Telewizja.Swiatgwiazd.pl > M Jak Miłość

M Jak Miłość

„M jak Miłość” – podstawowe informacje

„M jak Miłość” to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który serca widzów podbija już od 2000 roku. Jest jednym z trzech najdłużej produkowanych seriali w Polsce, ustępując w tej materii miejsca wyłącznie dwóm serialom – „Klan” oraz „Na dobre i na złe”. Tło fabularne serialu oparto o perypetie rodziny Mostowiaków, przedstawiając zarówno historie wzruszające, humorystyczne, jak i dramatyczne, czego przykładem może być osławiona już śmierć Hanki Mostowiak.

„M jak Miłość” jest serialem wielokrotnie nagradzanym – nagroda „Telekamera TeleTygodnia” przypadła mu w udziale 3-krotnie (w latach 2004, 2005 i 2006), Złota Telekamera w roku 2007, a w roku 2013 – z okazji emisji tysięcznego odcinka – serial „M jak Miłość” otrzymał Platynową Telekamerę.

Do 28 sierpnia 2023 roku wyemitowano aż 1736 odcinków serialu, podzielonych na 13 sezonów. Jeden odcinek trwa ok. 45 minut. Muzykę tytułową, o takim samym tytule, czyli „M jak Miłość”, stworzył Wojciech Gąssowski – później została ona zastąpiona przez „Nie pytaj o miłość”, której autorką jest Beata Kozidrak.

Pierwszy odcinek „M jak Miłość”

Pierwszy odcinek serialu wyemitowano 4 listopada 2000 roku na antenie TVP2. To właśnie wtedy telewidzowie mogli zapoznać się z tak osławionymi postaciami, jak Barbara Mostowiak (Teresa Lipowska) czy Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz), których 40. Rocznica ślubu otwierała fabułę serialu.

„M jak Miłość” – oglądalność

Jak nietrudno się domyślić, przy tak ogromnej popularności, serial „M jak Miłość” bije rekordy oglądalności. Na początku kwietnia tego roku podano, że oglądalność serialu wynosi średnio 3,43 mln osób na odcinek. Choć jest to rzeczywiście wynik imponujący, to jednak nijak się ma on do rekordu oglądalności, jaki „M jak Miłość” pobiło w marcu 2005 roku, kiedy to poczynania bohaterów serialu miało śledzić aż 12,5 mln widzów.

Kto gra w „M jak Miłość?” Obsada, główni bohaterowie

Obsada „M jak Miłość” przez lata gromadziła mnóstwo utalentowanych aktorów i aktorek, którzy nierzadko swoją przygodę z serialami właśnie w tym miejscu zaczynali. Przykładem może być chociażby Katarzyna Cichopek, a więc serialowa Kinga Zduńska, która w dużej mierze właśnie dzięki „M jak Miłość” zdobyła swoją popularność.

Pozostałe główne role w „M jak Miłość” obsadzają: Teresa Lipowska (Barbara Mostowiak), śp. Witold Pyrkosz (Lucjan Mostowiak), Dominika Ostałowska (Marta Wojciechowska), Iga Krefft (Urszula Lisiecka), Rafał Mroczek (Paweł Zduński), Marcin Mroczek (Piort Zduński), Małgorzata Kożuchowska (Hanka Mostowiak), czy Kacper Kuszewski (Marek Mostowiak). W serialu udział wzięli również Krzysztof Tyniec, Karol Strasburger, Anna Mucha, Barbara Kurdej–Szatan, czy Maciej Damięcki, a pełna lista aktorów jest niesamowicie pokaźna.

Twórcy „M jak Miłość”

Za powstanie „M jak Miłość” odpowiada Tadeusz Lampka oraz Ilona Łempkowska, która do 2007 roku była także główną scenarzystką serialu (aktualnie rolę tę pełni Alina Puchała). Za produkcję odpowiada MTL Maxfilm, a do grona reżyserów zaliczają się między innymi: Ryszard Zatorski, Natalia Koryncka–Gruz, Waldemar Szarek, Roland Rowiński, Mariusz Malec czy Piotr Wereśniak.

M jak Miłość – gdzie obejrzeć? (Na żywo, powtórki)

Serial „M jak Miłość” emitowany jest na antenie stacji TVP2 w poniedziałki i wtorki o godzinie 20:55 – mowa tu oczywiście o odcinkach premierowych. Powtórki najnowszych odcinków „M jak Miłość” nadawane są dzień po premierze (a więc we wtorki i środy) o godzinie 15:55. Niemniej, odcinki „M jak Miłość” można obejrzeć również online, na platformie TVP VOD.

