Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Sara Müldner zasłynęła rolą Julki w "Na dobre i na złe". Co u niej słychać?
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:17

Sara Müldner zasłynęła rolą Julki w "Na dobre i na złe". Co u niej słychać?

Na dobre i na złe - Sara Muldner
Kadr z serialu "Na dobre i na złe"; screen youtube.com/Beti Beti
  • Sara Müldner nagle zniknęła z “Na dobre i na złe” w 2007 roku

  • Aktorka opuściła wtedy kraj, by zdobyć wykształcenie

  • Dziś ma kłopot z wróceniem na ekran na stałe

  • Przeszkadzają jej w tym zasady, jakimi rządzi się obecnie show-biznes

  • Sprawy nie ułatwia, mówi aktorka, jej charakterystyczny wygląd

“Na dobre i na złe” gości w domach telewidzów od 1999 roku. Wygląda na to, że losy pracowników fikcyjnego szpitala w Leśnej Górze pochłonęły odbiorców na dobre, bo serial wciąż regularnie wskakuje w czas antenowy i słynie ze swej długowieczności. Od przeszło dwudziestu lat na planie “Na dobre i na złe” pojawiały się i znikały znane aktorskie twarze. Do ich grona niewątpliwie należy zaliczyć Sarę Müldner, serialową Julkę.

Młoda gwiazda “Na dobre i na złe” nagle zniknęła z ekranu. Jak potoczyło się jej życie?

Sara Müldner debiutowała w “Na dobre i na złe” w roku powstania projektu, czyli 1999. Wielu fanów produkcji do dziś pamięta serialową Julkę Burską, energiczną, ciekawską dziewczynkę, adoptowaną przez Zosię i Kubę (Artur Żmijewski), która szybko została okrzyknięta mianem dziecięcej gwiazdy.

W chwili debiutu na planie “Na dobre i na złe” Sara Müldner była zaledwie dziesięcioletnią dziewczynką. Pracowała przy produkcji jako młoda gwiazda przez niemal kolejną dekadę, by nagle zniknąć z ekranu w 2007 roku. Okazuje się, że powód odejścia aktorki z serialu był konieczny z uwagi na dobro przyszłości, jaką postanowiła wybrać - Sara Müldner zdecydowała się na studia za granicą.

Zniknięcie Sary Müldner z obsady miało związek z podjęciem przez aktorkę studiów w Paryżu. Według doniesień mediów młoda gwiazda “Na dobre i na złe” miała uczyć się w stolicy Francji aktorstwa. Podczas gdy Sara Müldner stawiała pierwsze kroki na scenach dla studentów, jej serialowa postać, Julka, została odesłana przez scenarzystów do Austrii.

[EMBED-874]

Po latach Sara Müldner wróciła do ojczyzny, chcąc rozeznać się w sytuacji show-biznesowej. To, co zastała, nie ułatwiło jej jednak rozkręcenia kariery w zawodzie. W jednym z wywiadów młoda gwiazda “Na dobre i na złe” przyznała jednak, że chęci do pojawiania się w nowych produkcjach zdecydowanie jej nie brakuje i granie zawsze jest jej celem. Granie - zaznaczała wówczas, lecz nie samo zaistnienie na towarzyskich spotkaniach gwiazd.

Sara Müldner próbowała wrócić do zawodu. Producenci, jak mówi aktorka, stawiają obecnie jednak przede wszystkim na celebrytów, a jej proponowano pomniejsze role w serialach, które, tłumaczy aktorka, nie były dla niej zbyt interesujące. Dziś, według relacji młodej gwiazdy “Na dobre i na złe”, stawia się głównie na zdolności innego rodzaju niż te, jakie zdobywa się na teatralnych warsztatach.

- Okazało się, że w ciągu kilku lat rynek się zmienił: coraz mniej istotny jest talent i dorobek aktorski, ich miejsce zajęła umiejętność promowania siebie. Dziś stawia się na celebrytów, którzy stali się rozpoznawalni dzięki pozowaniu na ściankach i regularnym pojawianiu się na portalach plotkarskich. Trochę smutne… - przyznaje aktorka.

Sara Müldner pojawiła się po latach w serialu “Przystań” oraz produkcji “Lekarze”. W każdym z formatów mignęła na ekranie tylko w jednym odcinku. W 2019 roku wzięła udział w “Wielkim teście TVP o podatkach”. Obecnie nic nie wskazuje na to, by kariera aktorki miała wrócić do czasów świetności z czasów “Na dobre i na złe” - na dalszy rozwój wypadków fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Do Sary Müldner przylgnęła łata “dziewczynki”

W jednym z wywiadów, jaki udzieliła parę lat temu Sara Müldner, aktorka wyjawiła, że z powodu charakterystycznego, młodego wyglądu przylgnęła do niej pewna łatka. Wielokrotnie mówiono jej, że nic się nie zmieniła - w oczach aktorki to właśnie jest problemem. Wielu producentów wciąż widzi w niej nastolatkę, którą przecież od dawna nie jest.

- Mam bardzo rzadko castingi. Ale kiedy już je mam, słyszę, że jestem za młoda. A przecież idę na casting do osoby w swoim wieku, czyli dwudziestoparolatki. Jest to denerwujące - mówiła gwiazda “Na dobre i na złe”.

Sara Müldner w 2016 roku (źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plotek, WP, Na Temat

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: TVP