Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Familiada" wyleci z ramówki TVP? Strasburger komentuje niepokojące doniesienia
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.06.2024 14:23

"Familiada" wyleci z ramówki TVP? Strasburger komentuje niepokojące doniesienia

Karol Strasburger, Familiada
fot. KAPiF

Teleturniej "Familiada" jest jednym z najchętniej oglądanych programów TVP, jednak mimo to zmiany w publicznej telewizji są widoczne gołym okiem. Czy reformy dotkną także Karola Strasburgera? Prezenter wypowiedział się na temat "czarnych chmur" nad telewizyjnym hitem. Widzowie wstrzymali oddech.

"Familiada" telewizyjnym hitem od trzech dekad

Teleturniej, w którym uczestnicy próbują odgadnąć najczęściej typowaną odpowiedź, jest jednym z najchętniej oglądanych programów już od 1994 roku. W roli gospodarza od samego początku obserwujemy Karola Strasburgera. Jego występy są kojarzone przede wszystkim z żartów zwanych "sucharami".

Pomimo ogromnych zmian w Telewizji Polskiej, które miały miejsce w ostatnich miesiącach, wydawało się, że "Familiada" ma dość stabilną pozycję. Oczywiście oglądalność mocno zmalała, biorąc pod uwagę poprzednie lata, jednak nadal gromadziła prawie milion odbiorców przed telewizorami.

Czy jednak jest wśród produkcji nastały "czarne chmury"? Karol Strasburger mówi wprost o sytuacji na planie teleturnieju TVP. Medialne doniesienia mają odniesienie w rzeczywistości?

TVP ogłosiła prowadzącego "Familiadę". Miał być Babiarz, ale padło na… Strasburger mówi o awanturze Czystki w TVP trwają. "Koło fortuny" BEZ prowadzących. Co z kultową "Familiadą"? Strasburger zabrał głos

"Familiada" zbliża się ku końcowi? Karol Strasburger odpowiada

Karol Strasburger jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów Telewizji Polskiej. Od lat jest nierozerwalną częścią "Familiady". Sam chce jak najdłużej pracować, by zapewnić komfort rodzinie, a także uszczęśliwić widzów.

Emerytura jest często w głowie elementem ustawiającym nas jako osoby, które są w schyłkowym okresie życia. U niektórych to słowo powoduje odcięcie od aktywności życiowej psychicznie i usuwa na margines życia. A nie ma nic gorszego, jak człowiek, który sam się usunie na margines i ciągle mówi, bo jestem za stary, nie nadaję się do tego czy tamtego. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem - tłumaczył.

Jak zatem reaguje na doniesienia o "czarnych chmurach" nad jego teleturniejem? Pomimo roszad w programach TVP jest spokojny o swoją pozycję.

Czarne chmury jeśli chodzi o "Familiadę" nie pojawiają się. To są właśnie plotki, które ktoś roznosi, nie wiadomo po co. [...] Nie mam takich myśli, ale również nie mam takich wiadomości tego typu - wręcz odwrotnie. Mam zapewnienie od tych, którzy mogą zadecydować o istnieniu tego programu, że takich pomysłów nikt nie ma, żeby "Familiada" zniknęła - uspokajał w rozmowie z portalem Shownews.pl.

Kiedy odcinki "Familiady"?

Fani teleturnieju mogą odetchnąć z ulgą po słowach Karola Strasburgera. W wielu polskich domach odcinki "Familiady" są traktowane jako rodzinna, weekendowa tradycja.

Nowe odcinki emitowane są w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 14:00 w TVP2. Od poniedziałku do piątku program jest puszczany o godzinie 16:35. W roli gospodarza niezmiennie oglądamy Karola Strasburgera.

Karol Strasburger, fot. KAPiF
Karol Strasburger mówi o przyszłości "Familiady", fot. KAPiF
Karol Strasburger, fot. KAPiF
Karol Strasburger mówi o przyszłości "Familiady", fot. KAPiF

Źródło: Shownews.pl, Fakt