Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Internauci sugerują "ustawkę" wyników Eurowizji. Loreen już wcześniej wiedziała, że wygra?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.05.2023 08:00

Internauci sugerują "ustawkę" wyników Eurowizji. Loreen już wcześniej wiedziała, że wygra?

Loreen
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Internauci uwielbiają doszukiwać się teorii spiskowych i potencjalnych oszustw. Nie inaczej było w przypadku tegorocznej Eurowizji. Pewien tiktoker twierdzi, że znalazł dowód na to, że zwycięstwo Loreen było ustawione, a ta musiała o nim wiedzieć wcześniej. Dlaczego?

Według jego argumentacji na ustawkę ma wskazywać jeden niezbity dowód. Czy to wystarczająco przekonujące?

Eurowizja 2023: Zwycięstwo Loreen ustawione?

Choć Loreen była ewidentną faworytką bukmacherów i dziennikarzy jeszcze przed finałem, wiele osób jest niezadowolonych z jej tryumfu. Niektórzy twierdzą, że cały plebiscyt został ustawiony. Pewien tiktoker uważa, że dowodem w tej sprawie jest mikrofon.

Co ciekawe, nie tyle samo urządzenie było podejrzane, co fakt jego noszenia. Loreen miała go bowiem na sobie ciągle, choć teoretycznie nie było takiej potrzeby.

Zagraniczni internauci kpią z Blanki po eurowizyjnym występie, zareagowało nawet BBC. TVP odpowie?

Loreen wiedziała, że wygra?

Wspomniany wyżej internetowy śledczy dostrzegł, że Szwedka cały czas, gdy słuchała werdyktów jury z poszczególnych krajów, miała na sobie mikrofon, do którego śpiewała. Tiktoker wytłumaczył, że piosenkarka koncertowała jako dziewiąta, a do występu zwycięzcy, którym teoretycznie mógł być każdy, było jeszcze sporo czasu. 

Internauta twierdzi na tej podstawie, że Loreen już wtedy była przygotowana do tryumfalnego występu, dlatego miała mikrofon, choć jeszcze oficjalnie nie ogłoszono wyników. Gdyby nie wiedziała, że wygra, zdjęłaby go, żeby zwyczajnie dać sobie odpocząć. 

Eurowizja 2023: Loreen wygrała z powodu rocznicy zwycięstwa Abby?

Niektórzy internauci twierdzą także, że Eurowizja została ustawiona, aby w ten sposób uczcić rocznicę zwycięstwa tego konkursu przez szwedzki zespół Abba z piosenką “Waterloo”. Grupa tryumfowała w 1974 roku, więc organizowana w przyszłym roku Eurowizja będzie dla Szwedów idealną okazją do świętowania 50-lecia tego historycznego wydarzenia.

Co więcej, Abba również wygrała podczas Eurowizji w Wielkiej Brytanii, więc sytuacja wręcz idealnie pasuje do tej, w jakiej obecnie znalazła się Loreen. 

Teoria ta nie podoba się wszystkim fanom show, którzy bronią szwedzkiej reprezentantki i twierdzą, że przez długi czas nie miała na sobie mikrofonu i założyła go, dopiero gdy zaczęła otrzymywać 12 punktów od jury.

Zobacz zdjęcia:

Loreen 3.jpg
fot. Rex Features/East News
Loreen 1.jpg
fot. OLI SCARFF/AFP/East News
Loreen 2.jpg
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Źródło: plotek.pl

Tagi: Eurowizja