Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Dorota Gawryluk w wyborach prezydenckich? Polsat wydał pilne oświadczenie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 17.06.2024 16:01

Dorota Gawryluk w wyborach prezydenckich? Polsat wydał pilne oświadczenie

Dorota Gawryluk
fot. Polsatu

Kilka miesięcy temu mówiło się, że Dorota Gawryluk wystartuje na prezydenta. Teraz Polsat wydał oświadczenie. Wszystko oficjalnie przedstawiono. 

Kariera Doroty Gawryluk

Dorota Gawryluk jest szeroko znana z prowadzenia głównego wydania "Wydarzeń" w Polsacie, co robi nieprzerwanie od 2009 roku. 

Z Polsatem Gawryluk jest związana od 1994 roku. Jak podają Wirtualne Media, prowadziła między innymi "Informacje" oraz program "Dorota Gawryluk zaprasza". Pracowała także w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, "Uważam Rze", "Idziemy", "Dziennikiem", "Faktem" i "Rzeczpospolitą". Pisała felietony dla tygodnika "Uważam Rze" oraz dzienników "Rzeczpospolita" i "Fakt". W trakcie swojej kariery była czterokrotnie nominowana do Telekamer oraz do nagrody dziennikarskiej Grand Press. Otrzymała również nagrodę Ostre Pióro BBC za popularyzację wiedzy ekonomicznej.

Od marca 2024 roku prowadzi autorski program "Lepsza Polska". Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczęły się doniesienia o tym, że Dorota będzie kandydować w wyborach prezydenckich. 

"Rozstanie już na lotnisku". Burza po finale "Love Island". Widzowie im nie wierzą Chylińska oceniła ulubieńca. Złotym przyciskiem dała mu półfinał

Dorota Gawryluk będzie kandydowała na prezydenta?

Portal Polityka Insight już w lutym tego roku informował, że Dorota Gawryluk może kandydować na stanowisko prezydenta Polski.

Chociaż sama zainteresowana nie potwierdza swojego startu, informacje, które do nas dotarły wydają się na tyle wiarygodne i prawdopodobne, że do przedwyborczej giełdy nazwisk dopisujemy jeszcze jedną pozycję - pisał na Twitterze Kastor Kużelewski, dziennikarz tego serwisu. 

Dziennikarz Wirtualnej Polski, Patryk Michalski, potwierdził wtedy te informacje.

Od ubiegłego tygodnia również dwa moje źródła potwierdzały taką możliwość, bo sprawdzałem ten temat. Moi rozmówcy wskazywali, że „Lepsza Polska” to w zamyśle nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz #Gawryluk2025 — informował.

Teraz oficjalnie postanowił wypowiedzieć się o tym Polsat.

Polsat wydał oświadczenie ws. Gawryluk

Teraz Telewizja Polsat opublikowała oświadczenie dotyczące planów ich gwiazdy. Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Polsatu, przesłał mediom oświadczenie stacji w sprawie pogłosek o kandydaturze Doroty Gawryluk na prezydenta.

Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich. Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny.

Tomasz Matwiejczuk obarczył winą konkurencję, która umieszcza nieprawdziwe informacje. 

Fakt, że różne osoby, w tym pracownicy firm konkurujących z Telewizją Polsat i należącą do Polsatu Interią próbują rywalizować z nami poprzez "anonimowe doniesienia" i wpisać nas w związki czy to z lewą, czy z prawą stroną sceny politycznej, jest działaniem wykraczającym poza standardową, zgodną z dobrymi obyczajami i fair rywalizacją. Szczególnie wpisywanie jednej z dziennikarek Telewizji Polsat w wyścig prezydencki, który nawet jeszcze nie rozpoczął się i umieszczanie jej nazwiska w publikowanych sondażach jest manipulacją — czytamy.

Dalsza część oświadczenia Polsatu informuje, że dziennikarze stacji nie będą kandydować w wyborach prezydenckich, parlamentarnych oraz samorządowych.

To, o czym możemy zapewnić, to fakt, że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych. Tymczasem zapraszamy do oglądania w najbliższy czwartek ostatniego przed wakacjami odcinka programu Lepsza Polska Doroty Gawryluk na antenach Telewizji Polsat.

Dorota Gawryluk, fot. KAPiF
Dorota Gawryluk, fot. KAPiF
Dorota Gawryluk, fot. KAPiF
Dorota Gawryluk, fot. KAPiF