Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Wielki sukces Agnieszki Pilaszewskiej. "Gry rodzinne" napisane przez aktorkę debiutują na Netflixie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.09.2022 21:40

Wielki sukces Agnieszki Pilaszewskiej. "Gry rodzinne" napisane przez aktorkę debiutują na Netflixie

Netflix, Agnieszka Pilaszewska
Kadr z: zwiastun filmu "Gry rodzinne", reż. Łukasz Ostalski, Netflix (2022)

Agnieszka Pilaszewska znana jest polskim widzom głównie jako Alinka z serialu "Miodowe lata". Mało kto wie, że aktorka zajmuje się też pisaniem scenariuszy. Właśnie odniosła kolejny sukces zawodowy: wczoraj na platformie Netflix premierę miał serial, przy którym pracowała.

Jako aktorka debiutowała w 1986 roku. Wystąpiła wtedy w warszawskim Teatrze Ateneum. Dziś ma na koncie wiele ról teatralnych, serialowych i filmowych, w takich produkcjach, jak "Barwy szczęścia", "Glina" i "Na dobre i na złe". Wygląda też na to, że jej kariera scenarzystki tylko nabiera tempa.

Agnieszka Pilaszewska i "Gry rodzinne" w serwisie Netflix

Przygoda aktorki ze scenopisarstwem rozpoczęła się ponad 10 lat temu. W 2011 roku została autorką scenariusza do serialu TVN "Przepis na życie". Później spod jej ręki wyszły jeszcze narracje do serii tej samej stacji "Sama słodycz". W 2017 roku współtworzyła scenariusze do produkcji AXN "Ultraviolet", a w zeszłym roku do filmu "To musi być miłość".

Wczoraj premierę miał nowy polski serial produkcji Netflixa "Gry rodzinne". Reżyserem jest Łukasz Ostalski, za scenariusz odpowiada zaś właśnie Pilaszewska. To ogromny sukces, ponieważ zasięg platformy streamingowej jest daleko większy niż jakiejkolwiek rodzimej stacji.

W rolach głównych komediodramatu pojawiają się takie gwiazdy, jak Eliza Rycembel, Edyta Olszówka, Izabela Kuna, Marek Kalita, Paweł Deląg, Małgorzata Mikołajczak i Piotr Pacek. Serial zaplanowano na osiem odcinków – nie wiadomo jeszcze, czy spodziewane są kolejne sezony.

Produkcja opowiada o ślubie studentki medycyny z bogatym chirurgiem plastycznym. W dniu, w którym ma odbyć się uroczystość, para zdaje sobie jednak sprawę, że nie mają ze sobą wiele wspólnego. To, co ich łączy, to wspólne tajemnice i kłamstwa. Niestety, to co obie strony chciały ukryć, wyjdzie na jaw właśnie w trakcie zaślubin. Jak zareagują zebrani goście weselni?

Zobacz zdjęcia i film:

Agnieszka Pilaszewska EA
Agnieszka Pilaszewska, fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Roksana Węgiel już nie ukrywa ukochanego? Późnym wieczorem wrzuciła wymowne zdjęcie

  2. Radosław Majdan w "DDTVN" ujawnił, co przeżywał w szkole. Nauczyciele nie mogli znieść jego wyglądu

  3. Jacek Kurski gorzko o byłych pracownikach. Nie mają już czego szukać w TVP, zdradził powód

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].