Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja 2024. LUNA zaprezentowała nową wersję "The Tower"! Do radia trafiła jeszcze inna. Którą zaśpiewa w Malmö?
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 28.03.2024 14:25

Eurowizja 2024. LUNA zaprezentowała nową wersję "The Tower"! Do radia trafiła jeszcze inna. Którą zaśpiewa w Malmö?

Nowa wersja piosenki Luny na Eurowizję 2024
Nowa wersja piosenki Luny na Eurowizję 2024

Aż dwie nowe wersje piosenki Luny “The Tower”. Czy którąś z nich usłyszymy na Eurowizji 2024? Reprezentantka Polski nie próżnuje. Ujawniono nowe informacje na temat jej występu oraz listę państw, które odwiedzi w ramach promocji singla. Oj, dzieje się!

Występ Luny na Eurowizji 2024. Kto za niego odpowiada?

Fani odliczają dni do Eurowizji, śledząc przygotowania polskiej artystki. Luna nie ustaje w działaniach, co możemy zaobserwować w jej mediach społecznościowych. Niedawno odwiedziła Sztokholm, z którego udała się do Londynu.

Na opublikowanych nagraniach zdradza m.in. skład eurowizyjnego dream teamu, któremu przewodzi wielokrotnie nagradzany na całym świecie, reżyser Jerry Reeve. Na swoim koncie ma współprace z tak topowymi artystami jak Taylor Swift, Justin Timberlake, Black Eyed Peas, One Direction, czy Jonas Brother. To właśnie dzięki tym ostatnim otrzymał nominację MTV Video Music Award 2023.

Za choreografię odpowiedzialny jest znany ze swojej pracy przy brytyjskich i amerykańskich produkcjach, (np. The X Factor, The Voice, Netflix Dance Monsters), Lukas McFarlane. W jego CV widnieją tak znamienite nazwiska jak m.in. Taylor Swift, Celine Dion, Pink, Rita Ora.

Pracuję z całą masą wspaniałych ludzi! Cieszę się, że do projektu zgodziła się przystąpić m.in. mega utalentowana Kamila Zalewska, która tańczyła z samą Kylie Minogue i Robbim Williamsem! Zaskakujące wizualizacje oraz przepiękne kostiumy powstają z rąk polskich twórców… gryzę się w język, żeby nie zdradzić wszystkiego. Tak bardzo nie mogę doczekać się efektu finalnego naszej wielomiesięcznej, tytanicznej pracy! Dlaczego doba ma tylko 24 godziny? – mówi nam Luna.

Lunie zależało na utrzymaniu spójności z klipem „The Tower”. Pojawią się więc te same motywy kolorystyczne oraz symboliczna gra w szachy.

Od razu dodam, że specjaliści od szachów pokazali mi błąd, który zrobiliśmy w klipie – szanuję! Już się nie powtórzy – dodaje z uśmiechem reprezentantka Polski.

Była w domu Luny. "Widać pewien status'. Ujawniła, jak żyją jej rodzice milionerzy Luna urodziła się z nietypową przypadłością. To tłumaczy nietuzinkowy wygląd. "Staram się podkreślać moją urodę"

W jakich krajach Luna wystąpi przed Eurowizją 2024?

30 kwietnia Luna wystąpi w Madrycie podczas eurowizyjnego pre-party. Tegorocznej edycji konkursu towarzyszy 7 takich imprez. Na każdej z nich występuje kilku do kilkunastu reprezentantów. Organizatorzy dostrzegli eurowizyjny potencjał Luny i zaprosili ją na każde z zaplanowanych wydarzeń (2x Sztokholm, Madryt, Barcelona, Londyn, Amsterdam, Oslo). Podczas jednego z nich (w Szwecji) udało się nam spotkać i przeprowadzić krótki wywiad.

Luna ma na swoim koncie debiutancki album zatytułowany „Nocne zmory”, której poprzedniczką była anglojęzyczną EP Caught un the Night”. Dzięki niej Luna została dostrzeżona przez serwis Spotify, stając się pierwszą polską ambasadorką pro-kobieciej kampanii Spotify Equal oraz została nominowana do nagrody Odkrycie Roku Bestsellerów Empiku.

Teraz nasza reprezentantka przygotowała dla fanów Eurowizji niespodziankę w postaci nowej wersji swojego eurowizyjnego przeboju.

Dwie nowe wersje "The Tower" Luny

Na kilka tygodni przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2024 Luna zdecydowała się wypuścić akustyczną wersję „The Tower”, prezentując swoje możliwości wokalne. 

W komentarzach nie brakuje zachwytów. Pojawiają się nawet opinie, że w takim wydaniu singiel brzmi jeszcze piękniej. Niektórym kojarzy się z piosenką Duncana Laurence'a “Arcade”, który wygrał Eurowizję w 2019 roku, a który prywatnie jest idolem naszej wokalistki.

Kilka dni wcześniej do sieci trafiła jeszcze jedna odświeżona wersja piosenki Luny na Eurowizję. Tym razem w wersji radiowej. 

Jak zapewnia artystka, nie jest to jeszcze oficjalna odsłona utworu, jaka wybrzmi w Szwecji. Tę usłyszymy dopiero w maju, podczas pierwszego półfinału 7 maja, w którym Polka zaśpiewa jako szósta.

Luna - spotkanie prasowe Sephora, fot. KAPiF
Luna, fot.KAPIF
Luna
Luna, fot.KAPIF
Luna
Luna, fot.KAPIF