZ"? Kasia Skrzynecka musiała uznać jej wyższość. Przegrała minimalnie

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi". Kto wygrał drugi odcinek show? Jak zaprezentowały się gwiazdy i co powiedzieli jurorzy? W tym programie nie brakuje zaskoczeń. Kasia Skrzynecka musiała uznać wyższość koleżanki. Szczegóły.

"Twoja twarz brzmi znajomo"
14.03.2024 12:36 Nad Olą Szwed pojawiło się widmo dyskwalifikacji z "TTBZ". Po złamaniu ręki spotkały ją kolejne problemy

Na ekranach odbiorników po raz kolejny można oglądać uwielbiany show “Twoja twarz brzmi znajomo”. Pojawiły się jednak obawy, czy Aleksandra Szwed, która uległa wypadkowi będzie mogła nadal uczestniczyć w show Polsatu. Szczegóły. 

Skrzynecka i Gąsowskii w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
09.03.2024 08:35 Piotr Gąsowski wrócił do "TTBZ". Oto, co zrobił po występie Skrzyneckiej. Nie powstrzymał emocji

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wróciła na ekrany z iście gwiazdorską edycją. Pierwszy odcinek dostarczył mnóstwa emocji. Jedna z gwiazd doprowadziła Piotra Gąsowskiego do łez. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
08.03.2024 22:57 "Słabizna, nie miałbym pojęcia kto to". Nieudany start byłego jurora w "TTBZ"? Widzowie ruszyli z komentarzami

Program “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” powrócił na ekrany. Jednym z uczestników tegorocznej edycji jest były juror programu Kacper Kuszewski. Jak mu poszło? Komentarze widzów.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20
08.03.2024 22:06 Królowa jest tylko jedna! Pierwszy odcinek „TTBZ” wygrała… Nawet najlepsi z najlepszych nie mieli przy niej szans

Kto wygrał pierwszy odcinek 20. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? Wielkie emocje w premierowej odsłonie z najlepszymi uczestnikami. Jednak królowa wśród najlepszych może być tylko jedna!

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi"
08.03.2024 21:18 Wielki dramat Oli Szwed w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Przyglądała się temu cała Polska

Pierwszy odcinek jubileuszowej 20. edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Dramat Oli Szwed! Co się wydarzyło?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20 (2024) obsada emisja
04.03.2024 18:07 Rusza "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 20"! Wiemy, co będzie się działo w jubileuszowej edycji show

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo” hucznie świętuje okrągły jubileusz. Z okazji dziesięciolecia polskiej wersji hitowego show Polsat producenci przygotowali specjalną specjalny show z udziałem największych gwiazd poprzednich edycji. Na widzów czekają nie lada atrakcje! Sprawdźcie, co będzie sią działo!

Śmierć w "Twoja twarz brzmi znajomo", fot. instagram.com/kasiaapril
13.02.2024 12:24 Żałoba na planie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" tuż przed startem nowej edycji. Odeszła za wcześnie…

Już wkrótce rusza kolejna, jubileuszowa edycja “Twoja twarz brzmi znajomo”. Tymczasem zespół programu pogrążył się w żałobie. Wszystko za sprawą nieoczekiwanej śmierci ważnej postaci programu.

"Twoja twarz brzmi znajomo"
13.02.2024 08:29 Historyczna zmiana w "Twoja twarz brzmi znajomo". Opublikowano oficjalne oświadczenie

“Twoja twarz brzmi znajomo” przejdzie fundamentalne zmiany. Podyktowane są one nakazem firmy odpowiedzialnej za wszystkie światowe edycje programu. Według nieoficjalnych informacji, bez wprowadzenia poleceń w życie, show w Polsce mogłoby zostać zawieszone.

Piotr Gąsowski, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
01.02.2024 17:09 Gąsowski wypalił to podczas ramówki Polsatu. Wpadł na scenę i powiedział, co myśli

Piotr Gąsowski pojawił się na wiosennej ramówce Polsatu. Już niedługo zobaczymy go w nowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie wcieli się w zupełnie nową rolę. Przed gwiazdami stacji telewizyjnej skomentował swój powrót po głośnej aferze. Co kryło się za jego decyzją?

Kasia Skrzynecka, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
01.02.2024 16:23 Kasia Skrzynecka w lateksie na ramówce Polsatu. Uwagę kradną buty... Czy aby dobrze je dobrała?

Kasia Skrzynecka w wielkim stylu powróciła do Polsatu podczas wiosennej ramówki. Po głośnym zwolnieniu nie brakowało krytyki dla Edwarda Miszczaka. Teraz wiadomo, że zobaczymy gwiazdę w nowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jaką stylizację wybrała na konferencję prasow? Zdjęcia.

Kto wystąpi w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi"?
30.01.2024 18:41 Znamy pełny skład jubileuszowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Internauci są mocno podzieleni

Wszystko jest już jasne. Poznaliśmy listę uczestników “Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”, czyli specjalnej, jubileuszowej edycji programu. Ostateczne ogłoszenie spotkało się ze stanowczymi reakcjami internautów. Czyj udział wzbudził największe kontrowersje? Kto znalazł się w gronie “wielkich nieobecnych”? Sprawdźcie!

Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski
28.01.2024 10:27 Fani wściekli na Skrzynecką i Gąsowskiego. Zarzucili im brak honoru. Rozpętała się prawdziwa burza

Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski po długiej przerwie wracają do Polsatu. Udział w jubileuszowej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" spotkał się z szeroką reakcją internautów. Zarzucono ich krytyką. Duet musiał zareagować na oskarżenia. 

Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski
08.12.2023 15:00 Katarzyna Skrzynecka WRACA do Polsatu. A razem z nią... Piotr Gąsowski! Wypłynęły szczegóły

Polsat robi wszystko by zatrzymać widzów przy swoich najpopularniejszych programach. Jednym z nowych pomysłów ma być wyjątkowa edycja show "Twoja twarz brzmi znajomo". Wśród gwiazd miałaby się znaleźć Katarzyna Skrzynecka, która jeszcze niedawno była spoiwem całego programu. To nie koniec niespodzianek. Jest szansa też na Piotra Gąsowskiego?