Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Gwiazdy "Rancza" znowu w Wikowyjach! Fani na to czekali
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 15.06.2024 18:25

Gwiazdy "Rancza" znowu w Wikowyjach! Fani na to czekali

Ranczo
fot. KAPiF; Instagram

“Ranczo” to serial, który nie traci na popularności, mimo że ostatnie odcinki wyemitowano lata temu. Fani nie tracili nadziei, że kiedyś powstanie jego kontynuacja. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia aktorów serii, którzy odwiedzili znane kąty. Co tam się dzieje?

Czy serial "Ranczo" doczeka się kontynuacji?

“Ranczo” było emitowane na TVP od 2006 do 2016 roku. Obecnie można je oglądać jedynie w powtórkach telewizyjnych oraz na platformie Netflix. Mimo to fani wciąż kochają ten serial, wracają do niego i mają nadzieję, że kiedyś powstanie jego kontynuacja. Nie brak plotek na temat zakończenia produkcji w 2016 roku. Jerzy Niemczuk, jeden ze scenarzystów, w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że niektóre wątki serialu nie podobały się politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Przez jakiś czas spotykaliśmy się pretensjami ze strony PiS-u. Chodziło przede wszystkim o postać wójta. Wiele osób uznało, że to typowo "pisowski" polityk i że się z niego wyśmiewamy – mówił scenarzysta.

Po zmianie władzy w TVP odżyła nadzieja, że temat reaktywacji “Rancza” powróci. Tym bardziej że istnieją scenariusze do sześciu nienakręconych jeszcze odcinków. Ujawniono to kilka lat temu. Ich autorem jest Andrzej Grembowicz (znany też jako Robert Brutter), który zmarł w 2018 roku. Stworzył sześć epizodów, a ich fabuła ma skupiać się na postaci Czerepacha, granego przez Artura Barcisia. Teraz wyszło na jaw, że aktor, wraz z Cezarym Żakiem i innymi osobami pojawił się w miejscu, gdzie kręcono zdjęcia. Co tam się wydarzyło?

Po zmianie władzy nowe odcinki "Rancza"? Po słowach aktora serca fanów zaczęły bić szybciej Ulala! Wójtowa z "Rancza" pokazała się odmieniona. Nowa fryzura odjęła jej 10 lat! Po burzy loków nic nie zostało

Gwiazdy "Rancza" znowu w Wilkowyjach

Cezary Żak, jego żona Katarzyna Żak oraz Artur Barciś wrócili na jeden dzień do kultowego miejsca z serialu “Ranczo”. Gwiazdy TVP odwiedziły tzw. dworek Lucy. Okazja była wyjątkowa: zrealizowano spotkanie z fanami, którzy wylicytowali je na tegorocznej aukcji WOŚP.

Wczoraj mieliśmy cudowne spotkanie w Dworku, w którym kręcono zdjęcia do serialu "Ranczo” ze wspaniałym małżeństwem Iloną i Piotrem Orzechowskimi, którzy wylicytowali spotkanie z nami w ramach WOŚP na zaproszenie właścicieli Dworku – Państwa Anny i Janusza Petelickich. To było niezapomniane popołudnie pełne anegdot, pytań i wspomnień. Jesteśmy zawsze szczęśliwi, spotykając na swojej drodze tak ciekawych pełnych pasji ludzi! Dziękujemy za ten wspólny czas! – ekscytowała się Katarzyna Żak.

Nawet jej mąż, zazwyczaj milczący w mediach społecznościowych, postanowił upamiętnić to wydarzenie na Instagramie.

Zgadnijcie Państwo, gdzie to jest? Otóż dzisiaj odbyło się spotkanie z Iloną i Piotrem Orzechowskimi z Lublina, którzy w licytacji na rzecz @fundacjawosp wygrali spotkanie z nami w dworku Lucy u Państwa Anny i Janusza Petelickich w Sokułach. Odbyło się popołudnie pełne wspomnień i anegdot z planu Rancza – pisał Cezary Żak.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z tego wyjątkowego spotkania. Jak teraz wygląda dworek Lucy? I czy można go na co dzień odwiedzać?

Aktorzy z "Rancza" w dworku Lucy: zdjęcia

Dworek Lucy z “Rancza” tak naprawdę znajduje się we wsi Sokule, niedaleko Żyrardowa na Mazowszu. Od miejscowości Jeruzal, w której powstawało większość zdjęć do produkcji, dzieli go około 130 kilometrów. Wybudowano go w pierwszej połowie XVIII wieku. Kolejno należał do rodziny Lubieńskich, Sobańskich i Józefa Gutkowskiego. Podczas II wojny światowej służył za kryjówkę dla żołnierzy AK.

W 1988 roku posiadłość odkupił od ostatniego właściciela Jerzy Petelicki, który pozostaje jej właścicielem do dziś. Mężczyzna przeprowadził tam gruntowny remont, dzięki czemu dworek do dziś prezentuje się niezwykle pięknie. Niestety, jako własność prywatna nie jest udostępniony do zwiedzania.

Ranczo, spotkanie z aktorami, dworek Lucy, zdjęcia
Spotkanie z aktorami “Rancza” w dworku Lucy, fot. instagram.com/arturbarcisofficial
Ranczo, spotkanie z aktorami, dworek Lucy, zdjęcia
Spotkanie z aktorami “Rancza” w dworku Lucy, fot. instagram.com/katarzynazak.official