Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > 30 lat temu Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę. Dziś pisze scenariusze dla TVP
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:17

30 lat temu Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę. Dziś pisze scenariusze dla TVP

TVP
Piotr Molecki/East News & youtube.com/screen Andrzej Zaucha
  • 30 lat temu Yves Goulais zabił dwie osoby

  • Scenarzysta spędził za kratkami ponad 14 lat

  • Dziś pracuje dla TVP

Yves Goulais, który współpracuje dziś z TVP, ma na swoim koncie wyrok za zabójstwo. Do czynu zabronionego popchnęła go zazdrość, jaką poczuł, dowiedziawszy się o romansie małżonki Zuzanny Leśniak z wokalistą Andrzejem Zauchą. Dziś Yves Goulais należy do ekipy jednego z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej.

Mroczna przeszłość pracownika TVP

Dzisiejszy pracownik TVP, Yves Goulais, jak sam przyznaje, był niegdyś na najlepszej drodze do tego, by stać się potworem. Zabójstwo, jakiego się dopuścił, miało miejsce w październiku na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Yves Goulais zaczaił się tego dnia na wokalistę Andrzeja Zauchę, który wybrał się z Zuzanną Leśniak do teatru. Gdy dwójka wyłoniła się z budynku, napastnik otworzył ogień. Wykorzystał w tym celu małokalibrowy karabinek, jaki udało mu się przemycić do Polski. Yves Goulais oddał łącznie dziewięć strzałów; podczas gdy wokalista zginął na miejscu, żona dzisiejszego pracownika TVP zmarła po przetransportowaniu do szpitala.

Po zdarzeniu Yves Goulais od razu oddał się w ręce policji. Sprawca usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności, z czego odsiedział dokładnie 14 lat i 2 miesiące, wychodząc na 10 miesięcy przed oficjalnym zakończeniem kary. Opuścił mury więzienia dnia 1 grudnia 2005 roku.

W wywiadzie, jakiego Yves Goulais zgodził się udzielić po opuszczeniu więzienia, zabójca przyznał, że pobyt za kratkami w pewnym sensie ocalił jego istnienie od zguby. Czas spędzony w więzieniu obfitował w jego przypadku w refleksje.

- Chciałbym cofnąć czas i zmienić to, co się stało. Tak się niestety nie da. (...) Dopiero niedawno zrozumiałem, że ja, normalny człowiek, jeżdżący do szpitali z pomocą charytatywną, nagle stałem się potworem. Potem czułem się winny i pobyt w więzieniu mnie uratował - wyjaśnił.

Yves Goulais dziś

Obecnie Yves Goulais stawia na nowe rozdanie. Chce odmienić swoje życie; scenarzysta zmienił nazwisko, a po wyjściu z więzienia nie opuścił Polski. Wrócił do tego, czym zajmował się przed pobytem w więzieniu - do pisania i tworzenia.

Początkowo Yves Goulais pracował przy produkcji serialu TVN „Kryminalni”. Dopiero dwa lata temu odnalazł jednak miejsce, w którym zagościł na dłużej - okazało się nim TVP. To właśnie Yves Goulais odpowiada za scenariusz do kilkudziesięciu odcinków popularnego serialu „Leśniczówka”. Dodatkowo scenarzysta pracuje nad projektem „Chrzciny” z Katarzyną Figurą w roli głównej.

O czym warto wspomnieć, pasji scenarzysty nie naruszył nawet pobyt w więzieniu. Yves Goulais za kratami wyprodukował kilka krótkometrażowych produkcji ze współosadzonymi w rolach głównych. Za film pod tytułem „Wyjście” otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Fabularnych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Wprost, Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: TVP