Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. W oświadczeniu zdradził powody
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.06.2024 20:50

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. W oświadczeniu zdradził powody

Maciej Dowbor
fot. KAPiF

Maciej Dowbor niespodziewanie opublikował informację o odejściu z Polsatu. Podał konkretne powody. Czemu po 20 latach odchodzi z tej telewizji? I kto zastąpi go w “Twoja twarz brzmi znajomo”?

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. Wcześniejsze problemy

Maciej Dowbor przez wiele lat był jedną z gwiazd Polsatu. Problemy zaczęły się, kiedy Edward Miszczak zdecydował, że zwalnia jego mamę, Katarzynę Dowbor, z programu “Nasz nowy dom”. Sytuacji nie ułatwiło też zwolnienie Katarzyny Skrzyneckiej z “Twoja twarz brzmi znajomo”. Z “TTBZ” odszedł też wtedy Piotr Gąsowski, w geście solidarności z Kasią. To właśnie Gąs i Dowbor byli prowadzącymi muzycznego formatu. Teraz na Instagramie dziennikarza pojawił się emocjonalny wpis.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych – zaczął swoje oświadczenie Maciej.

Dowbor podał przyczyny swojego odejścia z Polsatu, przeczytacie o nich poniżej.

Dowbor żali się na konkurencję. Tak chcieli jej zaszkodzić, gdy przeszła do TVP Katarzyna Dowbor pokazała swoją 90-letnią mamę. "Maciej jest bardzo podobny do babci!"

Dlaczego Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu? Oświadczenie

Dowbor zapewnia w swoim oświadczeniu o odejściu z Polsatu, że przyczyną jego odejścia nie były otwarte konflikty ani pretensje. Dlaczego zatem odchodzi?

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia – zapewnia dziennikarz.

Jak wspomina ostatnie 20 lat? Na razie chce odpocząć od nieustannej pracy.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! – pisze Dowbor.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, Maciej Dowbor najprawdopodobniej przechodzi do TVP, gdzie poprowadzi flagowe show
 

Nową edycję The Voice ma poprowadzić Paulina Chylewska. Za kulisami mówi się, że to Maciej do niej dołączy - mówi Światu Gwiazd osoba z TVP.
 

Poniżej znajdziecie wpis Dowbora na Instagramie.

Kariera Macieja Dowbora w Polsacie

Dowbor zaczął pracę w mediach od stażu w radiowej Trójce. Później współpracował z TVN jako prezenter i redaktor sekcji sportowej. Przez pewien czas działał też dla Telewizji Polskiej. Jednak prawdziwa sława, rozpoznawalność oraz rozkwit kariery Macieja nastąpił w Polsacie. Dziennikarz zaczął pracę tam w 2005 roku, jako prowadzący reality show “Granice strachu”. Później można go było oglądać w wielu innych programach.

Dowbor na Polsacie przez 20 lat kariery prowadził między innymi “Interwencję Extra”, “BMW Sauber Pit Lane Park”, “Studio Formuły 1”, “Redbull AirRace”, “Się kręci”, “Got to Dance. Tylko taniec” oraz oczywiście przez ostatnią dekadę “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Maciej Dowbor, Polsat, odchodzi z Polsatu, dlaczego, podał powody, oświadczenie na Instagramie
Maciej Dowbor w “Twoja twarz brzmi znajomo”, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, Polsat, odchodzi z Polsatu, dlaczego, podał powody, oświadczenie na Instagramie
Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski, fot. KAPiF