Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > TVP zrobiła świństwo Stanisławie Ryster. "To było chamstwo". Legenda przed śmiercią ujawniła przykre szczegóły
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 04.04.2024 15:18

TVP zrobiła świństwo Stanisławie Ryster. "To było chamstwo". Legenda przed śmiercią ujawniła przykre szczegóły

Stanisława Ryster
Stanisława Ryster, fot. KAPIF

Jak zwolniono Stanisławę Ryster z TVP? Gwiazda przed śmiercią opowiedziała, w jakich okolicznościach podziękowano jej za wieloletnią współpracę. Aż nie chce się wierzyć, że w tak przykry sposób rozwiązano z nią umowę.

"Wielka gra" to ona. Stanisława Ryster prowadziła teleturniej przez ponad 30 lat

Choć “Wielka gra” pojawiła się na antenie w 1962 roku, zaś pierwotnie wcale nie prowadziła jej Stanisława Ryster, to właśnie ona nieodmiennie kojarzy się z tymże teleturniejem. Mało kto pamięta bowiem, że na ekranie pojawiali się także Ryszard Serafinowicz, Joanna Rostocka i Janusz Budzyński.

Ryster rozpoczęła pracę w 1975 roku, Polkom i Polakom towarzyszyła zaś nieustannie aż do 2006 roku. Wtedy też pożegnano się z nią w niewybredny sposób. Sama zainteresowana postanowiła ujawnić szczegóły dopiero po latach.

Pół Polski oglądało nową "19:30", jedno rozwścieczyło wszystkich po równo. Pokazali to na sam koniec. Po co?! Joanna Kurska atakuje nowy serwis TVP. Zabrała też głos ws. "Sylwestra Marzeń". "Niechlujna nuda, nabzdyczony prowadzący"

"Wielka gra" zniknęła z ekranów. Ryster dowiedziała się... z gazet

Mimo że programy TVP pojawiają się i znikają z anteny od lat (czego przykładem może być między innymi obecna sytuacja w mediach publicznych), to, w jaki sposób “pożegnano się” ze Stanisławą Ryster woła o pomstę do nieba. Tak źle nie potraktowano nawet Katarzyny Dowbor w chwili, gdy znikała z Polsatu.

Ryster o wszystkim dowiedziała się bowiem… z gazet. Podkreśliła to między innymi w jednej z rozmów z “Wysokimi Obcasami”.

Nikt nie powiedział: "Taka nasza decyzja". A w pełni na to zasłużyłam i nagrodami, i tytułem gwiazdy telewizyjnej. Nie mieli ze mną kłopotów, nie było żadnych uwag – żaliła się.

Przy okazji 70. rocznicy powstania TVP język byłej gwiazdy rozwiązał się zaś jeszcze bardziej. Ta szczerość z pewnością nie umknęła ówcześnie zarządzającym telewizja publiczną. Co powiedziała dziennikarka? 

"Świństwo", "szczyt chamsta". Stanisława Ryster o zwolnieniu z TVP. Czy kiedyś jeszcze wróci?

W rozmowie z “Faktem” Stanisława Ryster nie stroniła od mocnych słów.

Zrobili mi świństwo, bo ukrywali w tajemnicy do ostatniej chwili, że zdejmują z anteny "Wielką grę". Dowiedziałam się o tym z porannej prasy. To był szczyt chamstwa – stwierdziła.

Gwiazda "Wielkiej gry" dodała także, że od chwili, gdy zdjęto jej program, nie postawiła więcej nogi w Telewizji Polskiej. Zapowiedziała też, że nie ma zamiaru wracać.

O ukochanym teleturnieju nie zapomnieli jednak oddani fani, którzy sami zorganizowali Ryster pożegnanie. Przygotowano obiad, transparent oraz album ze zdjęciami.

Żadnego programu tak nie żegnano, tylko telewizja nie była tak uprzejma – wyznała.

4 kwietnia media obiegły przykre wieści. Prezenterka zmarła w wieku 81 lat, a informację potwierdził “Super Express”.

Stanisława Ryster, Stanisław Mikulski
Stanisława Ryster i Stanisław Mikulski, fot. KAPiF
Stanisława Ryster, Krystyna Kołodziejczyk
Stanisława Ryster i Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF
Stanisława Ryster
Stanisława Ryster, fot. KAPiF
Tagi: TVP