Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Głosy widzów były nieważne? Fala oburzenia po finale "TTBZ"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 18.05.2024 08:13

Głosy widzów były nieważne? Fala oburzenia po finale "TTBZ"

"Twoja twarz brzmi znajomo"
fot. Instagram

Finał “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już za nami. Poznaliśmy zwycięzcę, którym okazał się być Filip Lato. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z tej decyzji. Fani dali znać, co myślą. Szczegóły. 

"Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi " 20. jubileuszowa edycja

Tej wiosny na ekranach telewidzów emitowana była wyjątkowa edycja programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Z okazji jubileuszu formatu, władze stacji telewizyjnej Polsat zadecydowały, że 20. odsłona show będzie wyglądać inaczej, niż poprzednie. Uczestnikami tym razem byli “Najlepsi”, czyli zwycięzcy i  uczestnicy poprzedniej edycji, a byli to Kasia Skrzynecka, Stefano Terrazzino, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Kacper Kuszewski, Mateusz Ziółko, Barbara Kurdej-Szatan oraz Filip Lato. 

Za panelem jurorskim zasiedli Robert Janowski, Małgorzata Walewska oraz Piotr Gąsowski, który powrócił do produkcji. Gospodarzami “TTBZ” byli ponownie Maciej Dowbor i Maciej Rock. Ekipa programu świętowała 10-lecie show oraz 200-setny odcinek produkcji. 

W tej edycji nie brakowało niesamowitych występów, a w piątek 17 maja odbył się wielki finał programu, do którego dostało się czworo uczestników. 

Znamy zwycięzcę jubileuszowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Smutny komunikat w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie żyje członkini ekipy

Finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Finał 20. edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ponieważ pierwszy raz w historii, to widzowie, a nie jurorzy wybrali zwycięzcę. Do walki o brylantową twarz zakwalifikowali się Mateusz Ziółko, Maria Tyszkiewicz, Filip Lato oraz Stefano Terrazzino. Każdy z uczestników zaprezentował niezwykłe show na scenie. 

Zdaniem jurorów, wszyscy zasłużyli na zwycięstwo. Telewidzowie dokonali wyboru i czwarte miejsce zajęła Maria Tyszkiewicz, która wcieliła się w Palomę Faith. Mateusz Ziółko jako Stan Borys uplasował się na trzecim miejscu. 

Stefano Terrazzino w kreacji Wiesława Michniokwskiego zajął drugie miejsce. Zwycięzcą 20. edycji programu ”Twoja Twarz Brzmi Znajomo” został Filip Lato, który na scenie zrobił show jako Elvis Costello. Otrzymał on nie tylko Brylantową Twarz, ale także czek na 100 tysięcy złotych, który przekazał fundacji Siepomaga.pl.

Fani niezadowoleni po finale "TTBZ"

Każdy z uczestników "Twoja Twarz Brzmi Znajomo” prezentował niezwykły talent i umiejętności w programie. Według przeprowadzonego głosowania najlepszy okazał się być Filip Lato jako Elvis Costello. 

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy z gratulacjami dla zwycięzcy, ale i takie, gdzie fani formatu poddają w wątpliwość głosowanie oraz wyrażają żal, że nie wygrał kto inny, równie utalentowany. 

 • Kpina ze Marysią zajęła 4. miejsce. Najlepsza powinna wygrać. Ewentualnie zająć 2. miejsce , ale nie 4. Odechciało mi się oglądać. Przemilczę to, ale nie wiem czy kiedyś obejrzę jeszcze kolejne edycje.
 • Od samego początku faworyzowany.
 • Znowu Maria była najlepsza i znowu nie wygrała.
 • Ja zazwyczaj nie komentuje takich tematów, ale 1) nie mogę przeżyć, że Kacper Kuszewski nie wszedł do finału, 2) że Mateusz Ziółko zajął 3. miejsce. Filip w niektórych wykonach był rewelacyjny, również w tym finałowym, jednak czuję duży niedosyt.
 • Jestem w szoku, Marysia 4. miejsce! O co tu chodzi? Gratuluję Filipowi ale dla mnie Marysia najlepsza.

Fani poddali też w wątpliwość głosowanie SMS:

 • Brak wyniku %-wego, to jest samozaoranie się Polsatu, że werdykt nadawany jest "live". Te same stroje jury, jak w trakcie konkursu - koincydencja zapewne. Poza tym, wszyscy dzisiaj byli specjalnie charakteryzowani, po raz kolejny, na te kilka minut transmisji 
 • Program nagrany wcześniej i było wiadomo kto wygra. Nie rozumiem po co to glosowanie SMS... Nie jest to w porządku do widzów...
 • TVP współpracuje z Polsatem? Bo te same przekręty idą... Na złość robicie widzom i fanom programu? Ustawka aż śmierdzi...
 • Program był ustawiony lub nagrany wcześniej, bo po ogłoszeniu wyników czwartego miejsca powiedzieli to samo w tym samym czasie wiemy że wygra mężczyzna czy coś takiego.
 • Przekręt.
 • Polsat powinien pokazać wyniki televotingu, bo ostatnia Eurowizja pokazała, że łatwo jest takie głosowanie zmanipulować. Chyba że tu też Izrael maczał palce…
 • Czyli nagrali wcześniej wyniki dzisiejszego głosowania.... Tylko Polsat może być tak głupią stacją....

Co Wy o tym myślicie?

Filip Lato,
Filip Lato, "Twoja twarz brzmi znajomo", fot. Instagram
Finaliści
Finaliści, "Twoja twarz brzmi znajomo", fot. Instagram