Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zwolniona niedawno z TVP, wylądowała w BBC News! "Jesteście gotowi?"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.04.2024 20:21

Zwolniona niedawno z TVP, wylądowała w BBC News! "Jesteście gotowi?"

TVP
Dziennikarka TVP w BBC, fot. Instagram;KAPiF

TVP wciąż jeszcze żegna się z coraz to nowymi pracownikami. Jedna z kultowych dziennikarek stacji, która straciła pracę jako jedna z pierwszych, właśnie pokazała zdjęcia ze studia BBC News w Londynie. Fani już zaczęli gratulować.

TVP zwolniło kolejną gwiazdę

W ciągu ostatnich kilku miesięcy z TVP odeszło lub zostało zwolnionych wielu dziennikarzy i prezenterów. Nowe władze nie obawiały się zwalniać nawet największych gwiazd stacji. W ten sposób odeszli wszyscy prowadzący „Pytania na śniadanie”. Część z nich ma już nowe prace, jak Izabella Krzan, która działa w Kanale Zero, czy Anna Popek, która zaczęła współpracę z Telewizją Republika.

Dopiero teraz pojawiła się oficjalna informacja, że ze śniadaniówki Telewizji Polskiej odszedł też Aleksander Sikora. W rozmowie z portalem Wirtualne Media ujawnił on, że ma już nowe plany zawodowe. Nie chciał jednak podać szczegółów, by za zapeszyć.

Wielbiciele „PnŚ” mają jednak wielki, niespodziewany powód do radości. I nie tylko oni – właśnie dziennikarka innego programu pochwaliła się bardzo radosnymi wieściami, szczegóły poniżej.

Sekret Artura Baranowskiego ujawniony. Poza teleturniejami ma na koncie inny imponujący rekord To już oficjalne. Gwiazda "PnŚ" straciła pracę. "Mam już nowe plany zawodowe"

Kto odszedł z Telewizji Polskiej? Kilka osób ocalało

W programach Telewizji Polskiej zostało bardzo niewielu dziennikarzy i prezenterów z dotychczasowego składu. Odeszli nawet ci, którzy wcześniej przetrwali kilka zmian rządów, jak Tomasz Kammel. Szczególnie trudne emocje wywołuje pożegnanie całej ekipy „Programu na śniadanie”. Ale czy na pewno całej? Okazuje się, że kilka osób przemknęło pod miotłą zwolnień.

Na antenie programu pozostaną prezenter pogody Ziemowit Pędziwiatr i specjalistka od działu show-biznes, czyli Anna Lewandowska. Na tej liście niespodziewanie znalazł się też Mateusz Szymkowiak. Okazuje się, że jego nieobecność nie była spowodowana utratą pracy, lecz pewnym zabiegiem medycznym, który musiał przejść. Na wizji pojawi się już w weekend, więcej o tym przeczytacie tutaj.

Na Instagramie innej byłej dziennikarki TVP już posypały się gratulacje. Wszystko po tym, jak z dumą opublikowała zdjęcia ze studia BBC News w Londynie. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Dziennikarka TVP w studiu BBC News

W TVP jako pierwsi stracili swoje posady pracownicy programów i kanałów informacyjnych. Na tej liście znalazła się też wieloletnie dziennikarka programu „Panorama”, czyli Marta Kielczyk. O tym, że podpisała rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, media informowały w marcu. Ona sama ze stacją pożegnała się dopiero w Wielkanoc.

Za każdy dzień, każde wspólne spotkanie bardzo Państwu dziękuję, niezależnie od tego czy po tej czy tamtej stronie kamery. […] Najdłużej w Panoramie - 23 lata. Nikt nie był więcej spośród jej prowadzących. Długie dystanse to moja specjalność – napisała, składając fanom życzenia.

Teraz jednak zaskoczyła wszystkich. Pokazała zdjęcia prosto ze studia BBC News. Ubrana była w niezwykle elegancki, czerwony kostium.

To jest BBC news. I ja – napisała pod kadrami Kielczyk.

W komentarzach fani szybko zaczęli gratulować:

  • Witaj Marto, powodzenia w nowej pracy, pozdrawiam, piękna jak zawsze.
  • Widzimy się w BBC.
  • Powodzenia – pisali internauci.

Wygląda jednak na to, że życzenia te mogły być przedwczesne. Z kolejnego wpisu dziennikarki wynika, że była tam jedynie na zwiedzaniu, podczas turystycznego wyjazdu do Londynu.

Dzień dobry wszystkim. Jesteście gotowi? To niewyobrażalnie wielkie studio i newsroom. To jest BBC News. Zwiedzanie boskie – ogłosiła Marta.

W komentarzu pod swoim wpisem odpowiedziała fanom, że miło pasować do BBC w ich oczach. Zaznaczyła jednak, że dopiero czas pokaże, co przyniesie życie.

Marta Kielczyk, zwolnienie z TVP, co robi teraz, zdjęcia w studio BBC News
Marta Kielczyk w studiu BBC News, fot. instagram.com/martakielczyk
Marta Kielczyk, zwolnienie z TVP, co robi teraz, zdjęcia w studio BBC News
Krzysztof Ziemiec, Iwona Kutyna i Marta Kielczyk, “Panorama” w 2007, fot. KAPiF
Marta Kielczyk, zwolnienie z TVP, co robi teraz, zdjęcia w studio BBC News
Marta Kielczyk, fot. KAPiF
Marta Kielczyk, zwolnienie z TVP, co robi teraz, zdjęcia w studio BBC News
Marta Kielczyk, fot. KAPiF

Źródło: Wirtualne Media