Pokaż więcej

Barbara Sienkiewicz, kadr z programu "Dzień dobry TVN"/TVN
26.05.2024 17:54 Aktorka "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Tak dziś wyglądają jej bliźnięta

Barbara Sienkiewicz wzbudziła niemałe kontrowersje, gdy w 2015 r., mając 60 lat, doczekała się dwojga dzieci. Dziś pociechy aktorki mają już 8 lat, a w sieci pojawiły się właśnie ich zdjęcia.

"M jak miłość"
22.05.2024 16:57 Odmłodzili Barbarę w "M jak miłość". Nowy sezon, inna Mostowiakowa

Nowe odcinki “M jak miłość” zapewnią ogromne emocje telewidzom przed ekranami odbiorników. Okazuje się także, że Barbara Mostowiak, pojawi się całkiem odmieniona. Czy zagra ją Teresa Lipowska?

Mikołaj Roznerski
22.05.2024 07:00 Ostatni odcinek sezonu "M jak Miłość". Emocje sięgną zenitu

Jak będzie wyglądał finał sezonu “M jak Miłość”? Scenarzyści zapewnią miłośnikom serialu ogrom wrażeń. Fani Mikołaja Roznerskiego muszą przygotować się na mocne wrażenia. 

Widzowie "M jak miłość" wściekli na produkcję
20.05.2024 19:20 Widzowie "M jak miłość" wściekli na produkcję

Niedługo odbędą się finałowe odcinki “M jak miłość”. Okazuje się, że widzowie są wściekli na decyzję produkcji. To, co postanowiono, wywołało falę oburzenia. 

M jak miłość
29.04.2024 13:41 "M jak miłość". Smutny komunikat produkcji: "Żegnamy naszego serdecznego przyjaciela"

W ofercie programowej Telewizji Polskiej nie ma bardziej popularnego serialu od "M jak miłość". Widzowie zżyli się z bohaterami, a także ich aktorskimi odtwórcami. Teraz nastał smutny czas pożegnania. Produkcja zamieściła przeraźliwie smutny post w mediach społecznościowych.

"M jak miłość"
23.04.2024 18:22 Śmierć proboszcza w "M jak Miłość". Barbara w żałobie. Tak smutnych scen dawno nie było

W serialu “M jak miłość” Barbarę Mostowiak czekają ciężkie chwile. Okaże się, że proboszcz z Lipnicy zmarł. Seniorka rodu pogrąży się w żałobie. 

"M jak miłość"
17.04.2024 23:16 Alkohol, kłamstwa i zdrady. Gwiazda "M jak miłość" przeżyła koszmar w małżeństwie. O wszystkim opowiedziała

Gwiazda serialu “M jak miłość” spełniła się, jako aktorka, jednak w życiu prywatnym Joanna Jędryka doświadczyła koszmaru. Szczegóły. 

Karolina Nowakowska
28.03.2024 17:15 Gwiazda "M jak miłość" ma kłopoty ze zdrowiem. O kulach pojawiła się na imprezie

Jedna z czołowych gwiazd “M jak Miłość” na evencie pojawiła się o kulach. To nie pierwsze ważne wydarzenie, gdy aktorka zjawiła się z kontuzją. Co się wydarzyło?

Agnieszka Kwiatkowska z "Rolnik szuka żony 10" przed metamorfozą
12.03.2024 10:17 Agnieszka z "Rolnika" przeszła metamorfozę jak u Sablewskiej! Porównują ją do najpiękniejszej aktorki "M jak miłość"

Agnieszka Kwiatkowska z “Rolnik szuka żony 10” przeszła metamorfozę. Nowa fryzura, inny niż zazwyczaj makijaż i mamy przemianę na miarę tych, jakie Polkom od lat funduje Maja Sablewska. Internauci dostrzegli w bohaterce show TVP podobieństwo do gwiazdy “M jak miłość”.

M jak miłość
06.03.2024 12:36 Gwiazda "M jak Miłość" wzięła ślub w tajemnicy. Do sieci trafiły zdjęcia z ceremonii

Widzowie TVP2 od ponad 20 lat mogą śledzić losy bohaterów serialu "M jak miłość". Z biegiem czasu zaczęliśmy przywiązywać się także do odtwórców telewizyjnych ról. W mediach społecznościowych rozpoczęła się lawina gratulacji na wieść o ślubie aktorki. Zdjęcia z ceremonii ujawniły, kto został jej wybrankiem. Pozostaje dołączyć się do życzeń.

