Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Czas Macieja Dowbora w Polsacie jest już policzony. Ujawniono, kto czai się na jego stanowisko
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 20.03.2024 10:17

Czas Macieja Dowbora w Polsacie jest już policzony. Ujawniono, kto czai się na jego stanowisko

Maciej Dowbor
Maciej Dowbor, fot. KAPiF

Maciej Dowbor od lat kojarzony jest z Polsatem. Na jaw jednak zaczęły wychodzić nowe fakty, sugerujące to, że kariera prezentera tam, może się zakończyć. Zdradzono również, kto mógłby go zastąpić w prowadzeniu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Maciej Dowbor w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

W najnowszej odsłonie programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" dokonano licznych zmian, z których jedną z najbardziej dyskutowanych jest nowa para prowadzących. Maciej Rock dołączył do zespołu po odejściu Piotra Gąsowskiego, który opuścił program po Katarzynie Skrzyneckiej. Wraz z Rockiem na ekranie pojawi się Maciej Dowbor, stały bywalec muzycznego show od jego początków. 

Okazuje się, że obaj prowadzący znają się od dwóch dekad i ich relacja wzbogacona jest o nutkę sarkazmu. W wywiadzie z Dowborem reporterka “Świata Gwiazd” poprosiła prezentera o opinię na temat umiejętności swojego kolegi z programu.

Z Rockiem się znamy 20 lat prawie, jesteśmy ze sobą też mocno rodzinnie powiązani, przyjacielsko. Ale pytanie nie było o to, czy jest moim przyjacielem, tylko czy jest dobrym prowadzącym, jest słabym prowadzącym — żartował Maciej Dowbor w rozmowie z Moniką Maszkiewicz.

Nie wiadomo jednak, jak długo ten duet prowadzących będzie jeszcze gościł razem w “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Mówi się bowiem o tym, że Maciej Dowbor poważnie zastanawia się nad zmianą stacji. 

Polsat podjął ważną decyzję ws. Piotra Gąsowskiego Widzowie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" reagują na następcę Piotra Gąsowskiego. "Zmiana na duży plus"

Maciej Dowbor myśli o zmianie stacji

Maciej Dowbor rozważa poważnie zmianę pracodawcy, zastanawiając się nad przejściem do Telewizji Polskiej. Tym samym mógłby wzmocnić rodzinny wizerunek, dołączając do firmy, w której już pracuje jego matka, Katarzyna Dowbor. Jednakże, obecnie nie musi martwić się o finanse ani o swoją pozycję zawodową, ponieważ program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" cieszy się ogromną popularnością, a Maciej jest uwielbiany przez widzów i kolegów z planu. Producentom show mogłoby być trudniej, gdyby musieli znaleźć zastępstwo dla niego.

Od jakiegoś czasu mówi się, że Maciek Dowbor rozgląda się za pracą w TVP. Polsat musi brać pod uwagę taki scenariusz, że zniknie i jesienią nie będzie go w stacji. Na razie nieoficjalnie rozpatrywany jest plan alternatywny, w którym to Piotr Gąsowski zostaje głównym prowadzącym, tak jak kiedyś – mówił informator Polsatu portalowi “ShowNews”.

Planowanych zmian ciąg dalszy

To jeszcze nie byłby koniec zmian. Jeśli Piotr Gąsowski powróci do roli prowadzącego z jury, będzie potrzebne kogoś, kto zająłby jego miejsce. W tej roli rozważana jest Katarzyna Skrzynecka, co oznaczałoby kolejny spektakularny powrót do programu. Dodatkowo, jesienią może zwolnić się miejsce po Robercie Janowskim, który poważnie rozważa ponowne objęcie roli gospodarza w programie "Jaka to melodia" w TVP.

Jak ustalił “ShowNews” odejście Macieja Dowbora otworzy furtkę dla każdego, kto ma zamiar walczyć o podwyżkę. Początkowo część pieniędzy z jego kontraktu po prostu zostanie przekierowana do innych uczestników, a później można będzie rozważać zmiany personalne. Nieoficjalnie mówi się, że każdy uczestnik może liczyć na znacznie większe pieniądze za każdy odcinek - znacznie przekraczające 10 tysięcy złotych.

Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Maciej Dowbor, fot. KAPiF
Tagi: Polsat