Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Miała być Kalczyńska, a jest… Poranne show TVP poprowadzi inna była gwiazda "DDTVN"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 29.03.2024 09:13

Miała być Kalczyńska, a jest… Poranne show TVP poprowadzi inna była gwiazda "DDTVN"

Była gwiazda "DDTVN" w TVP
Była gwiazda "DDTVN" w TVP

Do grona pracowników TVP dołączyła była gwiazda “Dzień Dobry TVN”. Miała to być Anna Kalczyńska, a tymczasem zdecydowano się na kogoś innego. Znamy szczegóły.

Andrzej Sołtysik jedną z najpopularniejszych twarzy TVN-u

Pod koniec grudnia rozpoczęto proces przemiany Telewizji Polskiej, co poskutkowało szeregiem zwolnień, również wśród dziennikarzy i prezenterów medium. Rozpoczęły się nowe rekrutacje. Odświeżenie dało nadzieję na pracę gwiazdom “Dzień dobry TVN”, z których wiele musiało pożegnać się z pracą w czerwcu ubiegłego roku. 

Zainteresowanie przejściem do TVP wyraziła Anna Kalczyńska. Ostatecznie, państwowa telewizja zdecydowała się na zaangażowanie innej postaci znanej z porannego show jednego ze swoich największych konkurentów. O kogo chodzi?

Prowadzący "PnŚ" musieli przeprosić męża Agnieszki Kaczorowskiej. Na wizji zrobiło się nie zręcznie Zdumiewające sceny w "Pytaniu na śniadanie". Katarzyna Pakosińska nagle opuściła studio. Co się stało?

Andrzej Sołtysik na nowych wodach

Andrzej Sołtysik swoją karierę w mediach rozpoczął na początku lat 90., wiążąc się początkowo z RMF FM. Wkrótce później zapragnął jednak sprawdzić się w telewizji - prowadził programy w krakowskim oddziale TVP i Polsacie, a w 1997 r. związał się z TVN-em.

Dziennikarz zdobył ogromną popularność, zastępując Grzegorza Miecugowa w roli prowadzącego “Big Brothera”. Po wielu udanych projektach, kwestią czasu pozostawało zaangażowanie go do śniadaniowego show stacji.

Po raz pierwszy w “Dzień dobry TVN” pojawił się w 2007 r., prowadząc weekendowe pasmo u boku Kingi Rusin. W ostatnich latach show współprowadził z Anną Kalczyńską. W czerwcu ubiegłego roku fanów programu zelektryzowała zadziwiająca decyzja TVN-u o zwolnieniu pięciorga prowadzących.

Decyzja o zwolnieniu części prezenterów “Dzień dobry TVN” spotkała się z dużym niezrozumieniem i sprzeciwem ze strony fanów programu. Widzowie musieli pożegnać m.in. Małgorzatę Rozenek-Majdan, Agnieszkę Woźniak-Starak, czy wspomnianego Andrzeja Sołtysika.

Prezenter nie ukrywał, że bardzo źle zniósł rozstanie z show, któremu poświęcił tyle czasu, pracy i energii. W rozmowie ze Światem Gwiazd wyznał, że zwolnienie było dla niego wstrząsem.

Zezłościłem się najpierw. Poprosiłem o chwilę przerwy, by wyjść na papierosa. Potem wpadłem w depresję, jak to u facetów w moim wieku bywa przy stracie pracy. Bardzo głęboki, ale niedługi epizod depresyjny. Dotarłem do granic, do dna depresji. A potem jakoś czas leczy rany, trochę czasu minęło, życie zaczęło się toczyć dalej - opowiadał dziennikarz.

Od stycznia Andrzej prowadzi program “Gwiazdy Sołtysika” w ramach serwisu Świat Gwiazd.

 

Andrzej Sołtysik poprowadzi program w TVP

W związku z procesem odświeżania Telewizji Polskiej rozpoczętym pod koniec grudnia, wielu dotychczasowych pracowników medium pożegnało się z pracą. Rozpoczęły się nowe rekrutacje.

TVP3 Warszawa postanowiło zwerbować do swojego śniadaniowego show jedną z postaci znanych z “Dzień dobry TVN”. 

W rozmowie z “Faktem” dziennikarz wyznał, że póki co, nie jest upoważniony do podawania szczegółów dotyczących formatu, w którym weźmie udział. Wiadomo jedynie, że emisja rozpocznie się 8 marca, a program będzie realizowany od poniedziałku do piątku w godzinach 6.40 do 9.15.

Andrzej jest przyzwyczajony do porannego wstawania. Gdy prowadził Dzień Dobry TVN robił to o piątej rano. Więc i tutaj nie powinien mieć żadnego problemu z porannym rozruchem – mówi informator “Faktu”.

Czekamy na premierowe odcinki.

Andrzej Sołtysik, fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik w studiu Świata Gwiazd, fot. KAPIF
Andrzej Sołtysik, fot. KAPiF
Andrzej Sołtysik w studiu Świata Gwiazd, fot. KAPIF

Kim jest Andrzej Sołtysik?