Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Wyszły na jaw kulisy odejścia Nowakowskiej z "PnŚ". Szok!
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 28.04.2024 22:50

Wyszły na jaw kulisy odejścia Nowakowskiej z "PnŚ". Szok!

Wyszły na jaw kulisy odejścia Nowakowskiej z "PnŚ"
fot. KAPiF

Jakiś czas temu wielkie poruszenie wywołało zwolnienie największych gwiazd TVP, w tym Idy Nowakowskiej. Teraz ujawniono kulisy odejścia prezenterki “Pytania na śniadanie”. 

Ida Nowakowska odeszła z TVP

Telewizja Polska przeszła gruntowne zmiany po zmianie władzy w kraju. Nowi zarządcy medium postanowili usunąć elementy kojarzące się z przekazem generowanym przez stację za czasów prezesury Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego. Jednym z aspektów tych zmian było rzekome "oddanie telewizji obywatelom", co jednakże skutkowało również odejściem osób zatrudnionych w programach rozrywkowych.  

W wyniku tych zmian z programem "Pytanie na Śniadanie" musieli pożegnać się wszyscy dotychczasowi prowadzący. Rola gospodyni porannego show TVP została odebrana również Idzie Nowakowskiej, która była ceniona przez widzów.  

Zwolnili ulubioną parę widzów "PnŚ"? On nie chciał pojawiać się bez niej na ekranie. Fani załamani Ida Nowakowska wynosi pudła z TVP. Sporo tego się nazbierało: "Nie jest łatwo"

Ida Nowakowska dostała specjalną propozycję pracy z TVP

Według Idy Nowakowskiej, określenie jej jako "pupilka Jacka Kurskiego" jest złośliwe i ma na celu podważenie jej profesjonalizmu w wykonywaniu obowiązków. Nowakowska przyznała, że przez cztery lata miała jedynie trzy okazje do rozmów z byłym prezesem TVP. Dodatkowo, w momencie gdy została zatrudniona w Telewizji Polskiej, nie znała Jacka Kurskiego ani jego żony.  

Była gospodyni "Pytania na śniadanie" ujawniła również, że w przeszłości TVP zaproponowała jej specjalną umowę, którą ostatecznie zdecydowała się odrzucić. Te informacje rzucają światło na kulisy funkcjonowania TVP oraz na relacje między jej pracownikami a zarządem, co może być interpretowane w kontekście zmian w obszarze mediów publicznych w Polsce.

W TVP proponowano mi umowę gwiazdorską za duże pieniądze, ale to nie doszło do skutku, ponieważ chciałam być wolnym strzelcem, zachować swoje media społecznościowe i mieć wpływ na to, co robię - wyjawiła.

Teraz na jaw wyszły szczegóły odejścia Idy z “Pytania na Śniadanie”.

Kulisy odejścia Idy Nowakowskiej z "Pytania na Śniadanie"

Ida Nowakowska wyjawiła, czy naprawdę została zwolniona. Ta kwestia nurtowała jej fanów, odkąd tylko poinformowano o jej odejściu z TVP.

Nie miałam takiej sytuacji, że ktoś mnie zwolnił […] Jedyną nieprzyjemnością, jaka zawodowo mnie spotkała, to rzeczywiście ten sposób zakończenia współpracy, nieprzedłużenia ze mną umowy - bo miałam umowę do każdego projektu w Telewizji Polskiej przez Kingę (Dobrzyńską - przyp. red.), którą znam też od wielu lat, więc po prostu się tego nie spodziewałam - mówiła w rozmowie z Party.pl.

Prezenterka wyznała również, co czuła w tamtym momencie. Okazuje się, że nie tylko ona bardzo przeżyła to wydarzenie.

Jest mi bardzo przykro, uważam, że ja pracuję od ósmego roku życia profesjonalnie, i coś takiego mnie nie jeszcze spotkało, więc nie tylko jest mi przykro, jest przykro całej ekipie - ujawniła.

Lubiliście Idę w “Pytaniu na śniadanie”?

Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska, fot. KAPiF
Ida Nowakowska, fot. KAPiF