Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wiemy, kto wygrał 6. odcinek. W komentarzach burza. Widzowie mocno podzieleni
Karolina Kurek
Karolina Kurek 19.04.2024 22:25

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wiemy, kto wygrał 6. odcinek. W komentarzach burza. Widzowie mocno podzieleni

fot. KAPiF, Instagram
fot. KAPiF, Instagram

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Kto wygrał szósty odcinek programu Polsatu? Rozstrzygnięcie zaskakujące? Sprawdzamy!

"Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi " na antenie Polsatu

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi" to wyjątkowa 20. edycja show. Program obchodzi w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia na antenie. W tej specjalnej odsłonie biorą udział zwycięzcy poprzednich edycji formatu. A są to Kacper Kuszewski, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Tyszkiewicz, Mateusz Ziółko, Katarzyna Skrzynecka, Filip Lato, Stefano Terrazzino i Aleksandra Szwed.

Jurorami tym razem są Małgorzata Walewska, Robert Janowski oraz Piotr Gąsowski. W charakterze prowadzących ponowie występują Maciej Rock i Maciej Dowbor. 

Janowski nie wytrzymał po tym, co zrobiła uczestniczka "TTBZ". Gorąco już przed emisją odcinka. "Teraz to już nie wiem, czy traktować cię jako aktorkę" "TTBZ". To ona wygrała 5. odcinek. Piotr Gąsowski mocno podpadł. Widownia zaczęła buczeć po tym, co zrobił

Występy uczestników w 6. odcinku "TTBZ"

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Aleksandra Szwed, która po raz kolejny miała za zadanie wcielić się w mężczyzny. Tym razem przypadł jej Lionel Richie, co było dla niej sporym wyzwaniem. Jurorzy stwierdzili, że nie był to najlepszy występ aktorki.

Oleńko kochana, ja też miałem zaszczyt śpiewać Lionela Richie w swojej edycji i chciałem ci powiedzieć, że to też nie był mój najlepszy występ - powiedział Robert Janowski.

Maria Tyszkiewicz w poprzednim odcinku wylosowała Edytę Bartosiewicz i utwór “Sen”. Solidne przygotowania nie poszły na marne i aktorka musicalowa usłyszała wiele pozytywnych słów ze strony jury. 

To było znakomite. Zaczarowałaś nas wszystkich. Ja po prostu zapomniałem, że to jesteś ty. Myślałem, że to Edyta. Marysiu, jestem zachwycony twoim występem. Dziękuję bardzo serdecznie - skomentował Gąsowski.

Filip Lato w tym odcinku miał zaprosić przyjaciela. Jego wybór padł na Michalinę Sosnę, uczestniczkę 10. edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Para stnęła przed wyzwaniem, by wcielić się we włoski duet Angelo i Angela -Ricchie e poveri. Wylosowali piosenkę pt. “Sara Perche ti amo”, a w nauce wymowy pomagał im Stefano Terrazzino, który pochodzi z Sycylii. Lato i Sosna zachwycili Małgorzatę Walewską:

Kocham cię Filip, ja mam zakwasy w policzkach. I ty Michalina byłaś tak wspaniała. Po prostu San Remo jak żywe!

Kolejny na scenę wyszedł Mateusz Ziółko, który wylosował Cass Eliot, wokalistkę, która charakteryzuje się bardzo kobiecym, jak i dojrzałym głosem. Pojawiło się pytanie, czy uczestnik sprosta tej postaci i utworowi “Dream a little dream of me”. Piotr Gąsowski nie krył emocji.

Zaczarowałeś mnie zupełnie. Czuć było w twoim wykonaniu taki dramacik, jaki był w oryginale. To było wzruszające. Dziękuję ci bardzo za moc wzruszeń - wyznał. 

Stefano Terrazzino w tym odicnku wcielił się w Caleba Followill, wokalistę zespołu King of Leon. Piosenka pt. “Use somebody” poruszyła tancerza, który podczas występu świetnie wczuł się w rolę, w ocenie jurorów. 

Dla mnie to był taki rockman, ale poskładany z kryształu. Byłeś w tym taki delikatny, lekko bezradny.  Stefano, ja jestem pod ogromnym wrażeniem twojego rozwoju wokalnego, bo to, że panujesz nad swoim ciałem, jako tancerz, to jest absolutnie naturalne, natomiast ty panujesz nad stałym swoim aparatem wokalnym. Ty po prostu stałeś się świetnym wokalistą. Bardzo ci gratuluje i uwielbiam cię - skomentowała Walewska. 

