Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Elżbieta Jaworowicz kończy 75 lat
Barbara Bujar
Barbara Bujar 24.03.2022 09:19

Elżbieta Jaworowicz kończy 75 lat

Elżbieta Jaworowicz kończy 75 lat
kadr z programu "Sprawa dla reportera"/vod.tvp.pl
  • Elżbieta Jaworowicz urodziła się dokładnie 75 lat temu – 31 marca 1946 roku

  • Charyzmatyczna i pełna pasji dziennikarka od 38 lat prowadzi „Sprawę dla reportera”

  • Mimo ogromnych sukcesów zawodowych Jaworowicz żałuje, że nigdy nie została matką

  • „Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało” – mówiła na łamach „Dobrego Tygodnia”

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Dziennikarka, która od blisko czterdziestu lat nie schodzi z telewizyjnej Jedynki, właśnie dziś obchodzi swoje 75 urodziny. Jak wygląda życie prywatne jednej z najpopularniejszych reporterek w Polsce?

Elżbieta Jaworowicz prywatnie

Elżbieta Jaworowicz urodziła się 31 marca 1946 roku w Nisku. Ukończyła studia w zakresie filologii hebrajskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz została absolwentką Wyższego Studium Zawodowego Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Niedługo po otrzymaniu dyplomu rozwinęła swoje skrzydła i wkroczyła na antenę Telewizji Polskiej.

O życiu prywatnym gwiazdy TVP nikt nigdy nie wiedział zbyt wiele. Elżbieta Jaworowicz od zawsze stara się oddzielać sprawy rodzinne od zawodowych, dlatego rzadko wpuszcza kamery poza kulisy „Sprawy dla reportera”. W mediach można doszukać się jednak informacji dotyczących życia miłosnego dziennikarki.

Elżbieta Jaworowicz trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był biznesmen, któremu udało się zachować największą anonimowość. Po rozpadzie tego małżeństwa dziennikarka związała się z kierowcą rajdowym, Lechem Jaworowiczem. Choć ten związek także nie przetrwał próby czasu, dziennikarka postanowiła pozostać przy nazwisku byłego męża.

Po nieudanym małżeństwie z Lechem Jaworowiczem reporterka TVP stała się dużo ostrożniejsza. Gdy na jej drodze stanął były rzecznik MON, Eugeniusz Mleczak, dziennikarka nie była pewna, czy chce ponownie wstępować w związek małżeński. Zdecydowała się na to dopiero po wielu latach.

Elżbieta Jaworowicz i Eugeniusz Mleczak są razem od ponad dwóch dekad. Mimo to ich ślub odbył się zaledwie dziesięć lat temu. Zarówno z obecnym partnerem, jak i dwoma jego poprzednikami, prowadząca „Sprawę dla reportera” nigdy nie zdecydowała się na założenie pełnej rodziny i urodzenie dziecka. Dziś bardzo tego żałuje.

Wyrzuca sobie, że nigdy nie została mamą

W życiu Elżbiety Jaworowicz nigdy nie nadszedł moment, w którym świadomie podjęłaby ona decyzję o zajściu w ciążę. Choć wiele lat temu nie przeszkadzało jej życie we dwoje, z perspektywy czasu patrzy jednak na to nieco inaczej. W wywiadzie dla „Dobrego Tygodnia” przyznała niegdyś, że gdyby miała szansę cofnąć czas, z pewnością postąpiłaby inaczej.

- Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało. Szczęściem jest posiadanie rodziny, która daje wsparcie. Ale mój partner mówi mi: „Dobrze, że w ogóle spotkaliśmy się, bo przecież mogliśmy się nie spotkać” – wyznała dziennikarka.

Imponująca kariera Elżbiety Jaworowicz

W przeciwieństwie do życia prywatnego w zawodowym nie ma takiego elementu, na który Elżbieta Jaworowicz mogłaby narzekać. Gwiazda TVP od 38 lat prowadzi autorski program „Sprawa dla reportera”, w który wkłada całe swoje serce i mnóstwo zaangażowania. Widzowie doceniają jej starania – format niezmiennie od 29 stycznia 1983 roku cieszy się kilkumilionową oglądalnością.

„Sprawa dla reportera” doczekała się już 791 odcinków, a Elżbieta Jaworowicz wciąż nie zwalnia tempa. Przygotowując każdy odcinek, dzieli go na dwie części – zrealizowany wcześniej materiał reporterski oraz rozmowę z ekspertami w studiu. Kolejną odsłonę sympatycy programu będą mogli zobaczyć jeszcze w tym tygodniu.

kadr z programu "Sprawa dla reportera"/vod.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Viva, Wikipedia

Tagi: TVP