Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Smutny komunikat w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie żyje członkini ekipy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 17.05.2024 23:19

Smutny komunikat w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie żyje członkini ekipy

TTBZ
Fot. Polsat; Instagram

20. edycja “TTBZ” już po finale. Znamy wyniki “Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Finałowy odcinek miał jednak bardzo smutny wydźwięk, wszystko przez śmierć członkini zespołu.

Finał 20. edycji "TTBZ": kto wygrał?

“TTBZ” tej wiosny obchodziło jubileusz. Z okazji okrągłej, 20. edycji do programu zaproszono finalistów poprzednich sezonów. Nic więc dziwnego, że walka w finale była niezwykle wyrównana, a wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. W finale 20. serii “Twoja twarz brzmi znajomo” zmierzyli się:

  • Filip Lato
  • Mateusz Ziółko
  • Maria Tyszkiewicz
  • Stefano Terrazzino

W finale jurorzy już nie oceniali. O zwycięstwie zdecydowało głosowanie widzów. 4. miejsce przypadło Marii Tyszkiewicz, 3. zajął Mateusz Ziółko. Po kolejnej rundzie okazało się, że 2. miejsce zajmuje Stefano Terrazzino, a zwycięzcą 20. edycji programu obwołano Filipa Lato!

Filip Lato, który w finałowym odcinku wcielił się w Elvisa Costello i zaśpiewał jego przebój “She”, przekazał nagrodę główną, czyli czek na 100 tysięcy złotych, Fundacji Siepomaga. Niestety w programie pojawił się też bardzo smutny komunikat, dotyczący śmierci członkini zespołu. O kogo chodzi? Przykre szczegóły poniżej.

Pilny komunikat tuż przed finałem "TTBZ". Polsat dokonał historycznej zmiany "Kpina", "nieśmieszny żart". Wielka afera po półfinale "TTBZ"

Zmarła członkini ekipy "Twoja twarz brzmi znajomo"

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska odpowiadała za stroje uczestników i tancerzy w “Twoja twarz brzmi znajomo” od pierwszej edycji. Zresztą kostiumy jej autorstwa pojawiały się też w programach "Bitwa na Głosy", "Dance, dance, dance" i "Jak oni śpiewają". Kostiumografka była uwielbiana przez cały zespół “TTBZ”. Niestety, zmarła na raka.

Kwiecień-Kaniewska jeszcze pół roku temu miała nadzieję, że udało jej się pokonać nowotwór. Z chorobą walczyła od 2022 roku. W czerwcu 2023 cieszyła się z prawie całkowitej regresji raka i przygotowywała do rekonwalescencji. Niestety, całkiem niedawno znowu trafiła do szpitala. Dziś, podczas finałowego odcinka, twórcy uczcili jej pamięć, poniżej szczegóły.

W finale "Twoja twarz brzmi znajomo" uczcili pamięć zmarłej koleżanki

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska, kostiumografka “TTBZ”, zmarła 12 lutego 2024 roku, niedługo przed rozpoczęciem jubileuszowej, 20. edycji. Nie dożyła niezwykłego sezonu programu, przy którym pracowała od samego początku.

Pod koniec finałowego odcinka widzowie mogli jeszcze raz posłuchać występu Filipa Lato. Artysta znowu pojawił się na scenie, a wtedy po lewej stronie ekranu pojawił się pamiątkowy napis:

Pamięci Kasi Kwiecień-Kaniewskiej – mogliśmy przeczytać na tablicy.

Tym refleksyjnym, smutnym akcentem zakończył się cały odcinek. Poniżej możecie zobaczyć nagrania z finału i zdjęcia Katarzyny.