Po nim na scenie wystąpił Kacper Kuszewski, który wylosował postać Ralpha Kamińskiego. Trenerka śpiewu nazwała tego wykonawcę połączeniem klasyka i kosmity. Jak aktor i były juror show poradził sobie z utworem “Kosmiczne energie"? Robert Janowski był pod wyraźnym wrażeniem.

Ja u Ralpha Kamińskiego cenię sobie to, co on pokazuje nam wszystkim, czyli połączenie teatru, estrady, wyobraźni… i to wszystko było u ciebie dzisiaj. Byłem pasażerem tego statku i sobie poleciałem razem z tobą. Fantastycznie - powiedział. 

Basia Kurdej-Szatan, która w poprzednim odcinku wylosowała wehikuł czasu, postanowiła powtórzyć swój występ w roli Adele sprzed kilku lat. Ponownie przypadł jej utwór “Easy on me”, jednak zmieniła się referencja, więc aktorka przygotowywała się na nowo do tego perfomance'u. Gąsowskiemu po tym występie popłynęły łzy, Janowski nie krył zachwytu:

Teraz to już nie wiem, czy traktować cię jako aktorkę czy wokalistkę. Nie wiem, jak wy to robicie. Było tyle niuansów wokalnych. Było pełnym głosem, półgłosem i falsecikiem. To jest kolejna dziesiątka. Baśka, jestem zachwycony.

Jako ostatnia w 6. odcinku programu zaśpiewała Kasia Skrzynecka. Miała ona za zadanie ponownie wcielić się mężczyznę. Tym razem padło na Johna Travoltę i jego rolę w musicalu, w którym zagrał kobietę. Jak jej poszło?

Byłaś znakomita. To nie ulega wątpliwości, natomiast na twój wielki sukces pracowało też wielkie grono tancerzy i te frędzelki na tobie, które się błyszczały - powiedziała Małgorzata Walewska.

Kto wygrał 6. odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Ten odcinek programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wygrał Stefano Terrazzino, wcielający się w Caleba Followila z King o Leon. Czek o wartości 10 tysięcy złotych zdecydował się przekazać Karolinie z fundacji “Rock'n'roll”.

DSC_7412.jpg
Stefano Terrazzino zwycięzcą 7. odcinka “TTBZ. Najlepsi”, fot. Polsat

W sieci pojawiło się wiele komentarzy po zwycięstwie Terrazzino. Fani mieli mieszane odczucia. Wiele widzów stwierdziło, że jego wygrana była jak najbardziej zasłużona. Sporo osób uznało jednak, że jury tym razem mocno skrzywdziło Basię Kurdej-Szatan i Olę Szwed.

Nooo nieeee. Dzisiaj zdecydowanie powinna wygrać Pani Basia, miałam ciarki przy jej występie, nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że Pani Basia jest niedoceniana przez jurorów tak samo zresztą jak Pani Ola Szwed… Mam nadzieję, że będą miały jeszcze okazję wygrać choć jeden odcinek - pisze jedna z fanek show.

 

Szkoda mi strasznie Oli Szwed. Dzisiejszy Lionel był naprawdę dobry, na pewno nie zasłużyła na same 1. Marysia Tyszkiewicz także za nisko w tabeli, ale z Olą to była przesada już.
Przynajmniej wygrał Stefano i słusznie, bo był w dzisiejszej kreacji bezbłędny w każdym względzie - stwierdziła inna internautka.

Zgadzacie się?

Tabela wyników w 6.odcinku “TTBZ”:

1. Stefano Terrazzino

2. Kacper Kuszewski

3. Barbara Kurdej-Szatan

4. Maria Tyszkiewicz

5. Katarzyna Skrzynecka

6. Filip Lato

7. Mateusz Ziółko

8. Aleksandra Szwed

Wcielenia, które gwiazdy wylosowały na następny odcinek programu:

1. Aleksandra Szwed - Gloria Gaynor

2. Mateusz Ziółko - wehikuł czasu

3. Stefano Terrazzino - Taylor Dane

4. Katarzyna Skrzynecka - Bette Midler

5. Maria Tyszkiewicz - Jon Bon Jovi

6. Barbara Kurdej-Szatan - Billie Eilish

7. Kacper Kuszewski - zaproś przyjaciela - Mezo i Kasia Wilk

8. Stefano Terrazzino - Ryan Gosling