Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Nagła decyzja Dowbora o rozstaniu z Polsatem wywołała burzę w sieci
Karolina Kurek
Karolina Kurek 12.06.2024 22:12

Nagła decyzja Dowbora o rozstaniu z Polsatem wywołała burzę w sieci

Maciej Dowbor
fot. KAPiF

Maciej Dowbor w środę 12 czerwca za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że odchodzi ze stacji telewizyjnej Polsat. Jak na decyzję prezentera zareagowali internauci?

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

W środę 12 czerwca Maciej Dowbor dodał nowy post w mediach społecznościowych. Ku powszechnemu zaskoczeniu prezenter ogłosił, że po niemal 20. latach współpracy dochodzi ze stacji telewizyjnej Polsat. 

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych - zaczął Dowbor. 

Wieloletni prowadzący programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w oświadczeniu zapewnił, że jego decyzja nie ma drugiego dna i nie doszło do konfliktu z przełożonymi, lecz, jak przyznał po tyli latach “coś się w nim wypaliło”. 

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia - przekazał prezenter. 

Dowbor wyznał, że po wieloletniej pracy chciałby odpocząć i niedługo wybiera się na wakacje z żoną, Joanną Koroniewską i córkami, Janiną i Heleną:

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie!

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. W oświadczeniu zdradził powody Ela Romanowska mówi o początkach w „Nasz nowy dom” podczas ramówki Polsatu. Dowbor zareagował, nie powstrzymał się

Reakcja internautów na odejście Dowbora z Polsatu

Oświadczenie Macieja Dowbora, że podjął on decyzję o zakończeniu współpracy ze stacją telewizyjną Polsat, zaskoczyła wielu. Prezenter przez ostatnie lata poprowadził wiele programów i wydarzeń. Ogromną sympatię telewidzów zyskał jako prowadzący show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie wystąpił w ponad 200 odcinkach. 

Po postem dziennikarza pojawiło się wiele komentarzy. Internauci nie dowierzają, że Dowbor odchodzi z Polsatu, wyrażają żal, jednak życzą prezenterowi wszystkiego, co najlepsze. 

  • Maciek! Wiesz, że jestem sentymentalny… często się z tego śmiejesz, że łzy mi lecą w sytuacjach „wrażliwych” ! Postaram się , chwilę wstrzymać gdyż … tyle razy mnie „wrabiałeś” z wzajemnością, iż myślę , że to jest jakiś Twój , kolejny, „prank”! Jeśli nie … łzy mi popłyną … całe morze łez , mimo, że nie jesteśmy już duetem gospodarzy, naszego, ukochanego programu! Uważam , co z resztą na każdym kroku podkreślam , że jesteś świetnym , i wciąż coraz lepszym prowadzącym! Stałeś się Mistrzem! Odpowiednią laurkę Ci jeszcze wystawię w osobnym wpisie , na razie muszę się upewnić , że to prawda! Jestem przekonany , że Twoje wakacje będą cudowne , a na ich koniec … będzie spektakularna bomba! Bomba sukcesu! Uwierz mi… bardzo mało jest takich zawodowców jak Ty , w dziedzinie, którą od lat uprawiasz! I wiem , co Tobie mówię, gdyż, mając gdzieś , że zabrzmi to nieskromnie…ja też jestem zawodowcem! Maciek! Dziękuję Ci za 10 lat Wielkiej Przygody! Płyń swobodnie i się rozwijaj! I bądź zadowolony! I myśl o sobie jak najlepiej! Bardzo serdecznie „kopię Cię w tyłek”!Na szczęście! Twoje szczęście! Twój Gąs - napisał Piotr Gąsowski.

Inni dodawali:

  • Będziemy tęsknić.
  • Trzymam kciuki za powodzenie, ale jeszcze bardziej za udany wypoczynek.
  • Profesjonalny do końca! Dowbory górą! Powodzenia.
  • Polsat bez Dowbora? Będzie jakoś dziwnie.
  • Coś trzeba skończyć, by zacząć nowe. Powodzenia.
  • O nie! Mam nadzieję, że gdy już odpoczniesz będziemy mogli znowu Cię oglądać w jakimś nowym miejscu. Powodzenia - brzmią tylko niektóre komentarze fanów dziennikarza. 

Maciej Dowbor w Polsacie

Maciej Dowbor pierwsze kroki w mediach stawiał w radiowej Trójce, a później nawiązał współpracę ze stacją telewizyjną TVN. Przez kilka lat był również pracownikiem Telewizji Polskiej. W 2005 roku rozpoczął współpracę z Polsatem. Pierwszy format, którego był gospodarzem, to “Granice strachu”. W kolejnych latach miał okazję poprowadzić m.in. magazyn cykliczny “Się kręci”, czy program taneczny “Got to Dance, Tylko taniec”. 

Był on również uczestnikiem reality show “Celebrity Splash”, jednak zrezygnował z udziału w show z powodu urazu kręgosłupa. 

Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF