Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Złote Maliny 2023. Ogłoszono nominacje do antynagród, na liście dwie polskie produkcje
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 23.01.2023 14:15

Złote Maliny 2023. Ogłoszono nominacje do antynagród, na liście dwie polskie produkcje

Złote Maliny 2023
Kadr z: "Kolejne 365 dni", Netflix (2022)

Rozdanie nagród za najgorsze filmy ubiegłego roku często wiążę się z równymi emocjami, jak i słynne Oscary. W sieci pojawiła się pełna lista nominacji do Złotych Malin 2023. Wśród "wyróżnionych" pojawiły się też polskie tytuły.

Choć branża filmowa cały rok czeka na galę rozdania nagród Akademii Filmowej, miłośnicy kina postanowili sami uhonorować pozycje, które nie powinny pojawić się na wielkim ekranie. Artyści często z trwogą obserwują pojawiającą się listę nominacji do antynagród świata filmu. W tym roku Polacy mogą się "pochwalić" wyróżnieniem w dwóch kategoriach.

Złote Maliny 2023: erotyk Blanki Lipińskiej wśród nominacji

Ceremonia nagrodzenia najgorszych dzieł światowej kinematografii odbywa się już od 1981 roku. Do tej pory polscy twórcy mogli spokojnie odetchnąć z ulgą, gdy wśród nominowanych nie znalazły się ich nazwiska. Niestety wszystko zmieniła ekranizacja erotyka Blanki Lipińskiej.

Już w 2021 roku pierwsza część "365 dni" została "wyróżniona" statuetką z tworzywa sztucznego w kategorii Najgorszy scenariusz. Łącznie zyskała wtedy sześć nominacji. W tym roku również zwróciła uwagę krytyków. Podczas rozdania Złotych Malin 2023 będzie walczyć w dwóch kategoriach.

Wygląda na to, że kolejne dwie części głośnej produkcji nie przypadły do gustu krytykom. Zarówno "365 dni: Ten dzień" jak i "Kolejne 365 dni" będą rywalizowały w kategorii Najgorszy prequel, remake, plagiat lub sequel. To jednak nie koniec wiadomości, ponieważ w kategorii Najgorsza filmowa para swoją nominację otrzymali bohaterowie obu sequeli.

Twórcy mogą się jedynie pocieszyć faktem, że wśród "wyróżnionych" produkcji znalazły się również najgłośniejsze tytuły Hollywood m.in.: "Blondynka" oraz "Elvis". Na ogłoszenie nominacji dla najlepszych produkcji filmowych będziemy musieli poczekać jeszcze jeden dzień.

Złote Maliny 2023: pełna lista nominacji

Najgorszy film

"Blondynka" "Pinokio" "Miłego żalu" "Córka króla" "Morbius"

Najgorszy aktor

Machine Gun Kelly – "Miłego żalu" Pete Davidson – "Pies w rozmiarze XXL" Tom Hanks – "Pinokio" Jared Leto – "Morbius" Sylvester Stallone – "Samarytanin"

Najgorsza aktorka

Ryan Kiera Armstrong – "Podpalaczka" Bryce Dallas Howard – "Jurassic World: Dominion" Diane Keaton – "Mack & Rita" Alicia Silverstone – "Rekin" Kaya Scodelario – "Córka króla"

Najgorza aktorka drugoplanowa

Adria Arjona – "Morbius" Lorraine Bracco – "Pinokio" Penélope Cruz – "355" Bingbing Fan – "355" i ‘"Córka króla" Mira Sorvino – "Lamborghini: Człowiek, który stworzył legendę"

Najgorszy aktor drugoplanowy

Pete Davidson – "Miłego żalu" Tom Hanks – "Elvis" Xavier Samuel – "Blondynka" Mod Sun – "Miłego żalu" Evan Williams – "Blondynka"

Najgorsza ekranowa para

Machine Gun Kelly & Mod Sun – "Miłego żalu" para bohaterów bazująca na prawdziwych postaciach w scenie w Białym Domu – "Blondynka" Tom Hanks i jego obciążona lateksem twarz – "Elvis" Andrew Dominik i jego problemy z kobietami – "Blondynka" Oba sequele "365 dni"

Najgorszy reżyser

Judd Apatow – "Bańka" Machine Gun Kelly i Mod Sun – "Miłego żalu" Andrew Dominik – "Blondynka" Daniel Espinosa – "Morbius" Robert Zemeckis – "Pinokio"

Najgorszy scenariusz

"Blondynka" "Pinokio" "Miłego żalu" "Jurassic World: Dominion" "Morbius"

Najgorszy prequel, remake, plagiat lub sequel

"Blondynka" "365 dni: Ten dzień" i "Kolejne 365 dni" "Pinokio" "Podpalaczka" "Jurassic World: Dominion"

Złote Maliny 2023
Złote Maliny 2023

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Glamour