Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Danuta Martyniuk reaguje na zmiany w TVP! Żona Zenka zamieściła odważny wpis. Co na to władza?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.12.2023 16:13

Danuta Martyniuk reaguje na zmiany w TVP! Żona Zenka zamieściła odważny wpis. Co na to władza?

Danuta Martyniuk
Danuta Martyniuk wspiera protest w TVP?, fot. KAPiF; TVP

Danuta Martyniuk rzadko wypowiada się w tematach politycznych. Tym razem zrobiła wyjątek. W jej mediach społecznościowych pojawił się temat zmian, jakie zachodzą właśnie w TVP. Co opublikowała?

Nowe zmiany w TVP nieprzyjazne Martyniukom?

Do niedawna Zenek Martyniuk był jedną z największych gwiazd TVP. Regularnie pojawiał się na niemal wszystkich koncertach i wydarzeniach telewizji publicznej. Za każdym razem zgarniał oczywiście niemałą gażę. Teraz Danuta i Zenek mogą być zaniepokojeni zmianami, jakie zachodzą w stacji.

Rewolucję przechodzą na razie przede wszystkim serwisy informacyjne, ale nie tylko. Nowa władza postanowiła przywrócić neutralność mediom państwowym. Część osób, zwłaszcza ze środowisk przyjaznym PiS-owi nazywa to „zamachem na wolne media”. Bartłomiej Sienkiewicz, nowy minister kultury, zmienił władze w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i Polskiej Agencji Prasowej

Serwis „Wiadomości” ma nowy tytuł „19:30”, a pierwsze wydanie w odmienionej odsłonie poprowadził Marek Czyż. Nie tylko on jednak należy do nowych lub powracających twarzy TVP. Kto jeszcze wróci na ekrany? Szczegóły poniżej.

Rodzina Daniela Martyniuka właśnie się powiększyła! Przed świętami i krótko po ślubie przekazał wspaniałe wieści Nagrali Zenka i Danutę Martyniuków z ukrycia. Tak zachowywali się w USA. Prawda o ich relacji wyszła na jaw!

Nowe gwiazdy w TVP. Danuta Martyniuk zaniepokojona?

Na razie w TVP nie zobaczymy „Teleexpressu” i „Panoramy”. Nowe władze zapewniają jednak, że to tylko tymczasowa sytuacja, spowodowana zamieszaniem, protestami i wyjątkowymi okolicznościami. Nowy prezes Tomasz Sygut w mailu poinformował, kto wraca lub pojawi się po raz pierwszy w Telewizji Polskiej.

Zgodnie z informacjami do „Teleexpressu” już niedługo powróci Maciej Orłoś. W „Panoramie” zobaczymy zaś Jarosława Kulczyckiego. TVP ma też na nowo relacjonować akcję WOŚP, a do Czyża w „19:30” dołączy Joanna Dunikowska-Paź. Wiadomo też, że wiele dotychczasowych gwiazd straci pracę.

W związku z tymi zmianami żona Zenka Martyniuka może czuć silny niepokój. Nic dziwnego, że odważyła się publicznie wyrazić wsparcie dla protestujących polityków w TVP. Szczegóły o tym znajdziecie poniżej.

Danuta Martyniuk w temacie protestu w TVP

Danuta jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Martyniuk udostępniła na Facebooku nagranie sprzed siedziby TVP, gdzie od kilku dni znajdują się protestujący przeciwko zmianom. Żona Zenka zamieściła w sieci film, na którym dotychczasowy dziennikarz Telewizji Polskiej Miłosz Kłeczek rozmawia z uczestnikami wiecu.

Martyniuk udostępniła film bez żadnego dodatkowego, swojego komentarza. Sam ten gest można jednak odczytywać jako wyraźne poparcie dla protestujących i polityków PiS. A co wy sądzicie o tym, co dzieje się w telewizji publicznej?

Danuta Martyniuk, Zenek Martyniuk
Danuta Martyniuk z mężem, fot. KAPiF
Danuta Martyniuk
Danuta Martyniuk, fot. KAPiF
Danuta Martyniuk
Danuta Martyniuk, fot. KAPiF