Kasia Cichopek
05.03.2024 08:37 Trudne chwile Kasi Cichopek. Znowu opłakuje stratę. Serialowa Kinga w żałobie

Kasia Cichopek po raz kolejny zmuszona jest przezywać ciężkie chwile. Już raz opłakiwała stratę, a teraz znowu pojawiły się łzy. 

Joanna Koroniewska / M jak Miłość
27.02.2024 21:43 Znowu zapytali Koroniewską o powrót do "M jak Miłość". Tak się odpaliła, że powiedziała za dużo...

Joanna Koroniewska stała się znana dzięki roli Małgorzaty Mostowiak w „M jak miłość”. Po 13 latach odeszła z serialu. Czy chciałaby do niego wrócić? Odpowiedź na to pytanie będzie szokiem dla wszystkich.

Bartłomiej Nowosielski, fot. KAPiF
23.02.2024 17:16 Niebywała przemiana gwiazdora „M jak miłość”! Zmniejszył żołądek i już nie waży 160 kg. A to dopiero początek metamorfozy

Bartłomiej Nowosielski, znany m.in. z występów w popularnych serialach, takich jak “M jak miłość”, “Barwy szczęścia”, czy “Klan”, przeszedł operację zmniejszenia żołądka. W półtora roku po zabiegu aktor wydaje się być nie do poznania.

M jak miłość odcinki 1780 i 1781
12.02.2024 14:44 "M jak miłość". Wiemy, co się wydarzy 12-13 lutego. Oto streszczenie odcinków 1780 i 1781

M jak miłość. Co się wydarzy w odcinkach 1780 i 1781, których emisja będzie miała miejsce 12-13 lutego? Ujawniamy szczegóły. 

"M jak miłość"
29.01.2024 23:06 Nadchodzi czarny dzień dla fanów "M jak miłość"? To koniec serialu? Wygadała się jedna z gwiazd

W TVP nadal trwają zmiany. Telewidzowie obawiają się, co stanie się z uwielbianym przez nich “M jak miłość”. Gwiazda serialu zabrała głos w tej sprawie. Te słowa was zaskoczą. 

Anna Mucha, M jak miłość
24.01.2024 18:07 Wiadomo co z rolą Anny Muchy w "M jak miłość". Aktorka nie pozostawiła złudzeń

Anna Mucha gra w „M jak miłość” od dwóch dekad. Teraz stanęła przed nowym wyzwaniem zawodowym. Czy oznacza to jej odejście z serialu? Mamy oficjalną odpowiedź aktorki.

Pytanie na śniadanie
24.01.2024 08:03 Była gwiazda "M jak Miłość" poprowadzi "Pnś"? Już zareagowała na propozycję z TVP

W gronie prowadzących "Pytania na śniadanie" zachodzą ciągłe zmiany. Widzowie w ostatnich dniach pożegnali prawdziwe gwiazdy stacji. Teraz muszą przyzwyczaić się do nowych par. Okazuje się, że propozycję śniadaniówki otrzymała także była już gwiazda "M jak miłość". Zobaczymy ją o poranku?

"M jak miłość" / Anna Mucha
20.01.2024 20:42 To koniec Anny Muchy w „M jak miłość”? Gwiazda ma na głowie inne sprawy. „Ta przygoda wymaga wyjątkowej odwagi”

Anna Mucha występuje w „M jak miłość” od ponad 20 lat. Czy aktorka zakończy współpracę z TVP? Co z jej rolą w serialu?

Tomasz O.
28.12.2023 09:16 Znany polski aktor z zarzutami! Wpłynął akt oskarżenia. Tomaszowi O. grozi nawet 8 lat bezwzględnego więzienia!

Widzowie TVP przez sześć lat mogli śledzić jego losy w popularnym serialu "M jak miłość". Gwiazdor występował także w wielu innych produkcjach stacji telewizyjnej. Teraz usłyszał poważne zarzuty, za które może trafić do więzienia. Aktor Tomasz O. skomentował akt oskarżenia.

