Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Kolenda-Zaleska straciła posadę! Gwiazda TVN pożegnała się ze stanowiskiem i wystosowała oświadczenie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.04.2024 17:53

Kolenda-Zaleska straciła posadę! Gwiazda TVN pożegnała się ze stanowiskiem i wystosowała oświadczenie

Kolenda-Zaleska
fot. KAPiF

Katarzyna Kolenda-Zaleska od lat jest gwiazdą TVN. Legendarna dziennikarka „Faktów” właśnie straciła jedną z ważnych funkcji, jakie pełniła w stacji. Wiadomo już, kto ją zastąpi. To także znane nazwisko.

Katarzyna Kolenda-Zaleska w TVN

Katarzyna Kolenda-Zaleska rozpoczęła karierę w mediach na początku lat dziewięćdziesiątych. Przez pierwszą dekadę pracowała w Telewizji Polskiej, jako reporterka „Wiadomości”. Od 2003 roku związała swoją karierę ze stacją TVN. Na początku działała jako reporterka w TVN24, ale szybko trafiła do „Faktów”. Prowadziła też programy „Gość poranny” i „Fakty po Faktach”.

W 2016 roku Kolenda-Zaleska objęła w tej stacji kolejne ważne stanowisko. Została prezeską zarządu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, która od 2021 działa pod skróconą nazwą „Fundacja TVN”. Oszałamiająca kariera dziennikarki właśnie ulega sporym zmianom. Katarzyna straciła jedno z pełnionych stanowisk, wydała już oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Zwykle opanowana Werner nie wytrzymała. Tak zareagowała na wieści o chorobie Kryńskiej Zachowanie dziennikarki TVN24 oburzyło widzów. Na wizji śmiała się do rozpuku z ofiary. Szybko zdjęli ją z wizji

Katarzyna Kolenda-Zaleska straciła pracę w TVN

Kolenda-Zaleska wciąż pozostanie dziennikarką TVN, na szczęście w tej sprawie nic się nie zmienia. Jednak wielbiciele Katarzyny przyjęli ze sporym zdziwieniem informację, że po ośmiu latach żegna się ona z innym stanowiskiem. Gwiazda stacji nie będzie już prezeską Fundacji TVN. Pożegnała się już ze współpracownikami w wydanym oświadczeniu. 

Dziennikarka nie ukrywała, że rozstanie z tą funkcją nie jest proste. Podzieliła się trudnymi emocjami. Poniżej publikujemy oficjalny komunikat Kolendy-Zaleskiej w tej sprawie. Wiadomo też, kto zastąpi ją w fotelu prezeski fundacji.

Kto zastąpi Katarzynę Kolendę-Zaleską w Fundacji TVN?

Gwiazda stacji TVN wygłosiła oświadczenie, w którym opisała, jakie emocje towarzyszyły jej podczas działania jako prezeska Fundacji TVN.

Praca dla Fundacji TVN o był dla mnie zaszczyt i niezwykłe, pełne pokory doświadczenie pomagania tym, którzy tej pomocy są pozbawieni. Dziękuję całemu zespołowi Fundacji za wielkie serce, a w moim sercu zawsze będzie Fundacja TVN – czytamy w komunikacie.

Dziennikarkę zastąpi od początku maja 2024 Zuzanna Lewandowska. Do tej pory była ona związana z magazynem „Przekrój”, Grupą Filantropijną „Gazety Wyborczej”, a także Fundacją Wysokich Obcasów. Działała też w organizacjach społecznych.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, utrata pracy w Fundacji TVN, kto ją zastąpi
Katarzyna Kolenda-Zaleska, fot. KAPiF
Katarzyna Kolenda-Zaleska, utrata pracy w Fundacji TVN, kto ją zastąpi
Katarzyna Kolenda-Zaleska, fot. KAPiF
Katarzyna Kolenda-Zaleska, utrata pracy w Fundacji TVN, kto ją zastąpi
Zuzanna Lewandowska, fot. facebook.com/zuzanna.lewandowska