Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Film "Cicha ziemia" zostanie zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Miami
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 24.03.2022 09:57

Film "Cicha ziemia" zostanie zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Miami

Cicha ziemia
fot. kadr z filmu, New Europe Film Sales / YouTube

 "Cicha ziemia", film Agi Woszczyńskiej, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, już wkrótce zostanie zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Miami. Główne rolę\e w najnowszej produkcji zagra Agnieszka Żulewska i Dobromir Dymecki.

"Cicha ziemia" na festiwalu w Miami

Polski film festiwalowy opowiada o losach młodego małżeństwa, którego wynajmuje dom na jednej z włoskich wysp. Ich problemem jest jednak niedziałający basen. Zatrudniony do naprawy pracownik zaczyna w pewnej chwili naruszać bezpieczeństwo pary.

– Rozpocznie [to – przyp. red.] nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje – podaje w opisie produkcji PISF.

W główną postać wcieliła się Agnieszka Żulewska, która popularność zdobyła między innymi dzięki serialowi "M jak miłość". Aktorka zagrała także w serialu "Rojst '97" czy "1983" Netflixa oraz filmach takich jak "Ostatni komers" i "Warsaw by night". Towarzyszy jej Dobromir Dymecki, którego widzowie poznali między innymi w "Leśniczówce".

Produkcja zdobyła już nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, a także znalazła się wśród ośmiu filmów w Konkursie im. Ingmara Bergmana na Festiwalu Filmowym w szwedzkim Göteborgu. 

Najnowsza produkcja jest jednocześnie debiutem reżyserskim Agi Woszczyńskiej na tę skalę. Produkcja polsko-włosko-czeska jest jednym ze 120 filmów, które zostaną pokazane podczas 38. edycji festiwalu w Miami. Ten odbędzie się w dniach 4-13 marca bieżącego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nagłe oświadczenie Elżbiety II. Królowa podjęła niesłychaną decyzję

  2. Niewielu wie, kim jest żona Dawida Kubackiego. Trudno uwierzyć, gdzie pracowała

  3. Widzowie TVN-u nie uwierzą własnym oczom. Na ekranie zadebiutuje była gwiazda TVP, właśnie potwierdzono

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: PISF

Tagi: Cicha ziemia