Karolina Nowakowska
16.12.2023 21:17 Karolina Nowakowska była gwiazdą "M jak miłość", nagle zniknęła z ekranów. Wielu uważa, że jej nowy zawód... nie istnieje

Karolina Nowakowska jako Olga Jankowska-Ziober w „M jak miłość” była swego czasu jedną z popularniejszych aktorek. Co robi teraz i jak bardzo się zmieniła? Nie zarabia już tylko w serialach, jej nowy zawód uważany jest za dość kontrowersyjny.

"Wiadomości" TVP o Donaldzie Tusku, fot. Piotr Molecki/East News
11.12.2023 23:03 Co zniknie z TVP? W "Wiadomościach" przekazano smutne wieści. Na liście "M jak miłość". Co jeszcze?

“Wiadomości” ogłosiły właśnie, że Donald Tusk ma… zabrać widzom TVP “M jak miłość” i inne programy. W nowym wydaniu serwisu pojawiły się osobliwe przypuszczenia dotyczące działań nowego premiera.

M jak miłość
10.12.2023 12:16 Wielki powrót do "M jak miłość". Kim jest nowa Natalka? Jej poprzedniczka wyznała wcześniej, że ma dziewczynę

Widzowie "M jak miłość" mogą z radością przyjąć nowe odcinki serialu. Po długiej przerwie do głównych wątków powróci Natalka. Po zagranicznej podróży nieźle namiesza w życiu pozostałych bohaterów. Adoptowana córka Hanki i Marka będzie jednak jak zupełnie inna osoba. Produkcja podjęła zaskakującą decyzję.

M jak miłość
28.11.2023 17:09 "M jak miłość" ma nową Natalkę Mostowiak. Aktorka prześliczna, ale czy podobna do poprzedniej? "Nie pasuje"

Widzowie TVP od dwóch dekad śledzą losy bohaterów serialu "M jak miłość". Zawiłe wątki sprawiły, że zżyliśmy się z odtwórcami głównych ról. Najnowsze odcinki przyniosą jednak sporą niespodziankę. Poznamy zupełnie nową aktorkę, która wcieli się w Natalkę Mostowiak. Jak na taki pomysł zareagowali internauci?

Kasia Cichopek, Maciej Damięcki
18.11.2023 09:18 Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego. Wspólne zdjęcia i krótki wpis łamią serce

Wieści o śmierci Macieja Damięckiego pogrążyły w żałobie wiele gwiazd. Aktor zapisał się na kartach show-biznesu jako wyśmienity artysta filmowy i teatralny. Swoimi słowami pożegnania podzieliła się także Kasia Cichopek. Duet znał się doskonale z planu serialu "M jak miłość", jednak ich znajomość wybiegała poza telewizyjny kadr.

Maciej Damięcki nie żyje, fot. Instagram
17.11.2023 14:18 Teresa Lipowska i produkcja "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. "Straszna strata". Tak przyjęli wiadomość na planie

Maciej Damięcki nie żyje. Aktora pożegnała produkcja “M jak miłość”, która na Instagramie umieściła smutną wiadomość. Dzięki zlotascena.pl wiemy też, jak na wiadomość o jego śmierci zareagowała Teresa Lipowska.

Dominika Chorosińska, Szymon Hołownia
14.11.2023 13:18 Dominika Chorosińska krzyczała w Sejmie do Szymona Hołowni. Zasłynęła rolą w "M jak miłość" i... zdradzeniem męża

Dominika Chorosińska podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji krzyczała z ławy w kierunku nowo wybranego marszałka Szymona Hołowni. Kim jest aktorka, która zrobiła karierę w polityce?

M jak miłość / Małgorzata Kożuchowska
07.11.2023 18:45 Cała prawda o śmierci Hanki Mostowiak. Wszystko o wypadku w kartonach

7 listopada przypada rocznica śmierci Hanki Mostowiak w „M jak miłość”. Jak naprawdę zginęła bohaterka? Czy przyczyną śmierci były kartony? Czy scena wyglądała absurdalnie przez „zemstę” scenarzystów na Małgorzacie Kożuchowskiej? Odpowiedzi na wszystkie pytania poznacie poniżej.

Barbara Kurdej-Szatan w filmie Piernikowe serce. Kiedy premiera?
31.10.2023 12:21 TYLKO U NAS: Wreszcie! Kurdej-Szatan wraca z główną rolą! Pierwsi ujawniamy, gdzie ją zobaczymy

Barbara Kurdej-Szatan wraca z nową rolą! Świat Gwiazd dotarł do szczegółów. W czym ją zobaczymy? Jako pierwsi ujawniamy szczegóły na temat produkcji.