Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Aktorka "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Tak dziś wyglądają jej bliźnięta
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 26.05.2024 17:54

Aktorka "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Tak dziś wyglądają jej bliźnięta

Barbara Sienkiewicz, kadr z programu "Dzień dobry TVN"/TVN
Barbara Sienkiewicz, kadr z programu "Dzień dobry TVN"/TVN

Barbara Sienkiewicz wzbudziła niemałe kontrowersje, gdy w 2015 r., mając 60 lat, doczekała się dwojga dzieci. Dziś pociechy aktorki mają już 8 lat, a w sieci pojawiły się właśnie ich zdjęcia.

Barbara Sienkiewicz najstarszą matką w Polsce

Barbara Sienkiewicz przez lata sprawdzała się jako aktorka telewizyjna i teatralna. Widzowie mogli podziwiać ją m.in. w “Klanie”, “Na wspólnej” i “M jak miłość”, w których pojawiała się w krótkich epizodach.

Nie miała wówczas z pewnością pojęcia, że w 2015 r. zrobi się o niej tak głośno! Artystka okrzyknięta została “najstarszą polską mamą”, gdy w wieku 60 lat wydała na świat bliźnięta: Piotrusia i Anię.

Jeżeli jest ciąża, to trzeba zadać sobie pytanie - czy chcę? Ja na to pytanie odpowiedziałam: tak - tłumaczyła w wywiadzie udzielonym dla “Dzień dobry TVN” Barbara Sienkiewicz.

Sprawa wywołała wiele kontrowersji. Wielu zarzucało aktorce, że nie powinna decydować się na potomstwo w tak późnym wieku. Sama odpierała jednak zarzuty, nie rozumiejąc tak wielkiego zainteresowania jej osobą.

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - zastanawiała się w rozmowie z “Super Expressem”.

Produkcja "M jak Miłość " o powrocie Barbary Kurdej-Szatan. Kiedy może pojawić się na ekranie? Wiadomo co z rolą Anny Muchy w "M jak miłość". Aktorka nie pozostawiła złudzeń

Problemy Barbary Sienkiewicz

Niestety, Barbara Sienkiewicz szybko wpadła w tarapaty finansowe. Wychowywanie dzieci za 1250 zł brutto miesięcznie było wręcz niemożliwe. Aktorka interweniowała u Rzecznika Praw Obywatelskich, ówczesnej premier Ewy Kopacz i prezesa ZUS. Ostatecznie skorzystała na wprowadzonym przez nowy rząd programie 500+.

Nie chcę oceniać i wracać do tego, którzy politycy i urzędnicy nam nie pomogli. Dziś po prostu cieszę się, że ktoś pięknie pomyślał, zadbał o dzieci - tłumaczyła w rozmowie z “Super Expressem”.

Dziś Piotruś i Ania mają już osiem lat i jak się okazuje, stawiają swoje pierwsze kroki w środowisku artystycznym. Redakcja dziennika zdołała też dotrzeć do świeżych zdjęć pociech Barbary Sienkiewicz.

Jak wyglądają dziś dzieci Barbary Sienkiewicz?

Synek Barbary Sienkiewicz zapałał uczuciem do aktorstwa. Jak informuje “Super Express”, jego talent podziwiać można było już na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gdzie w spektaklu “Madame Butterfly” wcielił się w postać syna głównej bohaterki.

Dryg artystyczny zauważalny jest również u siostry chłopca. Małej Ani nie ciągnie do zawodu mamy, jednak uwielbia taniec i ma bardzo poważne plany co do swojej wielkiej pasji.

Ania kocha tańczyć. Chodzi do studium baletowego przy szkole baletowej na Moliera - zdradziła w rozmowie z dziennikiem Barbara Sienkiewicz.

“Super Expressowi” udało się również dotrzeć do fotografii pociech aktorki. Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii portalu dziennika, klikając >>TUTAJ<<

Barbara Sienkiewicz, kadr z programu
Barbara Sienkiewicz, kadr z programu "Dzień dobry TVN"/TVN

Źródło: se.pl