Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Gwiazda wraca do "Pytania na śniadanie". To nie była długa przerwa. Widzowie mogą świętować
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 04.04.2024 14:09

Gwiazda wraca do "Pytania na śniadanie". To nie była długa przerwa. Widzowie mogą świętować

"Pytanie na śniadanie", fot. KAPiF
"Pytanie na śniadanie", fot. KAPiF

Jedna ze sztandarowych gwiazd “Pytania na śniadanie” powraca do programu. Od jakiegoś czasu nie pojawiała się na wizji. To już pewne. 

"Pytanie na śniadanie". Zwolnienia w programie

W związku z gruntownym odświeżeniem Telewizji Polskiej, jakie rozpoczęło się pod koniec grudnia ubiegłego roku i, jak się wydaje, wciąż trwa, nowe władze medium zdecydowały się na fundamentalne zmiany obsadowe.

Do rewolucji doszło m.in. w “Pytaniu na śniadanie”, gdzie wielu pracowników, w tym również prezenterów, musiało pożegnać się z pracą. “Czystek” nie przetrwał nawet uhonorowany Telekamerą ulubiony duet widzów show, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

Nieoczekiwanie, w mediach pojawiły się w czwartek informacje o wielkim powrocie. Wygląda na to, że nie na wszystkich Telewizja Polska ostatecznie postawiła kreskę. Fani będą przeszczęśliwi.

Zwolniona z "DDTVN" Gosia Ohme i jej partner znaleźli nowy sposób na spięcie domowego budżetu. Niewiarygodne, za co każą sobie płacić! Miała być Kalczyńska, a jest… Poranne show TVP poprowadzi inna była gwiazda "DDTVN"

Odświeżone "Pytanie na śniadanie"

“Pytanie na śniadanie” prowadzone jest obecnie przez pięć par gospodarzy: Katarzynę Dowbor i Filipa Antonowicza, Katarzynę Pakosińską i Piotra Wojdyłę, Beatę Tadlę i Tomasza Tylickiego, Klaudię Carlos i Roberta El Gendiego oraz Joannę Górską i Roberta Stockingera.

Telewizja Polska postanowiła nie rezygnować również z kilku dziennikarzy z poprzedniego składu. Swoje posady zachowali m.in. prezenter pogody Ziemowit Pędziwiatr, czy specjalistka od show-biznesu Anna Lewandowska.

Do grona “wybranych” już wkrótce powróci kolejne znane nazwisko, kojarzone z wcześniejszą odsłoną TVP, zarządzanego przez Mateusza Matyszkowicza, a wcześniej Jacka Kurskiego.

Powrót gwiazdy "Pytania na śniadanie"

Chodzi o Mateusza Szymkowiaka, który szybko odnalazł się w nowych realiach “Pytania na śniadanie”. Po zmianach w TVP, ciepło wypowiadał się m.in. na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy filmu “Zielona granica” Agnieszki Holland. Pod wcześniejszymi rządami w medium byłoby to wręcz niemożliwe.

Czasowe zniknięcie z anteny prezentera związane było z zabiegiem, który musiał przejść. Obecnie jest już zwarty i gotowy do powrotu na wizję. Widzowie porannego show państwowej telewizji będą mogli go podziwiać już w najbliższy weekend.

Co więcej, jak podaje portal Wirtualne Media, Mateusz Szymkowiak został również zaangażowany do zbliżającej się wielkimi krokami Eurowizji 2024. Dziennikarz będzie relacjonował wielkie wydarzenie muzyczne, specjalnie dla Telewizji Polskiej.

Mateusz Szymkowiak
Mateusz Szymkowiak, fot. KAPiF
Mateusz Szymkowiak
Mateusz Szymkowiak, fot. KAPiF
Mateusz Szymkowiak
Mateusz Szymkowiak, fot. KAPiF

Źródło: wirtualnemedia.pl