Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Przerażające słowa siostry Marzeny Kipiel-Sztuki. To działo się z nią po pogrzebie aktorki
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.06.2024 14:29

Przerażające słowa siostry Marzeny Kipiel-Sztuki. To działo się z nią po pogrzebie aktorki

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka była gwiazdą serialu “Świat według Kiepskich”. Aktorka odeszła kilka dni temu. Jej siostra nie może pogodzić się ze stratą. Zamieściła smutny post w mediach społecznościowych. 

Marzena Kipiel Sztuka nie zyje

Marzena Kipiel-Sztuka była gwiazdą popularnego serialu “Świat według Kiepskich”. Produkcja była emitowana w latach 1990-2022 na antenie stacji telewizyjnej Polsat. Fabuła dotyczyła perypetii rodziny Kiepskich i ich przyjaciół. Głównymi bohaterami byli Ferdek i Halina Kiepscy, w których wcielali się Andrzej Grabowski i Kipiel-Sztuka. 

Artystka zmarła w niedzielę 9 czerwca po walce z chorobą. O jej śmierci poinformowała Renata Pałys, która również występowała w “Świecie według Kiepskich”. Panie przyjaźniły się, a aktorka widziała się z Kipiel-Sztuką przed śmiercią. Pogrzeb serialowej Halinki obył się w czwartek 13 czerwca w rodzinnej Legnicy i zgodnie z życzeniem zmarłej gwiazdy nie było na nim wieńców, lecz kolorowe kwiaty i balony, a żałobnicy zrezygnowali z czerni na rzecz innych barw. 

Iwona i Gerard z "Sanatorium" zaskoczyli wyznaniem nt. swojego małżeństwa Ela z "Sanatorium miłości" wystąpi w kolejnym hicie TVP

Dorota Kipiel próbuje pogodzić się ze śmiercią sławnej siostry

Gwiazda serialu “Świat według Kiepskich” nie miała łatwej sytuacji rodzinnej. Ojciec Marzeny Kipiel-Sztuki odszedł w 1990 roku. Pięć lat później zmarła także matka aktorki. Kobieta niestety przegrała walkę z nowotworem. Serialowa Halinka miała młodszą siostrę, Dorotę. Panie jednak nie miały dobrych relacji, co nie było tajemnicą. Dorota Kipiel po śmierci sławnej siostry przyznała, że jej odejście to dla niej wielki szok. Kobieta nadal próbuje pogodzić się ze stratą. Wiadomo, że przed śmiercią nie zdążyły się pogodzić.

Kiedy zostajesz sam. Kiedy nie możesz zasnąć, a klatki z całego życia przesuwają się jak kalejdoskop. Kiedy wiesz, że już nic nie możesz zrobić, jednocześnie wierzysz, że dopóki nie leżysz w trumnie, możesz wszystko. Kiedy w ciągu tej samej minuty rezygnujesz, jesteś smutny, poddajesz się a w chwilę potem nie godzisz się z tym co się dzieje dookoła - napisała Kipiel w mediach społecznościowych. 

I kontynuowała wpis:

Kiedy żal ci utraconych chwil, kiedy myślisz, że wszystko, co dobre jest już za tobą. Masz dookoła mnóstwo dobrych ludzi i tych, którzy czekają na twoje najmniejsze potknięcie. Masz ochotę powiedzieć: pocałujcie mnie w d... , ale kochasz ludzi, bo oni są twoją wartością, twoim spojrzeniem na świat. Twoim sumieniem, które czasem ci zabierają, choć nigdy nie zapytali się wprost. Mrok zapada codziennie, ale nie codziennie pojawia się słońce. Czasem wystarczy drobna kropla, żeby zgasić światło. Bywa, że mrok jest bardziej opiekuńczy niż szum codziennego dnia.

Andrzej Grabowski zabrał głos po śmierci Kipiel-Sztuki

W ostatnich latach odeszło wielu aktorów, których telewidzowie znali z popularnego serialu “Świat według Kiepskich”. W 2020 roku zmarł Dariusz Gnatowski, serialowy “Boczek”, a rok później Ryszard Kotys, który wcielał się postać Paździocha, sąsiada i najlepszego przyjaciela głównego bohatera. Tydzień temu odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa żona Ferdka Kiepskiego. Wcielający się w tego bohatera, Andrzej Grabowski zabrał głos odnośnie jej śmierci. 

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą - miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera - powiedział w rozmowie z portalem Pudelek.

Aktor wspominał również ich współpracę na planie serialu:

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej - jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi - człowiek nie jest tylko dobry, albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie - jak w biurze, jak w kopalni.

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Dorota Kipiel, fot. Facebook
Dorota Kipiel, fot. Facebook