Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Był gwiazdą "Złotopolskich", teraz przyznał się do walki z chorobą. To wymagało odwagi
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.04.2024 13:15

Był gwiazdą "Złotopolskich", teraz przyznał się do walki z chorobą. To wymagało odwagi

Arkadiusz Janiczek
fot. KAPiF

Widzowie Telewizji Polskiej przez dwanaście lat oglądali go w serialu "Złotopolscy" jako starszego posterunkowego, Jerzego Marciniaka. Po latach aktor otworzył się przed internautami na temat walki z chorobą. Ostatni czas był dla niego niełatwym sprawdzianem.

Gwiazdor "Złotoposkich" przyznał się do choroby

Arkadiusz Janiczek dołączył do obsady serialu już w 1998 roku i spędził na planie ponad dekadę. W czasie współpracy z TVP mógł dzielić kadry z takimi gwiazdami jak m.in.: Andrzej Piaseczny, Paweł Wawrzecki, Andrzej Nejman czy Anna Przybylska.

Aktor pozostał z produkcją do ostatniego odcinka w 2010 roku. Później mogliśmy oglądać go w takich tytułach jak m.in.: "Ojciec Mateusz", "Przepis na życie", "Komisarz Alex" czy "Korona królów".

W mediach społecznościowych można zauważyć także jego prace na deskach polskich teatrów. Aktor w jednej z relacji podzieliła się z obserwatorami wymowną grafiką, która ujawnia jego walkę z chorobą. W ostatnim czasie przeżywał wiele bolesnych momentów.

Arkadiusz Janiczek w żałobie po stracie najbliższej osoby. Miesiącami ukrywał rodzinną tragedię Aktor ukrywał rozstanie z żoną. W końcu sama zabrała głos: "Byłam zmuszona opuścić mieszkanie z córkami"

Arkadiusz Janiczek przeżywa osobiste problemy

Aktor na początku roku powrócił pamięcią do żałoby po zmarłym ojcu. Jak wyznał w rozmowie z portalem Shownews.pl 71-latek odszedł po długiej walce z chorobą nowotworową. Arkadiusz Janiczek zajął się opieką mamą.

To jeden z najtrudniejszych momentów w moim życiu. Walczę o moją rodzinę i wspieram mamę w żałobie. Tata zmarł dokładnie 17 października w Opolu po chorobie nowotworowej. Bardzo mi go brakuje - mówił. 

Nieco wcześniej głośno było o jego prywatnej sytuacji. Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że gwiazdor "Złotopolskich" ukrywał swoje rozstanie z żoną. Po kolejnym wywiadzie, w którym opisywał swoje życie jako "rodzinną sielankę" głos zabrała sama Anna Janiczek. Kobieta rozpoczęła proces rozwody z winy męża.

W sierpniu 2022 roku złożyłam pozew o rozwód, domagając się orzeczenia o winie męża oraz jego eksmisji z naszego wspólnego mieszkania. Nie wchodząc w szczegóły (bo sprawa się wciąż toczy), mam w ręku bardzo mocne dowody na to, że nasze małżeństwo od dłuższego czasu nie układało się najlepiej. Z winy męża. […] On nadal udziela wywiadów, w których twierdzi, że nasze małżeństwo jest w doskonałej kondycji, że “jesteśmy szczęśliwi, a kluczem do tego szczęścia jest wiara w Boga oraz wartości katolickie” - tłumaczyła w rozmowie z Pudelkiem.

Teraz Arkadiusz Janiczek odezwał się do internautów ze szczególnej okazji. Wyznał im prawdę o swojej walce z chorobą?

Arkadiusz Janiczek pokazał internautom wymowną grafikę

15 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Trzeźwości. Z tej okazji Arkadiusz Janiczek zamieścił w mediach społecznościowych wymowną grafikę.

Wybranie trzeźwości wymaga odwagi do konfrontacji z bólem, jaki niesie życie. Dziękuję, że wybierasz odważnie - brzmiał napis.

Z relacji może wynikach, że aktor przyznał się do walki z chorobą alkoholową. W ostatnich miesiącach spotkało go wiele stresujących sytuacji, ale Arkadiusz Janiczek promuje zachowanie trzeźwości, nawet w trudnych okresach życia.

Informacja może jednak szokować, tym bardziej że aktor nie miewał kryzysów. W przypadku życia prywatnego zdarzało mu się przemilczeć kłopoty. Teraz przyznał się do codziennej walki.

Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przyznał się do walki z chorobą, fot. Instagram
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przyznał się do walki z chorobą, fot. KAPiF
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przyznał się do walki z chorobą, fot. KAPiF
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przyznał się do walki z chorobą, fot. KAPiF
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przyznał się do walki z chorobą, fot. KAPiF