Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Poważne zmiany w "The Voice". To już nie są żarty. TVP wzięła się za ulubione show Polaków
Karolina Kurek
Karolina Kurek 18.03.2024 15:10

Poważne zmiany w "The Voice". To już nie są żarty. TVP wzięła się za ulubione show Polaków

"The Voice"
"The Voice", fot. KAPiF

Programy z serii “The Voice” są bardzo popularne wśród telewidzów. Jednak władze Telewizji Polskiej podjęły ważne decyzje odnoście formatu. To może wszystko zmienić. Szczegóły. 

"The Voice" w TVP

“The Voice” to formuła, która cieszy się ogromną popularnością wśród telewidzów. Dostępne są różne odsłony show, mianowicie dla dzieci, dorosłych oraz dla seniorów. Aktualnie na ekranach odbiorników emitowana jest seria “The Voice Kids”. Biorą w niej udział dzieci w przedziale wiekowym 7-14 lat.

 Pierwszym etapem są “Przesłuchania w ciemno”, w których bierze udział 100 kandydatów, wyłonionych w pre-castingach. Zadaniem uczestnika jest sprawić swoim głosem, by któryś z jurorów odwrócił się w jego kierunku. Jeśli to zrobi, automatycznie trafi do jego drużyny. Jeśli będzie to więcej niż jeden juror, wtedy uczestnik sam wybierze, do czyjej drużyny chce trafić. Pierwszy etap kończy się skompletowaniem 18- osobowej grupy przez każdego trenera. 

Podczas kolejnego kroku, jakim są “Biwy” jurorzy wystawiają podopiecznych do stoczenia pojedynku, a potem wybierają, kto przechodzi dalej. W następnym etapie podejmują oni decyzję, kto trafi do finału. A są to trzyosobowe składy każdego trenera. Zwycięzcę wybierają telewidzowie za pomocą głosowania. 

Widzowie "The Voice Kids" wściekli na jurorów. Wytknęli im oburzającą decyzję: "Ustawione jak nie wiem" Natasza Urbańska zalała się łzami na planie "The Voice Kids". Pierwszy raz opowiedziała o tym publicznie

"The Voice Kids" na antenie Telewizji Polskiej

Pierwszy odcinek 7. edycji “The Voice Kids” zadebiutował na antenie 24 lutego 2024 roku. Gospodarzami programu ponownie zostali Ida Nowakowska i Tomasz Kammel. Zmienił się jednak skład jury. 

W roli trenerów nadal występuje wokalistka Cleo oraz duet Tomson i Barona. Niestety, Dawid Kwiatkowski podjął decyzję, po zakończeniu poprzedniej odsłony formatu, że rezygnuje. Jego miejsce w fotelu jurorskim zajęła znana telewidzom piosenkarka oraz aktorka Natasza Urbańska. 

Odcinki “The Voice Kids” emitowane są w soboty o godzinie 20:00.

Zmiany w "The Voice"

Władze Telewizji Polskiej postanowiły kontynuować popularną formułę “The Voice”. Nie obędzie się jednak bez zmian. Jak informuje portal Wirtualne Media, mówi się o wymianie prowadzących oraz jurorów, ale nie tylko. Nie wiadomo jednak, czy modyfikacje obejmą wszystkie odsłony oraz kto dokładnie pożegna się z dotychczas zajmowaną funkcją. 

Pewnym jest natomiast zmiana studia, gdzie nagrywane są programy z serii “The Voice”. Już niedługo zostaną przeniesione do nowego kompleksu Telewizji Polskiej, przy ulicy Woronicza. Do dyspozycji stacji są dwa ogromne studia. 

W jednym z nich będzie także kręcone “Pytanie na śniadanie”. Castingi do nowych odsłon popularnej formuły powinny ruszyć późną wiosną. Z kolei oddanie nowego kompleksu do użytku planowane jest na maj. 

"The Voice", fot. KAPiF
"The Voice", fot. KAPiF
"The Voice", fot. KAPiF
"The Voice", fot. KAPiF