Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Czarne chmury nad "M jak miłość". Przykre wieści dla obsady i fanów
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 04.06.2024 18:56

Czarne chmury nad "M jak miłość". Przykre wieści dla obsady i fanów

M jak miłość wyniki oglądalności
fot. Instagram

Co dalej z “M jak miłość”? Najnowsze informacje zasmucą fanów i obsadę serialu. Produkcja pożegnała kilka gwiazd, których zabraknie w jesiennej transzy, ale to nie koniec nie najlepszych wieści…

Od kiedy emitowane jest "M jak miłość"?

“M jak miłość” nieprzerwanie od 24 lat emitowane jest na antenie TVP. Serial wylansował całą plejadę gwiazd. Dzięki wysokim wynikom oglądalności sprawił, że z dnia na dzień popularność zyskały debiutujący aktorzy. Przykładem są Kasia Cichopek, bracia Mroczkowie czy Marcjanna Lelek. Dziś każde z nich ma spore grono fanów i spełnia się zawodowo na wielu płaszczyznach.

W czasach świetności przygody Mostowiaków śledziło nawet do niemal 7 milionów widzów. Szczyt oglądalności odcinka „M jak miłość”, w którym umarł serialowy Lucjan Mostowiak, przypadł niemal na ostatnie minuty emisji serialu (21.26-21.34) – wówczas widownia przekraczała 6,8 mln osób. Jak dotąd żaden inny wątek nie wywołał w widzach takiej ciekawości.

Po wakacjach czeka na widzów kolejny sezon, ale nie zobaczymy w nim już kilku lubianych bardziej lub mniej postaci. To nie koniec złych wieści dla fanów “M jak miłość”.

Kasia Cichopek przerywa milczenie ws. "M jak Miłość" Wielka czystka w "M jak Miłość". Oni znikną z obsady serialu

Kto znika z "M jak miłość" od września 2024 roku?

Według portalu “Świat serialu” na dobre z obsady “M jak miłość” zniknie Anna Kerth, grająca rolę nielubianej przez Rogowskich Ewy Kalinowskiej. Nie pojawi się też jej syn, Wojtek, w którego postać wciela się Aleksander Szeląg. Od września nie zobaczymy już Jakuba Józefowicza, czyli Łukasza Wojciechowskiego. Syn Marty (Dominika Ostałowska) wyleci do pracy do Włoch.

M jak miłość: Wyniki oglądalności

Serwis Wirtualne Media poinformował, że najchętniej oglądanym odcinkiem “M jak miłość" w minionym sezonie był ten z 6 listopada, w którym Basia (Karina Woźniak) poznała nowego chłopaka. Tę scenę obejrzało 3,05 mln widzów. Pozostałe odsłony serialu nie cieszyły się już takim powodzeniem.

Inne hitowe odcinki “M jak miłość” to te z 19 lutego (Kama ogłasza, że nie jest w ciąży), 4 grudnia (Sylwia godzi się z Adamem), 19 marca (pierwsza randka Basi i Michała) oraz 18 marca (Ania zdradziła Robertowi, gdzie ukrywa się Kama).

Fanów i obsadę “M jak miłość” z pewnością zasmuci fakt, że serial traci na popularności. Średnia oglądalność zakończonej transzy wynosiła 2,72 mln widzów, czyli aż o 390 tys. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dla porównania średnia widownia serialu „M jak miłość” sezon wcześniej wyniosła 3,11 mln osób. 

Plusem jest fakt, że wciąż “M jak miłość” jest najchętniej oglądanym serialem w Polsce. 

M jak miłość, fot. KAPiF
Obsada M jak miłość (część aktorów już nie gra w serialu), fot. KAPIF