Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Po zmianie władzy nowe odcinki "Rancza"? Po słowach aktora serca fanów zaczęły bić szybciej
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.03.2024 09:22

Po zmianie władzy nowe odcinki "Rancza"? Po słowach aktora serca fanów zaczęły bić szybciej

Ranczo, Artur Barciś
Ranczo, fot. KAPiF

Serial „Ranczo” do dziś cieszy się uwielbieniem widzów. Czy jest szansa na nowe odcinki i kontynuację produkcji TVP? Do niedawna wydawało się to niemożliwe, ale teraz sam Artur Barciś ogłosił coś zadziwiającego.

Dlaczego "Ranczo" nie było kontynuowane?

„Ranczo” był emitowany na TVP od 2006 do 2016 roku. Powstał też film „Ranczo Wilkowyje”. Obecnie można oglądać powtórki serialu w telewizji lub na platformie Netflix. W 2020 roku planowano stworzyć kolejny film na podstawie serialu, o tytule „Zemsta wiedźm”. Produkcja nie powstała i na początku mówiło się, że przyczyną jest śmierć Pawła Królikowskiego

Okazuje się jednak, że brak kontynuacji hitu może mieć też polityczne podłoże. Jerzy Niemczuk, jeden ze scenarzystów serialu, ujawnił w rozmowie z Wirtualną Polską, że niektóre wątki „Rancza” budziły sprzeciw polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Przez jakiś czas spotykaliśmy się pretensjami ze strony PiS-u. Chodziło przede wszystkim o postać wójta. Wiele osób uznało, że to typowo "pisowski" polityk i że się z niego wyśmiewamy – mówił Niemczuk.

Teraz jednak, jak wiadomo, w TVP zaszły potężne zmiany, związane z nadejściem nowej władzy. Jest zatem niemała szansa, że i wizja nowych odcinków serialu staje się bardziej realne. Ale takie domysły to nie wszystko! Artura Barciś podzielił się dziś tajemniczym stwierdzeniem, które może być związane z ukrytymi do tej pory, gotowymi już odcinkami „Rancza”. Niezwykłe szczegóły poniżej.

Ulala! Wójtowa z "Rancza" pokazała się odmieniona. Nowa fryzura odjęła jej 10 lat! Po burzy loków nic nie zostało Dialogi z ławeczki w "Ranczo" to majstersztyk! Po latach wyszło na jaw, jak naprawdę powstawały

Czy powstaną nowe odcinki "Rancza"?

Pięć lat temu ujawniono, że istnieje jeszcze kilka odcinków „Rancza” z zupełnie nowymi wątkami, które nie zostały sfilmowane. Scenariusz do nich napisał Andrzej Grembowicz (znany też jako Robert Brutter), który zmarł w 2018 roku. Stworzył sześć epizodów. Co o nich wiadomo?

Odcinki serialu napisane przez Grembowicza podobno nie zawierają wątku „wójta i plebana”, czyli braci bliźniaków granych przez Cezarego Żaka. Główną postacią miał tam być za to Czerepach, grany przez Artura Barcisia. Aktor przyznał, że czytał scenariusz do tych części i bardzo mu przypadły do gustu. Dziś gościł w „Pytaniu na śniadanie”. Co ujawnił? Te słowa dają nadzieję.

Kontynuacja "Rancza": deklaracja Artura Barcisia

Artur Barciś znany jest ze swojej krytyki działań partii PiS. Kiedy aktor pojawił się w „Pytaniu na śniadanie”, podkreślił, że cieszy się z bycia w telewizji publicznej „po ośmiu latach”. Wyraźnie więc kibicuje zmianom, które zaszły ostatnio w TVP. W pewnym momencie prowadzący zapytali go, czy wróciłby do „Rancza”, gdyby „Telewizja Polska do niego zadzwoniła”.

Warto zwrócić uwagę już na samą formę pytania, sugerującą, że TVP może snuć pewne projekty i kontaktować się w tym celu z aktorami. Także odpowiedź Barcisia jest znacząca.

Wróciłbym, bo kochałem ten serial i ciągle kocham. Kochałem tam grać – powiedział Barciś.

To spora zmiana w porównaniu z dotychczasowymi wypowiedziami odtwórców głównych ról, którzy jeszcze niedawno zarzekali się, że powrót do serialu jest niemożliwy. Czy coś jest na rzeczy?

Artur Barciś, Ranczo, czy będą nowe odcinki, kontynuacja, nowe informacje
Obsada serialu “Ranczo”, fot. KAPiF
Artur Barciś, Ranczo, czy będą nowe odcinki, kontynuacja, nowe informacje
Artur Barciś na planie “Rancza”, fot. KAPiF
Artur Barciś, Ranczo, czy będą nowe odcinki, kontynuacja, nowe informacje
Artur Barciś i Cezary Żak, fot. KAPiF
Artur Barciś, Ranczo, czy będą nowe odcinki, kontynuacja, nowe informacje
Artur Barciś na premierze filmu “Ranczo Wilkowyje”, fot. KAPiF

Źródło: Wirtualna Polska, Pytanie na śniadanie