Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Maciej Dolega przeszedł z TVN24 do TVP Info
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:18

Maciej Dolega przeszedł z TVN24 do TVP Info

Maciej Dolega przechodzi do konkurencji
Fot. Andrzej Iwanczuk / East News
  • Maciej Dolega kończy przygodę zawodową z Grupą TVN

  • Prezenter przechodzi do konkurencyjnej stacji, gdzie wystąpi między innymi w magazynie porannym

  • Ostatni głośny transfer z TVN do Telewizji Polskiej dotyczył jednego z najpopularniejszych polskich choreografów

Maciej Dolega ma szansę zostać medialnym “bohaterem” dnia dzisiejszego. Wszystko za sprawą decyzji, jaką ogłosił między innymi na łamach Twittera. Nad takim zawodowym krokiem musiał rozmyślać jednak dużo wcześniej. Prezenter kończy przygodę z Grupą TVN, by dołączyć do szeregów Telewizji Polskiej. Już niebawem Maciej Dolega będzie miał szansę sprawdzić się w roli prowadzącego odświeżonego formatu “Wstaje dzień”.

Maciej Dolega przechodzi do konkurencji

Gotowy na nowe wyzwania Maciej Dolega ogłasza duże zmiany. Dotyczą one przede wszystkim jego własnego życia i kariery, lecz w pewien sposób dotkną także telewidzów dwóch stacji - TVN, z której dziennikarz odchodzi, oraz TVP, w jakiej zamierza rozpocząć kolejny zawodowy rozdział.

Maciej Dolega poinformował rodaków o roszadach za pomocą wpisu na Twitterze. Transfer został również oficjalnie potwierdzony przez Jarosława Olechowskiego, przedstawiciela Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jak zapewniał Olechowski, ostatnio na jego biurku pojawia się wiele potencjalnych kandydatur od pracowników z konkurencyjnych stacji.

Sam Maciej Dolega wydaje się zadowolony z podjętych działań. Wpis, jaki opublikował na Twitterze, wyraża ekscytację przed nowym wyzwaniem i pewną dozę sentymentu. Jak wspomina dziennikarz, to właśnie TVP otworzyło mu przed laty możliwości zawodowe w branży medialnej.

- Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania - podkreśla w social mediach prezenter.

Wiadomo już, w jakim formacie powróci do szeregów Telewizji Polskiej Maciej Dolega. Zgodnie z tym, co przekazał dziennikarz w mediach społecznościowych, telewidzowie będą mogli oglądać go w programie “Wstaje dzień”. Nowe odsłony tego programu mają zagościć na antenie w weekendy. Sam Maciej Dolega zadebiutuje w roli prowadzącego, podają media, w poniedziałek 12 kwietnia.

Maciej Dolega zaczynał przygodę z pracą w telewizji w roli reportera oraz redaktora TVP Info. W 2012 roku przeszedł do konkurencyjnej stacji TVN. W ostatnim czasie jego zawodowe zadania skupiały się na prezentowaniu pogody. Z prezenterem mogli “przywitać się” między innymi fani magazynu śniadaniowego “Dzień Dobry TVN”.

Szeregi TVP zasiliła niedawno inna gwiazda konkurencyjnej stacji

W ostatnich miesiącach szczególnie głośno było także o innym, podobnym transferze. Ze stacji TVN do Telewizji Polskiej przeszedł bowiem słynny choreograf Agustin Egurrola, który od lat pokazywał się odbiorcom w roli jurora popularnego programu “Mam Talent!”. Informacje w tej sprawie dotarły do mediów w lutym 2021 roku, gdy ogłoszono oficjalnie skład jury 3. edycji programu “Dance Dance Dance”.

O czym nie każdy jednak wie, Agustin Egurrola współpracował z Telewizją Polską zanim stacja ogłosiła go swoim gwiazdorem. Pracował między innymi przy programie “Voice of Poland”, gdzie zajmował się oczywiście choreografią.

[EMBED-1048]

[EMBED-1049]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Onet, Twitter, o2.pl

Tagi: TVN TVP