Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Piotr Adamczyk opowiedział w "DDTVN" o chorobie żony. "Trudno wyobrazić sobie, jak boli"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.03.2024 15:05

Piotr Adamczyk opowiedział w "DDTVN" o chorobie żony. "Trudno wyobrazić sobie, jak boli"

Piotr Adamczyk/Karolina Szymaczak
Piotr Adamczyk z żoną, fot. KAPiF

Popularny aktor Piotr Adamczyk kilka lat temu ożenił się z Karoliną Szymczak. Para nie dodaje wspólnych zdjęć i mało wiadomo na temat ich związku. Adamczykowie jednak zaskoczyli i w niedzielę 17 marca udzielili wywiadu w “Dzień dobry TVN” na bardzo osobisty temat. Tematem rozmowy była choroba 32-latki.

Piotr Adamczyk: kariera

Piotr Adamczyk to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Występował m.in. w Teatrze Współczesnym, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i Teatrze Telewizji. Popularność na skalę światową przyniosła mu rola Jana Pawła II w filmie “Karol. Człowiek, który został papieżem” i “Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Inne znane tytuły z jego udziałem to “Nie kłam kochanie”, “Och Karol 2”, “Wkręceni” czy seria “Listy do M.”.

Jest także aktorem dubbingowym. Głos Adamczyka można było usłyszeć w  takich produkcjach, jak “Madagaskar”, “Auta”, “Noc w muzeum”, czy “Ant-Man”.

"Dzień Dobry TVN" z nową gwiazdą! Ale zaskoczenie. Produkcja zaczęła nieźle eksperymentować Dorota Wellman w nowym duecie w "Dzień Dobry TVN". To z nim poprowadziła śniadaniówkę

Życie prywatne Piotra Adamczyka

Aktor ma na koncie kilka nieudanych związków. W przeszłości spotykał się m.in. z Anną Czartoryską-Niemczycką, Weroniką Rosati czy Agnieszką Wagner. Jego pierwszą żoną była Kate Rozz. W 2016 roku Piotr Adamczyk związał się z aktorką, Karoliną Szymczak. Trzy lata później para wzięła ślub. O ceremonii nie poinformowano w mediach. Małżeństwo chroni swoją prywatność i nie dodają wspólnych zdjęć w sieci. Żona artysty jedynie w pierwszą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego pochwaliła się zdjęciem z uroczystości. 

Jak się okazuje, Karolina Adamczyk zmaga się z chorobą. 

Piotr Adamczyk o chorobie żony

Piotr Adamczyk i jego żona Karolina postanowili zrobić wyjątek i udzielili pierwszego wspólnego wywiadu. W niedzielę 17 marca byli gośćmi w programie “Dzień dobry TVN” i odbyli rozmowę z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Aktorka wyznała, że choruje na endometriozę. 

Jest to bardzo silny ból miesiączkowy, ale u mnie były też bóle lędźwiowe — bardzo silne i problemy z jelitami. Od dziecka mam problemy z jelitami, a jako nastolatka bardzo się męczyłam. U mnie nawet nie ta miesiączka była aż tak straszna, jak te bóle współistniejące przy endometriozie - powiedziała. 

Głos zabrał Piotr Adamczyk, który zapewnił, że wspiera swoją żonę. Przyznał też, że niestety nie zawsze wie, jak może jej pomóc. 

Coraz większe bóle i kompletna niewiedza. Wspieranie partnerki, która jest chora na endometriozę — to jest niemożliwe. To jest bardzo trudno wyobrazić sobie, jak boli ból innego człowieka, zwłaszcza mężczyźnie wyobrazić sobie ból niezwykle kobiecy. Można się uczyć siebie nawzajem - ujawnił. 

Małżeństwo Adamczyków wyszło z inicjatywą założenia społeczności “Endome”, by edukować, ale też okazywać wsparcie kobietom, które na co dzień zmagają się z tą chorobą. 

Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF
Piotr i Karolina Adamczyk, fot. KAPiF