Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Oto zwycięzca "The Voice of Poland"! Znamy kolejny najlepszy głos w Polsce
Anna Lipska
Anna Lipska 25.11.2023 22:42

Oto zwycięzca "The Voice of Poland"! Znamy kolejny najlepszy głos w Polsce

Finał The Voice of Poland
The Voice of Poland, fot. Instagram/voiceofpoland

Finał “The Voice of Poland”. Kto wygrał 14. sezon show? Maja Walentynowicz z drużyny Justyny Steczkowskiej, Antoni Zimnal z teamu Marka Piekarczyka, Becky Sangolo od Tomsona i Barona, czy Jan Górka z zespołu Lanberry? Oto wyniki. Kim jest zwycięzca? 

Finał "The Voice of Poland 14"

Finał “The Voice of Poland 14” już za nami. Kto wygrał? Czy triumfowała Maja Walentynowicz z drużyny Justyny Steczkowskiej, a może Antoni Zimnal z grupy Marka Piekarczyka, czy też górą była Becky Sangolo od Tomsona i Barona, a może Jan Górka z teamu Lanberry? Stawka w programie jest spora: kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, tytuł „najlepszego głosu w Polsce” i nagroda 50 tysięcy złotych!

Przesłuchania w ciemno, bitwy, nokauty, live, to wszystko przeszli, żeby ostatecznie zmierzyć się w finale. Zwycięzcę wyłonili widzowie, wysyłając wiadomość SMS o określonej treści.

TYLKO U NAS: Taksówkarz opowiedział, jak zachował się juror "The Voice". Coś takiego nie zdarza się często Lanberry spotyka się z uczestnikiem "The Voice". Informacje o związku jurorki i wokalisty właśnie obiegły media

Finał "The Voice of Poland 14". Goście specjalni

Kto wygrał 14. sezon show? Maja Walentynowicz z drużyny Justyny Steczkowskiej, Antoni Zimnal z teamu Marka Piekarczyka, Becky Sangolo od Tomsona i Barona, czy Jan Górka z zespołu Lanberry? O tym zadecydowali widzowie. 

Występy finalistów na żywo były przerywane przez zaproszone do programu gwiazdy, które prezentowały się na scenie show Dwójki. W roli prowadzących zobaczyliśmy Tomasza Kammela oraz Aleksandra Sikorę.

Na scenę powrócił zwycięzca poprzedniej edycji Dominik Dudek. Nowy singiel “Carpe Diem” zaprezentowała Justyna Steczkowska. Swój wielki przebój "A Beautiful Life" wykonał duński wokalista i odtwórca głównej roli w filmie Neflix “Piękne Życie”, Christopher. Wystąpił również Rea Garvey z legendarnego zespołu Reamonn, z hitem „Supergirl”.

Finał został podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich każdy finalista zaśpiewał zagraniczną piosenkę oraz wystąpił ze swoim trenerem. Ten z najmniejszą ilością głosów, pożegnał się ze sceną „The Voice of Poland”. Okazało się, że w następnej części nie wystąpi Maja. 

W drugim etapie już pozostałych troje finalistów zaśpiewało polskie przeboje. I ponownie uczestnik, który zgromadził najmniej głosów widzów, opuścił program. Tym razem pożegnaliśmy Becky.

Becky Sangolo, finał
Becky Sangolo, finał "The Voice of Poland 14", fot. KAPIF


W ostatniej już trzeciej rundzie na scenie zmierzyło się ze sobą dwóch finalistów. Każdy zaśpiewał swój singiel, który po raz pierwszy zaprezentował w trakcie półfinału. Kto wygrał? Antoni Zimnal czy Jan Górka? Panowie zachwycili publiczność, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. 
 

Jan Górka wygrał "The Voice of Poland 14", kim jest zwycięzca?

Według widzów najlepszy był Jan Górka i zgarnął kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska, tytuł „najlepszego głosu w Polsce”, nagrodę 50 tysięcy złotych i Złoty Bilet na koncert debiutów w Opolu!

Kim jest młody wokalista? Jan Górka ma 20 lat. Pochodzi z Raciborza. Tam skończył liceum, po czym przeniósł się do Wrocławia. Studiuje mechatronikę-fizykę kwantową na Politechnice Wrocławskiej. Hobbystycznie buduje dość nietypowe urządzenia takie jak paralizatory, czujniki czy roboty. Ale przede wszystkim śpiewa i pisze teksty piosenek.

Jan Górka wygrał
Jan Górka wygrał "The Voice of Poland 14", fot. KAPIF
Jan Górka wygrał
Jan Górka wygrał "The Voice of Poland 14", fot. KAPIF
Jan Górka wygrał
Jan Górka wygrał "The Voice of Poland 14", fot. KAPIF
Jan Górka wygrał
Jan Górka wygrał "The Voice of Poland 14", fot. KAPIF