Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > 16-latka z "Masterchef Nastolatki" w szpitalu. Matka dziewczynki prosi o modlitwę. "Rozpacz i łzy"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.04.2024 14:15

16-latka z "Masterchef Nastolatki" w szpitalu. Matka dziewczynki prosi o modlitwę. "Rozpacz i łzy"

Masterchef Nastolatki
fot. Instagram

Widzowie TVN we wiosennej ofercie mogli zapoznać się z nowym kulinarnym formatem. Program "Masterchef Nastolatki" trafił w gusta odbiorców, a uczestnicy zyskali rzeszę fanów. Teraz bliscy jednej z bohaterek proszą o pomoc. 16-latka trafiła do szpitala w związku z kolejnymi kłopotami ze zdrowiem. 

Uczestnicy "Masterchef Nastolatki" podbili serca widzów

Kulinarny program doczekał się na antenie TVN już trzech odsłon. Widzowie od lat obserwują "Masterchefa" dla dorosłych uczestników, "Masterchef Juniora" dla najmłodszych pasjonatów gastronomii, a teraz także "Masterchef Nastolatki".

Dania młodych kucharzy ocenia Michel Moron, Dorota Szelągowska oraz Tomasz Jakubiak. Do wielkiego finału premierowej edycji programu pozostało tylko dwa odcinki, a uczestnicy nadal zaskakują swoimi umiejętnościami. Widzowie zżyli się także z tymi kucharzami, dla których przygoda w telewizyjnym show zakończyła się nieco wcześniej.

Teraz internauci są w szoku na wieść o losie 16-letniej uczestniczki "Masterchef Nastolatki". Młoda kucharka trafiła do szpitala. Rozpoczęła się walka o jej zdrowie i zbiórka funduszy. Szczegóły poniżej.

Finalistka "MasterChefa" nie żyje. Miała zaledwie 35 lat. Tragedia dotknęła jej małe dzieci i męża Najpierw Ania Starmach, a teraz kolejny juror odchodzi z MasterChefa! To jakaś plaga

Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" zmaga się z poważną chorobą

Martyna Wzorek pokazała w programie TVN mnóstwo kulinarnych umiejętności, zachwycając przy tym jurorów i widzów. Niestety jej przygoda zakończyła się na 5. odcinku, choć młoda kucharka nadal wiedzie prym w mediach społecznościowych. W dążeniu do spełnienia marzeń nie przeszkadza jej nawet choroba.

16-latka od najmłodszych lat zmaga się z konsekwencjami mukowiscydozy. Diagnozę usłyszała, mając zaledwie 9 lat i od tego momentu zaczęła się jej walka o zdrowie. Poważna choroba zdążyła jednak mocno zszargać jej organizm.

Zmiany w płucach, ciągła zbyt niska waga w porównaniu do rówieśników, niższy wzrost, postępująca marskość wątroby, zdiagnozowana cukrzyca CFRD po dwóch latach od diagnozy mukowiscydozy odbierały po kolei chęć życia, znajomych, coraz częściej sięgały po młody organizm, podcinały skrzydła każąc leżeć samotnie w szpitalnej sali z mnóstwem wenflonów i kolejnymi ograniczeniami - czytamy w opisie zbiórki.

Nastolatka praktycznie unikała kontaktu z rówieśnikami i uczyła się w domu, by nie nadwyrężać organizmu. Udział w programie "Masterchef Nastolatki" był dla niej ogromnym przełomem. Teraz mama 16-latki zawiadamia o kolejnych problemach. Dziewczyna trafiła do szpitala.

Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" w szpitalu. Bliscy proszą o pomoc

 W Polsce są refundowane leki na mukowiscydozę, jednak nastolatka mierzy się z kolejnymi kłopotami. Od lutego 2022 oczekuje na dawcę na aktywnej liście do przeszczepienia. Matka Martyny zwróciła się o pomoc do internautów. Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczyny.

Dochodzące ciągle przypadłości to kolejna rozpacz i łzy połykane po cichu w nadziei, że lada dzień zaświeci dla niej słońce i nareszcie choć trochę poczuje, czym tak naprawdę jest życie bez ciągłego bólu i strachu. Proszę Was wszystkich o wsparcie i modlitwy - podsumowała.

Sama uczestniczka "Masterchef Nastolatki" odezwała się do internautów w mediach społecznościowych. Po raz kolejny trafiła do szpitala, gdzie czeka na zabieg pozwalający na dożywienie pozajelitowe. Rodzina nie traci nadziei.

Właśnie czekam na bloku operacyjnym na zabieg. Będę mieć zakładany cewnik Broviaca - dożywianie pozajelitowe. Trzymajcie kciuki - napisała fanom.

Masterchef Nastolatki
Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" w szpitalu, fot. Instagram
Masterchef
Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" w szpitalu, fot. Instagram
Masterchef
Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" w szpitalu, fot. Instagram
Masterchef
Uczestniczka "Masterchef Nastolatki" w szpitalu, fot. Instagram