Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Już się zaczęło! Znani dziennikarze PRZECHODZĄ z Polsatu do TVP. Mamy listę nazwisk
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.12.2023 22:15

Już się zaczęło! Znani dziennikarze PRZECHODZĄ z Polsatu do TVP. Mamy listę nazwisk

Polsat / TVP
Gwiazdy Polsatu przechodzą do TVP, fot. East News

Zmiany w kadrach TVP nabierają tempa. Teraz padają już konkretne nazwiska. Jak się okazuje, do Telewizji Polskiej już niedługo mogą przejść gwiazdy Polsatu. Jacy dziennikarze zmienili pracę?

Kto odchodzi z TVP?

Obecnie coraz więcej mówi się o zmianach, jakie mają zajść w Telewizji Polskiej. Po zwycięstwie dotychczasowej opozycji i powołaniu nowego rządu Donalda Tuska ministrem kultury i dziedzictwa narodowego został Bartłomiej Sienkiewicz. To między innymi on będzie musiał przeprowadzić reformy w mediach państwowych.

Tymczasem w kuluarach pojawiają się doniesienia, że największe gwiazdy TVP, które zrobiły karierę za czasów Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza same uciekły z okrętu, zanim otrzymały zwolnienia. Na tej liście wymieniani są Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

Teraz zaczęły pojawiać się nazwiska dziennikarzy, którzy w chwale powracają do telewizji publicznej lub też dokonują całkiem nowego dla nich transferu. Niektóre nazwiska są bardzo gorące, szczegóły poniżej.

Michał Adamczyk odszedł z TVP. Beata Tadla nie odpuszcza! Ośmieszyła go jednym zdjęciem. "Mam dużo więcej" TYLKO U NAS: Z "Pytania na śniadanie" znika jedna z gwiazd. Znamy powód. "TVP szykuje sporą niespodziankę"

Jacy dziennikarze wrócą do Telewizji Polskiej?

Dziennikarze, którzy w przeszłości związani byli z Telewizją Polską, ale odeszli lub zostali zwolnieni po 2016 roku, teraz mają szansę powrócić do dawnej stacji. Na liście osób, które podobno mają powrócić do TVP, wymieniani są Beata Tadla, Maciej Orłoś, Agata i Michał Cholewińscy i Marta Budzyńska.

Tymczasem coraz więcej przedstawicieli mediów z innych stacji ostrzy sobie zęby na nowe posady. Teraz portal Wirtualne Media podał nazwiska dziennikarzy dobrze znanych z Polsatu. Serwis podaje, że niektórzy z nich już złożyli wypowiedzenia, jednak zgodnie z umowami pozostaną na Polsacie jeszcze do stycznia 2024. Kto jest na tej liście?

TVP, Polsat
Zmiany w kadrze TVP i Polsatu, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gwiazdy Polsatu przechodzą do TVP

Praca w „nowej”, odmienionej telewizji publicznej to duża szansa dla wielu dziennikarzy. Nie chodzi jedynie o wysokie pensje, ale też prestiż wynikający z pracy w Telewizji Polskiej. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, propozycje przeniesienia z Polsatu do TVP otrzymało przynajmniej kilku dziennikarzy.

Jedną z takich osób jest Piotr Jędrzejek, który podobno miałby zostać prowadzącym „Panoramy” lub programów kanału TVP Info. Z kolei znani z polsatowskiego kanału Wydarzenia24 Wioleta Wramba i Bartosz Cebeńko mają właśnie prowadzić negocjacje.

A wy kogo chcielibyście zobaczyć w Telewizji Polskiej?

Piotr Jędrzejek
Piotr Jędrzejek, fot. Polsat News
Wioleta Wramba, Bartek Cebeńko
Wioleta Wramba i Bartek Cebeńko, fot. Kurnikowski/AKPA
Wioleta Wramba
Wioleta Wramba, fot. Pawel Wodzynski/East News

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: Polsat TVP