Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > "PnŚ" czy "DDTVN"? Co wolą Polacy? Miażdżąca przewaga w wynikach oglądalności
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.06.2024 13:28

"PnŚ" czy "DDTVN"? Co wolą Polacy? Miażdżąca przewaga w wynikach oglądalności

Pytanie na śniadanie, Dzień Dobry TVN
fot. KAPiF

Poranne magazyny poranne dwoją się i troją, by przyciągnąć do siebie widzów. Ostatnie zmiany pokazały znaczącą przewagę jednej ze śniadaniówek. Polacy wolą "Pytanie na śniadanie" czy "Dzień Dobry TVN"? Wyniki mówią same za siebie.

"Pytanie na śniadanie" i "Dzień Dobry TVN" konkurują od lat

Obie śniadaniówki zaczęły nadawać na początku lat 2000., szybko zjednując sobie sympatię widzów. Z czasem jednak stały się konkurencją, która do dziś walczy o oglądalność.

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami sporych zmian, które wpłynęły na odbiór obu programów. Z "Dzień Dobry TVN" pożegnała się Małgorzata Rozenek, Agnieszka Woźniak-Starak, Ania Kulczyńska oraz Andrzej Sołtysik. Obecnie widzowie w porannych wydaniach widzą: Dorotę Wellman i Marcina Prokopa, Paulinę Krupińską i Damiana Michałowskiego, Ewę Drzyzgę i Krzysztofa Skórzyńskiego oraz Annę Senkarę i Sandrę Hajduk-Popińską. Pomimo znanych nazwisk nie brak zaskakujących wpadek.

Program "Pytanie na śniadanie" w październiku wymienił za to całą obsadę prezenterów. Pożegnaliśmy m.in.: Kasię Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Tomasza Kammela, Aleksandra Sikorę i Małgorzatę Tomaszewską. Na ich miejscu powstało pięć par: Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Joanna Górska i Robert Stockinger, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Beata Tadla i Tomasz Tylicki oraz Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.

Diametralne zmiany znacząco wpłynęły na oglądalność śniadaniówek. Wśród widzów wyłania się bezkompromisowy lider.

Dramat gwiazdy "DDTVN". Straszna diagnoza Fala oburzenia widzów "Dzień Dobry TVN". Na antenie padły skandaliczne słowa

"Pytanie na śniadanie" kontra "Dzień Dobry TVN". Co chętniej oglądają widzowie?

W minionym miesiącu mogliśmy obserwować znaczącą zmianę w telewizyjnych preferencjach Polaków. Według danych Nielsen Audience Measurement "Dzień Dobry TVN" wyszło na prowadzenie w kategorii porannych programów. W maju średnia wyniosła 315 tysięcy osób.

Dla porównania "Pytanie na śniadanie" oglądało średnio 306 tysięcy osób. Warto jednak zaznaczyć, że śniadaniówka Telewizji Polskiej w ostatnim czasie regularnie traci widzów. Zaledwie w ubiegłym roku poranny program śledziło ponad 100 tysięcy więcej odbiorców.

Sukces z pewnością udzieli się produkcji TVN. Na horyzoncie obecnie nie widać programu, który mógłby stwarzać konkurencje dla "Dzień Dobry TVN". Jeszcze niedawno mówiono jednak o nowym projekcie Polsatu.

Polsat dołączy do śniadaniówkowej rywalizacji?

Podczas jesiennej ramówki Edward Miszczak otwarcie mówił o rozpoczęciu prac nad ruszeniem śniadaniówki Polsatu. Kilka tygodni temu nawet miały zostać wybrane pary, które wcieliłyby się w rolę gospodarzy konkurencyjnego programu. Wszystko zapowiadało się obiecująco.

Wstępnie pozbierano pary, ale jeszcze pewnie będą mieszać i testować konfiguracje. Wśród prowadzących są m.in. Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska - zawsze chcieli się tak sprawdzić. Poza nimi będzie też Maciej Rock, ulubieniec szefostwa i Marcelina Zawadzka. Będzie też Krzysztof Ibisz i Karolina Gilon, która ma rok przerwy od "Love Island", jest ulubienicą szefostwa i będzie też w nowym "Tańcu z Gwiazdami". W nowej śniadaniówce znajdzie się też Paulina Sykut - ona raczej tylko od prezentowania pogody. Przegląd prasy ma robić Edyta Folwarska, którą ostatnio dorzucono do ekipy serialu "Gliniarze". Jest jeszcze Ilona Krawczyńska, dobrze wypadła w "Farmie" z Marceliną - mówił informator Wirtualnych Mediów.

Teraz jednak wielkie plany legły w gruzach. Wiadomo, że ze stacją pożegnał się Maciej Dowbor, który mógł być najlepszym argumentem dla śniadaniówki Polsatu. Edward Miszczak znajdzie jeszcze sposób by dorównać konkurencji?

Dzień Dobry TVN, fot. KAPiF
Prowadzący "Dzień Dobry TVN", fot. KAPiF
Pytanie na śniadanie, fot. KAPiF
Ekipa "Pytanie na śniadanie", fot. KAPiF

Źródło: Wirtualne Media